Trzecia ofiara

Okładka książki Trzecia ofiara Lisa Gardner
Okładka książki Trzecia ofiara
Lisa Gardner Wydawnictwo: Amber Cykl: Quincy & Rainie (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Quincy & Rainie (tom 2)
The Third Victim
Amber
2001-07-04
2001-01-01
Jerzy Kozłowski
śledztwo policjantka szkoła zabójstwo

Naprawdę takie rzeczy się zdarzają, w dzisiejszym świecie granice między dobrem a złem zanikają a wielu wykorzystuje sytuacje i bezbronne dzieci ,bądźmy czujni ...warto przeczytać...I ten dreszczyk do samego końca...

Pierwsze cztery tomy o Quincy i Rainie. Wspaniała lektura. Jest to moja ulubiona seria autorki.
Właśnie takie kryminały lubię - dużo akcji i śledztwa, ale równie dużo wątków osobistych, tła obyczajowego, emocji, miłości, przyjaźni.
Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Książka wciągająca pomimo tego, iż na początku może wydawać się nieciekawa. Przeczytałam ją za drugim podejściem i nie żałuję:)
Domyśliłam się kto manipulował dziećmi, ale to raczej skutek czytania tego typu książek:)
Bohaterowie bardzo ,,realni”.Kibicowałam Rainie oraz współczułam, niektórzy mają ,, trudny start”. Polecam książkę oraz inne tytuły tej autorki.

Nie dam gwiazdek, bo nie mogę uznać książki za przeczytaną - doczytałam do mniej więcej połowy i potem kilkanaście stron końcowych. Wspaniałe zachęty na okładce, tu w opiniach też widzę sporo gwiazdek, a jak dla mnie to sieczka. Thriller z gatunku tych pisanych seryjnie wg jakichś gotowych wzorów. Tematyka nawet ciekawa (strzelanina w szkole, podejrzany uczeń),ale potem jakieś zupełnie nieprawdopodobne i zagmatwane rozwiązanie. Do tego dodatkowo jakieś historyjki z zamierzchłej przeszłości wiodącej pani detektyw. No niestrawne dla mnie i koniec!

Książka na samym początku wywołała u mnie duże emocje - strzelanina w szkole, zabójstwo dzieci i ich nauczycielki, zrozpaczeni rodzice i podejrzenie o zabójstwo skierowane w stronę nieśmiałego nastolatka. Wszystko rozegrane w scenerii małego spokojnego miasteczka. Jednak prowadząca śledztwo policjantka Rainie Conner nie jest przekonana do winy chłopca i w toku postępowania wychodzą na jaw co chwilę nowe intrygujące fakty, sięgające jak się okaże również jej życia osobistego.
Książka napisana w bardzo przystępny sposób, przemyślana fabuła oraz dopracowane podłoże psychologiczne. Polecam.

W Bekersville w Oregonie doszło do strzelaniny. Nie żyje nauczycielka i dwie uczennice. Uczeń tej szkoły zostaje uznany za winnego tej masakry. Ale czy to prawda...
Książka niezła, niech będzie że dobra ... chociaż czytałam lepsze tej autorki. Ale i tak polecam, dobrze napisana i całkiem sympatyczni główni bohaterowie.

Lisa Gardner w jednej z pierwszych książek nie miała jeszcze takiego pióra jak obecnie. Akcja słabo się rozwijała. Nie było takiego dramatyzmu, akcji jak występuje obecnie w jej książkach.
Jednak to prawda, że trzeba nauczyć się pisarskiego fachu, a tego Lisie Gardner obecnie nie brakuje :)

Jeśli ktoś lubi kryminały i trochę babskich wzruszeń, to jest to akurat taka pozycja. Kryminał trzyma do końca w niepewności. Polecam

Książka mnie totalnie wciągnęła, wartka akcja fajni bohaterowie nic cukierkowego i zaskakujący koniec. Naprawdę książka warta polecenia już zaczynam czytać następny tom. Polecam.

6/2019

6/2019

• Lisa Gardner
  • 2015

Dodaj cytat z książki Trzecia ofiara