Triumf lisa Reinicke

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oko jelenia (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
pilipiuk oko jelenia reinicke
Oko jelenia (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
pilipiuk oko jelenia reinicke

Fabuła jakby zwolniła ale zakończenia jestem ciekawy.

Jedna z ciekawszych części. Poszukiwanie tajemniczych morderców i wyciąganie Marka z więzienia. Jak dla mnie im więcej Staszka, tym lepiej. :) Zresztą, Maksyma też uwielbiam.

Z tą częścią, w odróżnieniu od innych z tego cyklu, zapoznałam się w postaci audiobooka. I tak już chyba zostanie przy kolejnych. A zostanie tak, ponieważ o wiele łatwiej się tego słucha, niż czyta. Autor niemiłosiernie przeciąga, leje wodę i wplata totalnie zbędne wątki. Co prawda, prowadzenie akcji w ten sposób nadaje swego rodzaju, specyficznego realizmu, aczkolwiek to...

zaczyna się ciągnąć

Mimo że książkę czytało się szybko i sprawnie, to mogę napisać o niej to samo, co o poprzednich - za dużo waty słownej. Sprawia wrażenie na siłę przedłużanej i wydaje mi się dziwne, że chyba w każdym tomie któraś postać musi zostać w jakiś sposób zniewolona, a autor zadaje sobie trud zdawania relacji z życia i przemyśleń tej osoby, zamiast opisywać ciekawsze wydarzenia....

Jak do tej pory jest to zdecydowanie najsłabsza z części.

Wszystkie pięć tomów tej serii udało mi się pochłonąć w w ciągu mniej niż dwóch tygodni, co jasno świadczy o tym, że naprawdę wciągnąłem się w lekturę.

Cały cykl jest bardzo ciekawy i trudno mi było nie sięgnąć po kolejny tom, ale..

.. no właśnie. Z tomu na tom miałem wrażenie lekkiego spadku formy i choć jeszcze tom czwarty trzymał niezły poziom, to mam wrażenie, że...

Bardzo ciekawa seria, na każdy kolejny tom czekałem z niecierpliwością.

Wiem że to nie koniec cyklu ale tak książka zamyka pewien rozdział i szczerze spodziewałem się czegoś lepszego.

W tym tomie cała akcja dzieje się w Gdańsku.Pojawia się Agata i Artur Feber. Staszek coraz bardziej fascynuje się Helą.Nasi bohaterowie znów popadają w kłopoty, nie mają łatwego życia, los ich nie oszczędza.Pojawiają się tajemniczy zabójcy.Trzeba być sprytnym jak lis Reincke.

Dyskusje

4 214