Neapol, moja miłość

Penelope Green Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Trylogia Włoska (tom 2) literatura piękna
See Naples and Die
Trylogia Włoska (tom 2)
literatura piękna
Barbara Szyszko
Neapol Włochy

Znów obcokrajowiec na włoskiej ziemi. Jednak książki tej autorki zyskują dzięki jej dziennikarskiemu spojrzeniu na otaczającą ją rzeczywistość. Polecam.

"Neapol, moja miłość" jest inna niż pierwsza część cyklu. Tu nie ma krajobrazów uroczego Rzymu, nawiązywania znajomości oraz poszukiwania pracy. Autorka prezentuje nam Neapol w całej okazałości - historycznej, społecznej i kulturowej. Dla osób zainteresowanych tematem, pozycja nie do pominięcia. Jako osoba lubiąca włoską kulturę, znalazłam w tej książce masę pożytecznych...

Przeczytałam przy okazji wyjazdu do Neapolu i prawdę mówiąc nie wiem co sądzić. Książka jest trochę nudna, nie do końca rozumiem o czym Autorka chciała opowiedzieć. Jest kilka ciekawych momentów ale sama zwiedzając z przewodnikiem, obserwując i rozmawiając z ludźmi, Neapol okazał się znacznie bardziej fascynujący.
Polecam przeczytać, ale miasto odkryć po swojemu.

Zachwycona jestem powieścią i piękną okładką zaskoczyła mnie książka bardzo i urzekła.
Historia dzieje się w Neapolu Penelope Green dziennikarka powraca po trzech latach z Włoszech do cudownego Neapolu świata pysznej pizzy, ciekawych zabytków, wspaniałych miejsc.
Uważa, że tam miejsce ma na ziemi ulubionym zakątkiem i włoskie korzenie ma w tym przepięknym...

Wydaje się być napisana na siłę, momentami wykaz wydarzeń bez większego znaczenia i zakończenia.

Książka nie jest najwyższych lotów i nie ma co liczyć na ta górnolotne słownictwo, zaskakującą fabułę, czy głębsze przemyślenia. Niemniej jednak fajnie opisuje południowe Włochy, kuchnię, obyczaje, język- aż chce się tam pojechać i zobaczyć to na żywo. Pozwala ponadto zrelaksować się i uśmiechnąć po ciężkim dniu pracy. Czytając książkę mam wrażenie, że oglądam lekki,...

Druga część serii czaruje i kusi. Piękne opisy, wszystko takie kolorowe i włoskie (ach, Ci Neapolitańczycy). To jedna z najciekawszych książek, jakie czytałam o tym regionie. Gorąco polecam.

Spodziewałam się czytadła z rodzaju - przyjechałam do Włoch, potem do Neapolu, najadłam się włoskiego jedzenia, poznałam przystojnego Włocha i jest super - miło byłam zaskoczona, gdy okazało się, że podobny schemat owszem się pojawia, ale główną zawartość poszczególnych rozdziałów stanowi opis różnych historii i problemów miasta, a nie problemów uczuciowych autorki.

Z...

Zacznę od tego, iż uwielbiam Włochy i wszystko co włoskie. Prawie wszystko. Odwiedzając Neapol nie polubiłam się z tym miastem, a książka ta nie pozwala mi zmienić o nim zdania. Urok pięknych okolic Zatoki Neapolitańskiej przyćmiewa opis prawdziwego oblicza miasta. Niestety mimo wielu ciekawostkom książka nuży, znacznie gorsza od pierwszej części. Największym jej plusem są...

• Italia
  • 2014
  • Włochy
  • Podróżnicze
  • Włoskie klimaty
  • Włochy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Neapol, moja miłość