Biologia przekonań

Bruce Lipton Wydawnictwo: Tu i Teraz nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Biology Of Belief: Unleashing The Power Of Consciousness, Matter And Miracles
Bartosz Głowacki
Tu i Teraz
biologia totalna
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Bartosz Głowacki
biologia totalna

Genialny rozdział o psychologii rodzicielstwa. Przesłanie, motywy jak i argumenty przemawiające za zadaną tezą przekonały mnie i pokryły się z osobistymi przekonaniami. Myślę, że powinno się ją przeczytać na określonym etapie życia. Książkę chwilami ciężko się czyta ze względu na opisy biologiczne. Częściowo nudne rozdziały i smętne historyjki.

To środowisko a nie geny decyduje jakie będziemy mieli życie czy będziemy zdrowi czy chorzy, szczęśliwi czy pełni lęku. Bruce Lipton świetnie to wyjaśnia w swojej książce. Nie jesteśmy skazani na walkę o przetrwanie a raczej na współpracę. To pokazują nasze komórki. Należy tylko zmienić przekonania.

Nie spodziewałem się, że ta książka tak mnie zainteresuje. Polecam - każdy znajdzie kawałek dla siebie. Trudno się nie zgodzić z tezami.

Ciekawa pozycja dla osób, które kojarzą cokolwiek z biochemii i biologi komórki.

Spodziewałem się nieco lepszej treści i bardziej odkrywczej jeśli chodzi o tę książkę. Prawdę mówiąc część, która mnie zainteresowała pojawiła się dopiero pod koniec tej książki ( 3 ostatnie rozdziały), gdzie autor zwraca naszą uwagę na to jak myśli i przekonania kształtują nasze życie. Ponad połowa książki to w bardzo prosty sposób przedstawione wykłady z biologi takiej...

Istny "majstersztyk" :-))) Warto... ;-)

„Biologia przekonań” Bruce’a Liptona to jedna z najlepszych książek z tematyki wpływu umysłu na ciało, jakie do tej pory czytałam. Co czyni ją tak wyjątkową? Olbrzymia wiedza naukowa Liptona, która potwierdza ogromny wpływ naszego świadomego nastawienia, a także tego, co mamy zakodowane w podświadomości, na nasze zdrowie i życie. Choć ścisłe relacje umysł-ciało nie są...

Przełomowa książka.Przeczytana jednym tchem ze zrozumieniem i szokiem.

I po cóż ja biedna zakuwałam tak intensywnie tę biologię :
Nadeszła epigenetyka ,totalna biologia ,nowa biologia i cała nasza wiedza na temat podstaw życia jest nic nie warta.
Dopiero teraz to maleństwo –komórka odkrywa przed nami swoje tajemnice, ukazuje jak złożonym i zorganizowanym układem jest .To podstawa życia , jeśli ona nie jest tym za co ją uważaliśmy ,...

Książka odkrywcza jak na nasze czasy... no może na parę lat wstecz. To jednak nie czyni jej ujmy. Nie jest to typowy poradnik, w którym jest opisany przepis na lepsze życie Ciebie czy mnie. Raczej jest to poradnik dla społeczności globalnej, jak się zachowywać jako ludzkość abyśmy żyli szczęśliwie. Choć i pojedynczy człowiek może coś skorzystać z wiedzy zawartej w książce....

Dyskusje

• Psychologia