Kaprys panny młodej

Okładka książki Kaprys panny młodej
Connie Brockway Wydawnictwo: Amber Cykl: Sezon na Panny Młode (tom 2) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Sezon na Panny Młode (tom 2)
Romans Historyczny
Bridal Favors
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Maria Wójtowicz
kaprys panna młoda miłość wesele intryga

więcej Więcej

Piętnastoletnia Evelyn, w środku nocy przyłapuje jednego z gości na wychodzeniu po cichaczu z nieswojej sypialni i na tej podstawie wnioskuje, że to kochanek wymykający się po upojnej nocy spędzonej z mężatką. A więc bez wątpienia musi być kobieciarzem i uwodzicielem. W taki oto sposób poznaje Justina Powella, niepozornego młodego mężczyznę, który w zamian za milczenie...

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Bohaterka postanawia pomóc nieobecnej ciotce w urządzaniu wesela. Do tego upatrzyła sobie posiadłość pewnego lorda, w której zamierza urządzić uroczystość. Wartka akcja, do której wkraczają międzynarodowi szpiedzy, dużo humoru i jak na romans przesyało - miłości. Nie sposób się tutaj nudzić.

Książka zabawna, końcówka wręcz komiczna.
Żadna ambitna literatura, raczej książka na poprawę humoru.

Drugi tom "Sezon na Panny Młode" autorstwa Connie Brockway.
Po dłuższej przerwie wróciłam do romansów historycznych. Tak więc, sięgnełam po "Kaprys panny młodej", przeczytałam a teraz napiszę co myślę o książce.

Evelyn Cummings White jest brzydkim kaczątkiem, które ma talent do organizowania imprez weselnych. Po ucieczce jej ciotki Agathy, Evelyn bierze rodzinną firmę...

2080

Romans historyczny? - Nie tak w 100%, ponieważ czegoś mi brakowało. Bohaterowie "obudzili się" pod koniec.
Z kolei wątek z agentami był jak dla mnie zbyt chaotycznie przedstawiony, gubiłam się w tej zawiłej intrydze, która okazała się mało ciekawa :(
Szybko się czytało, były momenty zabawne, ale czegoś zabrakło. Szkoda.

Humor i jeszcze raz humor. Polecam w te gorsze dni. :)

Czytałam lepsze dużo lepsze, mam niedosyt za dużo chcę nie mogę i główna bohaterka czasami mnie wręcz denerwowała. Motyw szpiegowski to chyba jedyne co ratowało tą książkę.

Akcja dość długo się "rozkręca", fabuła specjalnie nie wciąga i opis: "romans historyczny" jest znacznie przesadzony. Mimo to da się czytać ;)

/KAPRYSY PANNY MŁODEJ/to kontynuacja a właściwie nawiązanie wątku do /SEZON NA PANNY MŁODE/Evelyn cudownie spada z górki dając możliwość śmiania się podczas czytania totalnie na głos co jest rzadkością.Romans,niezwykle realnie opisywane kolory i przedmioty tak charakterystycznie dla autorki że czytając wszystko widać oczami wyobraźni jak film.

Zabawna historia, idealna książka na zimowy długi wieczór.

• Romans historyczny
  • 2013