Jesteśmy rodziną

Okładka książki Jesteśmy rodziną Josie Lloyd, Emlyn Rees
Okładka książki Jesteśmy rodziną
Josie LloydEmlyn Rees Wydawnictwo: Muza Seria: Tête à Tête literatura obyczajowa, romans
Tête à Tête
Muza
2005-01-01
2005-01-01

Okładka książki Skok w bok Josie Lloyd, Emlyn Rees
Skok w bok Josie Lloyd, Emlyn ...

Spodziewałam się słabej książki. A właściwie takiej lekkiej, bez głębi, bez złożonych wątków, czegoś takiego "byle jakiego" do poczytania na wakacjach. Szybko jednak zauważyłam, ze z tą powieścią nie będzie tak, jak sądziłam. Okazała się ciekawą opowieścią o rodzinie, która mierzy się z przeciwnościami losu i własnymi ograniczeniami. Autorzy zwracają uwagę na to, jak wpływa na nas nasza przeszłość, a także jak tworzyć swoją przyszłość. Czytamy o tym, co może ludźmi kierować, kiedy podejmują różne życiowe decyzje - czasami są motywowani namiętnością, czasem rozsądkiem, niekiedy uporem czy słabością.

Tutaj na podstawie zawiłych relacji rodzinnych poznajemy ludzkie, czasami zaskakujące wybory. W tle pojawia się wydarzenie historyczne - powódź w angielskim miasteczku w połowie ubiegłego wieku, która niewątpliwie zmieniła życie wielu osób. Bezpowrotnie. A co więcej wpływała na ich późniejsze życie.

Lekka przyjemna książka. Opowiada o losach Laurie malarką, która marzy o wielkiej rodzinie. Przypadek sprawia że znajduje się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Odbiera telefon w domu ojca, po drugiej stronie jest jej ciotka Rachel. O której istnieniu nie miała pojęcia. I tu zaczyna się galimatias.

Laurie Vale początkująca młoda malarka od zawsze pragnęła posiadać dużą rodzinę,gdy pewnego dnia odbiera telefon z domu swoich rodziców od nieznajomej rozmówczyni dowiaduje się,że jest jej siostrą ze strony ojca ona nie miała pojęcia o istnieniu jej,ojciec skrzętnie to przed nią ukrywał tę prawdę,że Rachel jest Laurie siostrą.
Bolesne tajemnice,sekrety i więzy rodzinne są pokazane w tej powieści.
Zachwycona jestem książką,akcja dzieje się w latach piędziesiątych gdy zaczyna się pewnej nocy w rodzinnym miasteczku Vale'ów Stepmouth straszna powódź,której nigdy nie było jak przedtem.
Małżeństwo pisarzy napisali pięknie swoją książkę,zaintrygowana nią byłam.
Jak dla mnie to prawdziwa,poruszająca i dobra książka.

Bolesne tajemnice,sekrety i więzy rodzinne są...

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki książka została napisana. Powoli odkrywa przed nami tajemnice i wydarzenia sprzed lat, które bardzo mocno wpłynęły na dalsze życie całej rodziny. Wciąga i wzbudza ciekawość co będzie dalej... Dużo mówi o ludziach, ich różnym podejściu do tych samych wydarzeń, wewnętrznych przemyśleniach i uczuciach. Zdecydowanie warta przeczytania.

Trudno mi orzec, czy traktować tę książkę a kategoriach romansu, czy też jako opowieść o trudnych, zawikłanych relacjach rodzinnych. Mimo że bohaterom przydarza się wiele nieszczęść, nie umiałam się wczuć na tyle, żeby poczuć ich smutek. Autorzy nie zbudowali - według mnie - takiego klimatu, żeby można było współczuć bohaterom. Natomiast znajdziemy tam opisy miłości, która przezwycięża wszystko (czy w prawdziwym życiu często się tak zdarza). No ale to tylko fikcja literacka. W każdym razie w powieści splatają się w tragiczny sposób losy dwóch rodzin. Kiedy syn jednej z nich zakrada się do sklepu drugiej i przyłapany zabija ojca oraz rani matkę, odpowiedzialność spada na członków całej rodziny. Zrządzenie losu sprawia, że drugi z synów - Tony - zakochuje się w córce ofiary (Rachel),z wzajemnością. Zakazana miłość prowadzi do kolejnych tragedii i wielu lat rozłąki, gdy dziewczyna wybiera miłość do Tony'ego, a nie do brata Billa. Jest to tylko jeden z wątków, resztę znajdziecie w książce.

No piękna. Rodzina i miłość to główny temat książki. Każda rodzina ma swoje tajemnice i zadry z przed lat. Tylko po co czekać 50lat by wyjaśnić i wybaczyć, jeśli okazuje się że tak naprawdę to, nie było co wybaczać. Urażona duma, zazdrość czy inne uczucia zawsze z czasem ulegają zatarciu tylko trzeba im pomóc.. Sama po sobie wiem że pielęgnując urazy i nie przepracowując ich, dłużej w nas tkwią i bolą.

Rewelacyjna pozycja! Dzieje starsze i współczesne finalnie splatające się. Historia o więzi rodzinnej, małżeństwie, oczekiwaniach i przede wszystkim o ciężarze wybaczania. Piękna, obyczajowa opowieść i do tego oparta na faktach.

świetna książka! obie opowieści jednakowo fascynujące, do końca nie mogłam się zdecydować, którą wolę (;

Dosyć rzadko czytam książki pisane przez więcej niż jedną osobę. Nie znam też pary, która potrafiłaby razem stworzyć jakiś tekst- bo o książce nie wspomnę. Chodzi mi o parę żeńsko-męską oczywiście.
Dlatego już na wstępie autorzy książki przeze mnie opisywanej dostają ogromnego plusa. Piszę autorzy, bowiem książka "Jesteśmy rodziną" napisana została przez swoisty duet pisarski- angielskie małżeństwo- Josie Lloyd i Emlyn Rees.
Wcześniej zetknęłam się z nimi czytając dwie książki ich autorstwa "Chodźmy razem" i "Znowu razem" (recenzja tej książki była jedną z pierwszy przeze mnie tu napisanych). Obie książki mi się podobały, ale obie czytałam dosyć dawno temu- za czasów studiów - i ich odbiór (pozytywny) był dyktowany przede wszystkim moim wiekiem. Obie bowiem są o miłości, lekko ujętej i wesoło opisanej. Teraz pewnie by już ich tak pozytywnie nie odebrała.
Tym razem też jest o miłości. Jednak już wcale nie ujętej lekko, nie prostej i wcale nie zabawnej. No bo jakże zabawna może być miłość, która by mogła być spełniona musi nieść za sobą ofiary. W ludziach i nie tylko....
"Jesteśmy rodziną" to przede wszystkim historia pewnej rodziny. Rodziny, która rozpadła się pięćdziesiąt lat temu. Rozpadła się w tragicznych okolicznościach, a teraz też w całkiem nieciekawych okolicznościach ma szansę zacząć wszystko od nowa. A jeśli nawet nie zacząć od nowa, to przynajmniej się pojednać. Lub pojednać się spróbować. Tylko czy jest to możliwe? Tego właśnie dowiemy się czytając tę książkę.
Razem z bohaterami książki przeniesiemy się w lata pięćdziesiąte, do małej nadmorskiej miejscowości, w której wydarzenia ówczesnych dni odbiły piętno na życiu naszych bohaterów. Wydarzenia tamtych dni w książce przeplatają się ze współczesną opowieścią o poszukiwaniu miłości i pojednania. W ten sposób możemy zrozumieć wydarzenia z przeszłości, możemy też zrozumieć współczesne wydarzenia, dla mnie naprawdę dobry pomysł na trzymanie czytelnika w napięciu.
Bo historia tak przedstawiona trzyma w napięciu, stopniowo się rozwija i mimo iż może jakoś wyjątkowo nie zaskakuje to zakończenie i tak daje satysfakcję z przeczytanej książki.

To taka zwykła, normalna książka, taka do nieśpiesznego czytania, ale wcale nie nudząca.

taka poczytajka

taka poczytajka

• Prawdziwe Historie
  • Sprzedam/wymienię
  • 2015
  • Czekają w kolejce
  • Własne

Dodaj cytat z książki Jesteśmy rodziną