Śmiertelne sny

83-7186-104-4
Aleksander Sudak
masterton wojownicy nocy sny

więcej Więcej

Nie jestem wielkim fanem horrorów, ale czasami lubię poczytać coś z tego gatunku. Sięgnąłem po kolejny tom Wojowników Nocy ponieważ poprzedni w mojej pamięci pozostawiły dość dobre wrażenie. Tym razem jestem trochę zawiedziony.
Odstawiam serię na boczny tor zapomnienia.
Plusy:
- podróże astralne czyli eksterioryzacja, ciekawa koncepcja opuszczania ciał podczas snu;
- walka...

Przysięgam, że zanim zaczęłam czytać, myślałam, że będzie to jakaś zrzynka z Koszmaru Z Ulicy wiązów. Koniec końców, okazało się, że na szczęście nie. Niestety nie była to też szczególnie porywająca lektura

Druga część komiksowego horroru młodzieżowego opisującego przygody Wojowników Nocy w sennych krainach i ich zmagania z kolejnym zrodzonym wśród koszmarów monstrum.
Brutalny nocny atak na młode małżeństwo doprowadza do tragedii. Kobieta zostaje zamordowana, a jej mąż, na skutek odniesionych obrażeń, zostaje prawie całkowicie sparaliżowany. Syn mężczyzny trafia pod opiekę...

"Śmiertelne sny" to druga część z serii "Wojowników Nocy". Każda z części opowiada inną historię, inni są też wojownicy, ale łączy ich jedno: mieszanka wybuchowa fantasy-horroru i motyw wędrowania przez sny.
Głównym bohaterem jest chłopiec, który zasypiając, śni koszmary o pewnym potworze -Cieniu. Niestety Cień jest tak silny, że nie pozostaje w marzeniach sennych chłopca,...

Bardzo mocna, bardzo intrygująca, krwawa oraz mimo wszystko - lekka i przyjemna. Trzyma w napięciu, daje efekt WOW.

Już nie sięgne po dalsze tomy ... Żółwie NInja to nie moje klimaty

Niestety słaba ocena .. Początek zaciekawił mnie bardzo ale druga połowa, Wojownicy Nocy i ich przygody to juz inna bajka i to dosłownie "bajka dla dzieci" Zbroje, stroje, latanie .. dla mnie na "NIe"

Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie i wywołała ciarki na plecach. Mocno polecam.

Horror. Jak to u Mastertona dużo krwi i rozrywania:) Moja ulubiona seria. Mój ulubiony pisarz horrorów (ex aequo ze Stevenem Kingiem, chociaż lubię ich z zupełnie innych powodów). Cóż mogę dodać ‘lubię to’:)

pierwsza część książki jakby przedstawienie problemu super na 10 gwiazdek. natomiast rozwiązanie problemu czyli druga część książki dla mnie abstrakcja. wiem, że cała książka to fikcja, ale ta wyjątkowa rażąca.

• Graham Masterton
  • Horror