Śmiertelne sny

horror
2010-02-23
Aleksander Sudak
powieść sen demon dzieci zbrodnia

Nie jestem wielkim fanem horrorów, ale czasami lubię poczytać coś z tego gatunku. Sięgnąłem po kolejny tom Wojowników Nocy ponieważ poprzedni w mojej pamięci pozostawiły dość dobre wrażenie. Tym razem jestem trochę zawiedziony.
Odstawiam serię na boczny tor zapomnienia.
Plusy:
- podróże astralne czyli eksterioryzacja, ciekawa koncepcja opuszczania ciał podczas snu;
- walka...

Przysięgam, że zanim zaczęłam czytać, myślałam, że będzie to jakaś zrzynka z Koszmaru Z Ulicy wiązów. Koniec końców, okazało się, że na szczęście nie. Niestety nie była to też szczególnie porywająca lektura

Druga część komiksowego horroru młodzieżowego opisującego przygody Wojowników Nocy w sennych krainach i ich zmagania z kolejnym zrodzonym wśród koszmarów monstrum.
Brutalny nocny atak na młode małżeństwo doprowadza do tragedii. Kobieta zostaje zamordowana, a jej mąż, na skutek odniesionych obrażeń, zostaje prawie całkowicie sparaliżowany. Syn mężczyzny trafia pod opiekę...

"Śmiertelne sny" to druga część z serii "Wojowników Nocy". Każda z części opowiada inną historię, inni są też wojownicy, ale łączy ich jedno: mieszanka wybuchowa fantasy-horroru i motyw wędrowania przez sny.
Głównym bohaterem jest chłopiec, który zasypiając, śni koszmary o pewnym potworze -Cieniu. Niestety Cień jest tak silny, że nie pozostaje w marzeniach sennych chłopca,...

Bardzo mocna, bardzo intrygująca, krwawa oraz mimo wszystko - lekka i przyjemna. Trzyma w napięciu, daje efekt WOW.

Już nie sięgne po dalsze tomy ... Żółwie NInja to nie moje klimaty

Niestety słaba ocena .. Początek zaciekawił mnie bardzo ale druga połowa, Wojownicy Nocy i ich przygody to juz inna bajka i to dosłownie "bajka dla dzieci" Zbroje, stroje, latanie .. dla mnie na "NIe"

Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie i wywołała ciarki na plecach. Mocno polecam.

Horror. Jak to u Mastertona dużo krwi i rozrywania:) Moja ulubiona seria. Mój ulubiony pisarz horrorów (ex aequo ze Stevenem Kingiem, chociaż lubię ich z zupełnie innych powodów). Cóż mogę dodać ‘lubię to’:)

pierwsza część książki jakby przedstawienie problemu super na 10 gwiazdek. natomiast rozwiązanie problemu czyli druga część książki dla mnie abstrakcja. wiem, że cała książka to fikcja, ale ta wyjątkowa rażąca.

Dyskusje

• Graham Masterton