Ja jestem Halderd

Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Północna Droga (tom 2) powieść historyczna
978-83-7506-465-0
Zysk i S-ka
saga skandynawia kobiety
Północna Droga (tom 2)
powieść historyczna
978-83-7506-465-0
saga skandynawia kobiety

Super powieść, jeszcze lepsza niż Saga Sigrun. Tytułowa Haldred, świetna babka z charakterem, a nie taka mamałyga jak Sigrun. Czyta się świetnie, nawet jak ktoś z historia ma na bakier.

JEszcze lepsza niż "Saga Sigrund".Polecam

Bardzo dobra książka, ktoś kto lubi te klimaty napewno doceni ją. Główna bohaterka to silna kobieta, która wie co chce osiągnąć i dąży do celu, nic nie jest jej w stanie powstrzymać, niezwykle cierpliwa i konsekwentna. Szczerze polecam.

Są intrygi i knowania jest sex i polityka a jednak książka się ciągnie.

Norwegia, X wiek n. e. Młoda Halderd uczy się w domu wuja jak być przykładną żoną. Jej dobre zamążpójście to jedyna nadzieja dla całej rodziny, która popadła w biedę po zapłacie zadośćuczynienia za zbrodnie starszego brata Halderd. Dziewczyna nie może wybrzydzać, musi przyjąć pierwszego kandydata, jaki się pojawi. Los chce, że jest to Helgi, mężczyzna nie stroniący od...

Według mnie najlepsza z całej serii.

P.Cherezińska zaskoczyła mnie tą książką. Ten sam czas, te same postacie pokazane z innej strony. Jak zwykle czyta się świetnie. Polecam gorąco

Trzeba być fanem takiego gatunku, Skandynawii albo tym podobnych dotrwałem do 1/4 i porzuciłem aby się nie męczyć.

"Ja jestem Halderd" drugi tom cyklu "Północna droga", uważam za tak samo dobry jak pierwszy, a może nawet i lepszy:) Książkę się szybko i z zainteresowaniem pochłania.

Tym razem śledzimy losy znanej nam z pierwszej części Halderd, jej życie, pasje
i namiętności. Autorka w powieści mistrzowsko przedstawia ducha tamtych czasów.
Powieść warta uwagi, polecaam

Wilczyca na czele watahy

Każdy z nas wspomina czasy swojego dzieciństwa. Lubimy wracać do tych chwil, które przynosiły nam radość oraz ukojenie. W swej myślowej podróży w przeszłość czasami myślimy o czasach naszych rodziców, dziadków, lecz dalszy kierunek wstecz jest już zamierzchłą historią. Owszem są źródła, daty, opisy, relacje. Jednak im dalej w przeszłość tym...

Dyskusje

1 203