Wolność na wygnaniu: autobiografia Jego Świątobliwości Dalajlamy Tybetu

Dalajlama XIV Wydawnictwo: Atlantis, Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Tybetu biografia, autobiografia, pamiętnik
Freedom in Exile: The Autobiography of His Holiness the Dalai Lama of Tibet
Adam Kozieł
Atlantis, Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Tybetu
Dalajlama Tybet lamaizm
Freedom in Exile: The Autobiography of His Holiness the Dalai Lama of Tibet
biografia, autobiografia, pamiętnik
Adam Kozieł
Dalajlama Tybet lamaizm

Biografia fantastycznego Człowieka który nawet po napaści i okupowaniu jego kraju przez Chińczyków nie czuł do nich nienawiści i nazywał ich braćmi.Wielka szkoda, że świat uznał Tybet za terytorium Chińskie.Ciekawy wątek opisu ludzi medytujacych na mrozie -20stopni i zachowujacych temperature ciała 36,6.

Książka mną wstrząsnęła. Bardzo chciałam, by jak najwięcej osób poznało los Tybetu widziany oczyma dalajlamy. I jego postać. Stąd poniżej mój skrócony opis książki:

I Pan Białego Lotosu
"Uciekłem z Tybetu 31 marca 1959 roku. Od tego czasu żyję na wygnaniu w Indiach. W latach 1949-1950 armia Chińskiej Republiki Ludowej najechała na mój kraj". Tymi słowami rozpoczyna się...

Opowieść Dalaljamy o swoim życiu - od narodzin i zwykłego życia wiejskiego przez ceremonię potwierdzenia tego, iż jest kolejnym wcieleniem Dalajlamy, przez dzieciństwo i młodość, spotkanie z Mao i wyjazd z Tybetu do Indii.

Książka przybliża problemy Tybetu i postać samego Dalajlamy jako zwykłego, choć niezwykłego człowieka.

Warto.

• Buddyzm
  • 2012
  • Buddyzm
  • 2021
  • Dalajlama XIV
  • Moze

Dalajlama XIV Wolność na wygnaniu: autobiografia Jego Świątobliwości Dalajlamy Tybetu Zobacz więcej