Doskonały smak Orientu

Znak
Eseje Literatura podróżnicza orient Azja podróże
publicystyka literacka, eseje
Eseje Literatura podróżnicza orient Azja podróże

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza połowa zrobiła na mnie dość dobre wrażenie: owszem, eseje są krótkie i proste, czasem nawet uproszczone. Owszem, można zarzucić autorowi, że jako orientalista powinien być wolny od pewnych uprzedzeń. Ale z drugiej strony w szczerości swojego wyznania, w przyznaniu się, że on sam pada czasem ofiarą własnych lęków czy...

Krótkie eseje na temat życia w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Ciekawie napisane.Informacje o życiu ludzi, stosunkach politycznych, religiach. Obecnie bardzo zwiększyło się zainteresowanie islamem, więc ta książka staje się bardzo aktualna.polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

ciekawe podróżnicze felietony

49 / 2007

Zbiór reportaży, które pochłaniają czytelnika. Magiczna podróż.

• Orient
  • Podróżnicze