Biologia przekonań

Okładka książki Biologia przekonań
Bruce Lipton Wydawnictwo: Tu i Teraz nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Biology Of Belief: Unleashing The Power Of Consciousness, Matter And Miracles
Tu i Teraz
2021-01-01
2021-01-01
Bartosz Głowacki
biologia totalna

Ocena obniżona, bo ciężko było mi się przebić przez początkowe rozdziały pełne "naukowych" słów. Czytałam po angielsku co pewnie sprawiło, że było to jeszcze trudniejsze. Nie odebrałam tej książki jako lekko napisanej, ale nie zmienia to faktu, że jest bardzo interesująca

Pierwsze czytanie uskuteczniłam w języku angielskim.
Książka w bardzo przejrzysty sposób objaśnia biologię komórkową, a potem kolejne odkrycia autora.
Napisana przystępnie, językiem lekkim, czasem nawet żartobliwie :) Można się dużo dowiedzieć, zmienić swoje poglądy i sposób na życie.

Pierwsze czytanie uskuteczniłam w języku angielskim.

Bardzo wartościowa książka. Początkowe rozdziały dość trudne do przebrnięcia, zwłaszcza dla osób nie posiadających wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Kolejna części książki interesujące, wciągające, obfitujące w wiele praktycznych porównań, a także przykładów z życia. Książka, która potrafi zmienić nastawienie i sposób patrzenia na świat.

Fantastyczna książka. Autor w bardzo przystępny sposób pokazuje NAUKOWO! w jaki sposób (jest biologiem i wykładowcą akademickim) nasze myśli i przekonania wpływają na nasze ciało. Rewelacja, nie spotkałem się wcześniej z żadną publikacją, która potrafiła łączyć te światy w przejrzysty sposób. Żadne wróżki i ciała astralne, wszystko opisane na poziomie komórkowym. Bardzo przyjemnie się czyta zarówno dla laika jak i dla osób z branży :-)

Genialny rozdział o psychologii rodzicielstwa. Przesłanie, motywy jak i argumenty przemawiające za zadaną tezą przekonały mnie i pokryły się z osobistymi przekonaniami. Myślę, że powinno się ją przeczytać na określonym etapie życia. Książkę chwilami ciężko się czyta ze względu na opisy biologiczne. Częściowo nudne rozdziały i smętne historyjki.

To środowisko a nie geny decyduje jakie będziemy mieli życie czy będziemy zdrowi czy chorzy, szczęśliwi czy pełni lęku. Bruce Lipton świetnie to wyjaśnia w swojej książce. Nie jesteśmy skazani na walkę o przetrwanie a raczej na współpracę. To pokazują nasze komórki. Należy tylko zmienić przekonania.

Nie spodziewałem się, że ta książka tak mnie zainteresuje. Polecam - każdy znajdzie kawałek dla siebie. Trudno się nie zgodzić z tezami.

Ciekawa pozycja dla osób, które kojarzą cokolwiek z biochemii i biologi komórki.

Spodziewałem się nieco lepszej treści i bardziej odkrywczej jeśli chodzi o tę książkę. Prawdę mówiąc część, która mnie zainteresowała pojawiła się dopiero pod koniec tej książki ( 3 ostatnie rozdziały), gdzie autor zwraca naszą uwagę na to jak myśli i przekonania kształtują nasze życie. Ponad połowa książki to w bardzo prosty sposób przedstawione wykłady z biologi takiej jakiej uczą w szkołach. Końcówka książki bardziej skłania nas ku refleksji nad naszym życiem, nad tym co nami w głównej mierze kieruje.
Biologię Przekonań całkiem dobrze się czyta, bo napisana jest bardzo przystępnym językiem z dodatkiem humoru autora. Od początku B. Lipton jako, że jest naukowcem bardzo mocno trzyma się samej biologi, a dopiero pod koniec nawiązuje do duchowości, łącząc wszystko w jedno. Odkrywa, że nauka i religia są nierozłączną całością.
Książka opowiada o wpływie naszych odczuć i myśli na nasz organizm i zdrowie, a sam autor zaznacza, że wzorce tychże myśli powstały u nas jeszcze przed naszymi narodzinami. B. Lipton w każdym z rozdziałów przytacza słowa wielu znanych światowych naukowców, dla poparcia swoich badań. Co sprawie, że książka staje się bardziej wiarygodnym źródłem i nie jest tylko wymysłem autora.
Jako, że B. Lipton jest poszukiwaczem wiedzy myślę, że to jest wstęp do jego pozostałych książek, które mogą okazać się bardziej odkrywcze.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Istny "majstersztyk" :-))) Warto... ;-)

Istny "majstersztyk" :-))) Warto... ;-)

Bruce Lipton Biologia przekonań Zobacz więcej