Opętanie

Erica Spindler Wydawnictwo: G+J Cykl: Stacy Killian (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Watch Me Die
Piotr Usakiewicz
G+J
Watch Me Die
Stacy Killian (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Usakiewicz

Dobry pomysł na fabułę. Tylko wykonanie przeciętne. Historia była tak przewidywalna, że w pewnym momencie przestała mnie zaskakiwać. Bardzo szybko można się zorientować kto jest mordercą i jakie są jego motywy.
Czytać proszę na własne ryzyko. Dla mnie to był stracony czas.

Zbliża się Szusta rocznica jak Nowy Orlean nawiedził huragan Katrina. ,, Podczas Katriny każdy ucierpiał i stał się ofiarą zespołu stresu pourazowego”

Mira, która zajmuje się renowacją witraży, pomimo tak długiego upływu czasu nadal nie może poradzić sobie z traumą jaką przeżyła po utracie ukochanego męża Jeffa...

Z początku nudna jak flaki z olejem. Potem akcja się rozkręciła i bywało, że gdy musiałam przerwać czytanie, nie mogłam się doczekać powrotu do książki. A końcówka? Zawiodła na całej linii pod względem akcji i opisu. Sama fabuła i intryga bez zarzutu ale myślę, że pisarz pokroju Stephana Kinga lepiej by to obrał w słowa ;) No niestety, przeciętny kryminał.

Na początku mnie nie zachwyciła, ale potem się rozkreciła. Do końca nie wiadomo co jest prawdą i kto ma racje.  Może bohaterka naprawdę jest opętana? A może ktoś celowo stara się zrobić z bohaterki opętaną?

Książka trzymała mnie w napięciu od samego początku. Wiele się dzieje i nie mogłam się od niej oderwać. Polecam wszystkim pragnącym odrobiny dreszczyku.

Historia rozgrywa się w Nowym Orleanie. Tutaj Mira Gallier, miejscowa artystka, zajmuje się renowacją witraży i zmaga się ze stratą męża, który zginął podczas Katriny. Kiedy Mira zaczyna wracać do normalnego życia, a na jej twarzy coraz częściej pojawia się uśmiech, ktoś niszczy odnowione przez nią witraże. Niedługo potem ktoś włamuje się do jej domu, a Mira coraz częściej...

Zacznę od tego, że zupełnie zaskoczyło mnie to co zobaczyłem wchodząc na ten portal. Otóż otrzymując tą książkę sądziłem, że jest to pojedyńcze dzieło tej autorki tak jak czytane wcześniej przeze mnie "Ukarać zbrodnię". Dosyć kłopotliwa sytuacja bo wypada teraz zacząć od pierwszego tomu znając już zakończenie. Ale mniejsza z tym.
Początki czytania były dla mnie dosyć...

Na półkach: , , , ,

Bardzo lubię książki pani Spindler.

Najczęściej wiem że mogę spodziewać się ciekawej intrygi, krew leje się umiarkowanie i do samego końca książki nie zorientuję się kto jest tym "złym".

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Erici Spindler. Podejrzewam, że nie ostatnie...

Z całej serii ta wydawała mi się początkowo bardzo nudna i nieciekawa. Z czasem zmieniłam zdanie i nie mogłam się oderwać. Nie jest tak wciągająca jak poprzednie, ale jest również ciekawa. Finał niektórych mniejszych "historii" zaskakujący. Polecam

Dyskusje

• 2013