Nasze sprawy

literatura piękna
Magdalena Sommer
Tête à Tête
przyjaciółki spotkania książki powieść angielska

Powieść E. Noble "Nasze sprawy" to książka w stu procentach dla kobiet - łatwa, przyjemna i niezobowiązująca. Pięć przyjaciółek pod pretekstem klubu czytelniczego, spotyka się raz w miesiącu by porozmawiać o wybranej lekturze, czy raczej o zawirowaniach w ich codziennych sprawach. Kobiety - Susan, Polly, Nicole, Hariett i Clare - przechodzą ciężkie chwile (zdradę,...

Pozycja warta przeczytania ze względu na wielowątkowość i bogatą fabułę. Główne zagadnienia z jakimi tutaj się spotkacie to przyjaźń, miłość matki, starzenie się i śmierć rodziców, kryzys w małżeństwie, niepłodność, zdrada oraz miłość romantyczna.
Jak na pierwszą powieść tej autorki to jestem miło zaskoczona. Książka nieprzewidywalna i bliska obecnym problemom kobiet.

Na powieść "Nasze sprawy" skusiłam się dlatego, że – zgodnie z opisem – jej bohaterki tworzą klub czytelniczy, gdzie dzielą się swoimi refleksjami na temat przeczytanych lektur. To było coś nowego, coś dla moli książkowych; byłam ciekawa jakie książki zostaną omówione i w jaki sposób. Bohaterkami "Naszych spraw", jest kilka kobiet, w różnym wieku, o różnej sytuacji...

Książka przyjemna, momentami ciężka do czytania. Ale ogółem nie żałuję poświęconego na nią czasu :)

• Czytadła
  • Przyjemnostki Na Rozluznienie :)
  • Moi mali książęta :)
  • Może przeczytam
  • Wcześniej lub później
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nasze sprawy