Droga do szczęścia

Okładka książki Droga do szczęścia Nora Roberts
Okładka książki Droga do szczęścia
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Chances
HarperCollins
2010-05-07
2010-05-07
Anna Michalska, Wanda Jaworska
tenisiści ucieczka spotkanie spadek warynek

Nora Roberts po raz kolejny zabiera czytelnika w podróż z dwoma historiami w tle. "Przerwana gra" to opowieść o dwójce przyjaciół, których tak naprawdę dzieli wszystko, ale łączy jedno - tenis i z czasem miłość. "Skazani na siebie" to historia pary, której do miłości bardzo daleko. Nie ukrywają swojej wzajemnej niechęci do siebie, jednak walka o rezydencję staje się dla nich ważniejsza.

To bardzo lekkie wręcz typowo niedzielne historyjki, w sam raz na późne popołudnie pod ciepłym kocem z herbatą w ręku. Nic do życia nie wnosi, ale tez nie robi w nim żadnych szkód. Szybkie romansidło, które pomoże kobiecie spędzić kilka godzin na miłej historii. Jednak w moim odczuciu, w dorobku Nory Roberts, jest kilka innych bardziej ciekawie napisanych historii, jak choćby "Smak chwili", czy "Miłosne przysięgi".

Więcej na: kortynablog.wordpress.com

Przerwana gra

Pochodzą z dwóch różnych światów, sobą są mocno zafascynowani.
Asher dorastała otoczona dostatkiem. Gra w tenisa od siódmego roku życia i odnosi wielkie sukcesy triumfuje za za każdym razem.
Taj spotyka Asher i dwoje ma się ku sobie.
Taj ma siostrę Jessicę, ona ma męża Maca.

Druga historia to Skazani na siebie
Gra toczy się o spadek po bogatym wuju.
Ekscentryczny, skąpy milioner wydziedziczył wszystkich krewnych oprócz Pandory i Michaelem.
Muszą przed pół roku zamieszkać razem w jego rezydencji.
Obie powieści oddają coś takiego sobie wyjątkowego opowiadają o szczęściu.
Przepełnione powieści są uczuciami, życiowymi drogami.
Bardzo lubię Norę Roberts i styl pisania autorki pisze powieści mądre, piękne niosące radość, miłość i szczęście.
Na które trzeba zapracować i warto zaczekać cierpliwie aż nadejdzie.
Cudowne, piękne powieści przeczytałam chętnie bardzo pochłonęłam je

Przerwana gra

Pochodzą z dwóch różnych światów, sobą są mocno zafascynowani.
Taj spotyka Asher i dwoje ma się ku sobie.
Taj ma siostrę Jessicę, ona ma męża Maca.

Druga historia to Skazani na siebie
Gra toczy się o spadek po bogatym...

- PRZERWANA GRA -
szczerze?trochę mnie zaczyna drażnić styl tej autorki, bo czy wszystkie jej książki muszą kończyć się na zaręczynach? a może ja tylko takie wybieram. co do fabuły niezwykle ciekawa i szkoda, że autorka nie pociągnęła tego tematu, bo niezwykle precyzyjnie opisała mecze i wszelkie zachowania które towarzyszą grze w tenisa zawodowo, ale jak zwykle zapomniała o bohaterach, którzy byli ciekawi, to muszę przyznać jednak całkowicie pominięci. i do tego, gdzie zakończenie historii? gdzie wynik meczów? czy oboje zostali mistrzami? cóż tego mi brakowało.

- SKAZANI NA SIEBIE -
cóż, zaczyna się nietypowo, bo od testamentu bardzo ekscentrycznego staruszka, który w swoim testamencie postanowił połączyć dwoje ludzi, a wraz zaakceptowaniem warunków Pandora i Michael musieli zamieszkać ze sobą sześć miesięcy aby wola się wypełni, oczywiście nie brakuje pasji, sprzeczek, docinania, ciekawych wymian zdań między bohaterami, ale również pojawia się wątek kryminalny i prowadzi do dziwnych wypadków, które mają na celu skrzywdzić Pandore i Michaela.

- PRZERWANA GRA -

Niezłe.

Niezłe.

: Książki Nory Roberts były dla mnie do tej pory zagadką. O autorce tej z pewnością każdy słyszał. Napisała ona ogromną liczbę książek, w mojej bibliotece jest ich cały regał. Z półki wzięłam pierwszą lepszą książkę. Zwróciłam tylko uwagę żeby nie była to część jakiejś serii. Niczym się nie sugerowałam, dlatego w domu bardzo się zdziwiłam gdy okazało się, że przedstawione tutaj zostały dwie historie.
,,Przerwana gra” opowiada o Asher i Taju. To dwie gwiazdy tenisa, znane na całym świecie, które połączył gorący romans. Ich dzieciństwo niesamowicie się różniło i chyba to tak bardzo przyciąga ich nawzajem do siebie. Niespodziewanie Asher znika by pojawić się ponownie po trzech latach. O co tutaj chodzi?
,,Skazani na siebie” to opowieść o dalekich kuzynach Pandorze i Michaelu. Są zupełnie różni, gdy tylko się widzą kłócą się i skaczą sobie do gardeł. Ich wujo w spadku nakazuje zamieszkać im razem w jego rezydencji przez pół roku. Widocznie widział w tym jakiś cel. Czy nie dojdzie do rozlewu krwi?
Co ja poradzę, że po prostu bardo lubię takie książki. Od początku do końca wiadomo jak to się skończy, ale ja lubię czytać optymistyczne historie. Pozwalają uwierzyć, że na każdego czeka szczęście, chociażby nie wiadomo jak źle było teraz. Kiedyś się ułoży.
Pani Roberts pisze bardzo barwnie i ciepło. Czuć emocje, których w takich książkach szukam. Jest bardzo przewidywalnie, ale dla mnie nie jest to dużym minusem. Bohaterowie są wykreowani wystarczająco żebyśmy zdążyli ich polubić. Czytało mi się bardzo szybko i łatwo. Polecam fanom takich książek.

Właśnie przeczytałam książkę Nory Roberts "Droga do szczęścia". Jest to kolejny romans, który wyszedł spod pióra tej autorki bestsellerów.

Przerwana gra

Jest to pierwsze opowiadanie w książce. Opowiada o życiu miłosnym Asher i Taja, dwójki mistrzów świata w tenisie. Pochodzą z dwóch światów. Ona to córka bogatego tenisisty. On to syn biednej sprzątaczki. Przeżyli wspólny romans. :serduszka: Jednak rozstali się. Po trzech latach znów spotykają się na korcie. Czy ich dawne uczucie znowu da o sobie znać ?? Czy los znów ich połączy ??

Skazani na siebie

Michael i Pandora jawnie się nie znoszą. Ciągłe kłótnie i sprzeczki sprawiają, że nie maja okazji się polubić... Jednak żartobliwy testament wujka Jolley'a sprawia że przez pól roku muszą mieszkać pod jednym dachem. Czy uda im się ze sobą wytrzymać ?? I co jeśli chciwi krewni zapragną zgarnąć ich majątek posuwając się do strasznych czynów ??

Zdecydowanie bardziej pochłonęła mnie lektura drugiego opowiadania Wątek kryminalny przyprawia o dodatkowy dreszczyk. Ponadto ukazane jest to co kocham w każdej książce :serduszka: czyli troskę mężczyzny o kobietę i na odwrót gdy sytuacja tego wymaga

Co do pierwszego opowiadania to byłam nieco zniesmaczona. Dla mnie miejscami to nie był juz romans, ale czyste porno. Na szczęście końcówka opowiadania była strasznie wzruszająca i naprawdę podobały mi się uczucia jakie płynęły między głownymi bohaterami. W tym stopniu, że ryczałam jak bóbr

Polecam wielbicielom romansów !!

Więcej moich recenzji na:

Przerwana gra

„- A ty? – krzyknął. – Jesteś dla mnie najważniejszą osobą na świecie. Możemy mieć tuzin dzieci, jeśli zechcesz. Powiedz mi, co się stało tobie!”*

Pozory, niedomówienia, brak szczerości są wstanie zniszczyć najtrwalszy związek, a co dopiero gdy jest on świeży lub dopiero się tworzy. Każda ze stron obawia się reakcji i drugiej i nie mówi wszystkiego, nie pokazuje swojego prawdziwego oblicza. Dobrze gdy jedna z osób wyczuwa ten lęk i bez przymusu próbuje przekonać drugą aby ujawnił swoje emocje. Tylko co jeśli lęk będzie silniejszy?

Książka podzielona jest na dwa opowiadania, „Przerwana gra” oraz „Skazani na siebie”, które mówią o czterech osobach. Cała ta czwórka ma za sobą niezbyt miłe przejścia, ale nigdy się nie poddali i teraz robią to co kochają. Czy potrzeba im czegoś więcej do szczęścia?
Pierwsze opowiadanie mówi o Asher Wolfe i Taju Starbuck’u. Obydwoje są tenisistami i trzy lata temu połączył ich namiętny romans. Pewnego dnia choć nic tego nie zapowiadało Asher znika i wychodzi za mąż za lorda Wickerton’a oraz porzuca tenis. Po trzech latach wraca z nadzieją, że uda jej się unikać Taja na tyle ile będzie to możliwe. Nie sądziła jednak, że uczucie, które ich łączyło wybuchnie ze zdwojoną siłą. To czy tym razem im się uda zależy od nich samych i od tego jak przyjmą okrutną prawdę.
Historia „Skazani na siebie” opowiada nam o Pandorze McVie i Michaelu Donahue. Jest to bardzo dalekie kuzynostwo i nie są prawdziwą rodziną. W momencie ich poznania uczestniczą w odczytaniu testamentu, który zostawił zmarły wuj Jolley. Dziwnym trafem to oni dostają wszystko... pod jednym warunkiem. Muszą zamieszkać razem na pół roku w rezydencji wujka. Obydwoje są świadomi wzajemnej nie chęci do siebie, ale też nie mają zamiaru pozwolić by ich pazerna rodzinka rozprzedała wszystko co staruszek kochał. Zgadzają się na ten warunek i od tej pory przez pół roku przebywają ze sobą. Michael z czasem zauważa w Pandorze kobietę swojego życia i mimo jej niechęci robi wszystko by przyznała się przed samą sobą iż coś ich łączy. Z pewnością zbliża ich do siebie to, że ktoś czyha na ich życie. Tylko czy to wystarczy?

„Możesz tłumić emocje, ile tylko chcesz. Możesz nazywać to, co zachodzi między nami, w sposób tak prozaiczny i praktyczny, jak tylko potrafisz. Możesz kręcić nosem na kolację przy świecach i nastrojową muzykę. I tak będzie to bez znaczenia i niczego nie zmieni. (...) Mam zamiar doprowadzić do tego, kuzynko że będziesz myślała tylko o mnie, wyłącznie o mnie.(...)”**

Kolejny raz Nora Roberts w dość krótkim odstępie czasu. W ostatnich dniach stawiam na literaturę lekką, łatwą i przyjemną. Jakoś tak nabrałam ochoty właśnie na książki tej autorki. Wiem czego mogę się po niej spodziewać ale wiem też, że potrafi zaskoczyć. Czy i tym razem tak było? No tak trochę nie bardzo. Przyznać muszę, że tym razem się trochę zawiodłam. Zazwyczaj książki amerykańskiej autorki wciągały mnie od pierwszych stron i dopóki nie skończyłam czytać nie mogłam się od nich oderwać. Teraz zaś początek mi się dłużył, łapałam się na tym, że niby czytam, a jednak moje myśli błądziły gdzieś dalej. Ne do tego Roberts mnie przyzwyczaiła. Nie było źle, ale nie było też dobrze.

„Przerwana gra” wydała mi się taka... nijaka. Bez emocji, nierealna. Trudno było mi przełknąć to jak rozwijała się w tym opowiadaniu akcja, a raczej jej brak. Asher wraca po trzech latach i tak od razu ponownie wiąże się z Tajem. Niby się opierają, niby czują urazę ale za chwile rzucają się sobie w ramiona. Bez żadnych wyjaśnień, które mogłoby się zdawać są potrzebne. I nie mówię tu o natychmiastowej spowiedzi od A do Z, bo wiadomo, że fabuła umarłaby wtedy śmiercią naturalną. Dopiero zakończenie było takie jak powinno i zrekompensowało trochę moje rozczarowanie. Cały czas odnoszę wrażenie, że to opowiadanie powstało aby było. Choć przyznaję, że z opisami miejsc Roberts i tym razem się postarała.
„Skazani na siebie” już mi się bardziej podobało. Początek tego nie zapowiadał, ale po kilku stronach dałam się wciągnąć w fabułę i z ciekawością śledziłam losy Pandory i Michaela. Tu przynajmniej coś się działo między bohaterami. Ich ciągłe sprzeczki bawiły, czasem wzruszały. Tych dwoje pasuje do siebie bardziej niż początkowo są skłonni to przyznać. Wspólne przebywanie razem uświadamia im, że mieli mylne wyobrażenia o sobie. Ciśnie mi się na myśl w tym przypadku przysłowie „kto się czubi ten się lubi”. Dreszczyku emocji dodaje wątek kryminalny. Wraz z bohaterami zastanawiamy się kto jest skłonny czyhać na ich życie. Zdecydowanie te było lepsze. No i swoją drogą wuj tych dwoje miał dość niekonwencjonalny pomysł aby ich do siebie zbliżyć...

„Droga do szczęścia” jest jedną z gorszych książek Nory Roberts, ale nie brakuje jej ciekawych wątków oraz interesujących postaci. Na długie letnie dni lub chwilę wytchnienia od tych poważniejszych książek jest w sam raz. Z sentymentu do twórczości autorki daje jej mocną czwórkę.

*str. 217
**str. 370

W tej pozycji opublikowane są dwie powieści - Przerwana gra i Skazani na siebie.
"Przerwana gra" opowiada o dwójce tenisistów - kobiecie, Asher i mężczyźnie, Taju. Oboje są mistrzami w grze ale ich drogi do sukcesu były zupełnie odmienne. Kiedyś przeżyli burzliwy romans, po czym ponownie spotkali się dopiero po 3 latach...Czy wielka miłość, która kiedyś połączyła tę dwójkę przetrwała próbę czasu i przeciwności? Jak oboje radzili sobie przez te lata?

"Skazani na siebie" to równiez historia miłosna. Ekscentryczny milioner wydziedziczył całą rodzinę poza dwójką naszych bohaterów - Pandorą i Michaelem. Żeby otrzymać ogromny spadek po wuju muszą tylko przez pół roku mieszkać pod jednym dachem w jego rezydencji. Od dziecka nie przepadali za sobą, ona uważała go za aroganta a on widział w niej naiwną i niepoprawną romantyczkę...Jednak w willi dochodzi do serii podejrzanych incydentów i oboje chcąc nie chcąc muszą ze sobą współpracować...Jakie owoce ta współpraca zrodzi???

Idealna lektura na zimowe wieczory, polecam....

• Nora Roberts
  • Romans