Złoto

Okładka książki Złoto Cizia Zykë
Okładka książki Złoto
Cizia Zykë Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej powieść przygodowa
powieść przygodowa
Oro
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1989-01-01
1989-01-01
Stanisław Wojnicki
przygoda autobiografia akcja thriller

Kozak! Aż chce się wierzyć w tę historię (niby prawdziwa) ale uprzedzam kobietom się nie spodoba. Z ciekawostek dodam że wydało to Ministerstwo Obrony Narodowej.

Dziwna…od rumieńca zawstydzenia po grymas wstrętu… chwilami zachwyca.. chwilami boli…

Oceniam słabo ,bo zbyt wiele wulgaryzmów.
Czyta się średnio , nie polecam .

Oceniam słabo ,bo zbyt wiele wulgaryzmów.
Czyta się średnio , nie polecam .

Świetna przygodówka, szybka akcja przedstawiona z perspektywy autora, poszukiwacza przygód, wciąga od samego początku. Sugestywne opisy wszelkich czynności mogą zniechęcać wrażliwych czytelników, opisy seksu z nieletnimi, gwałtów, zoofilii, zabijanie zwierząt, ćpanie itp. Ciężko uwierzyć, że to wszystko się działo 40 lat temu, nawet jeśli uznamy, że autor trochę podkolorował swoje perypetie z Kostaryki.

Typowy opis:
Szybko zaprzyjaźniam się z obiema dziwkami. Grubszej nadaję imię Poufiasse — gruby kurwiszon — i wyjaśniam jej, że tak we Francji nazywa się pewien piękny kwiat. Dziewczyna ta to tępa krowa, wyrachowana, zawodowa kurwa. Lepsze są moje stosunki z Rosą. Jest prawie tak samo gruba, ale ma ładniutką buzię. Szybko opowiada mi swoje życie.

Na minus słabe wydanie, chyba najmniejsze marginesy wewnętrzne jakie widziałem; poza tym literówki, 1 błąd ortograficzny, pojęcia z hiszpańskiego bez tłumaczenia lub przypisu.

Pozostałe 2 ksiażki z trylogii biograficznej Zykë przeczytam kiedyś na pewno. Moja ocena: 8.

Po 30 latach powróciłem do tej pozycji i w dalszym ciągu mnie zachwyca. Jedna z najlepszych, według mnie, książek awanturniczo przygodowych. Polecam.

Z każdą kolejną stroną narastało we mnie obrzydzenie w stosunku do głównego bohatera (autora ksiązki?). Odczucia mam mieszane.

Wbrew wielu przytaczanym to opiniom książka nie bardzo mi się podobała. Bardziej fantazy niż przygodowo-awanturnicza, a postępowanie głównego bohatera przekracza wszelkie normy.

Genialna książka, jak wszystkie pozostałe tego autora. Obrzydliwie niepoprawna politycznie (fakt, że pisana w dawnych czasach),szowinistyczna, zabawna, urocza, bezpretensjonalna, pozbawiona zbędnych udziwnień. Dobry, męski kawałek literatury.

Książka świetna i przenosząca w swój świat, ALE ZA KRÓTKA! :)

Książka świetna i przenosząca w swój świat, ALE ZA KRÓTKA! :)

Fajne spojrzenie na świat z punktu widzenia bandziora i awanturnika.

Fajne spojrzenie na świat z punktu widzenia bandziora i awanturnika.

• Sensacja
  • Do kupienia