Doskonały smak Orientu

2006-01-01
2006-01-01
Eseje Literatura podróżnicza orient Azja podróże

więcej Więcej

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza połowa zrobiła na mnie dość dobre wrażenie: owszem, eseje są krótkie i proste, czasem nawet uproszczone. Owszem, można zarzucić autorowi, że jako orientalista powinien być wolny od pewnych uprzedzeń. Ale z drugiej strony w szczerości swojego wyznania, w przyznaniu się, że on sam pada czasem ofiarą własnych lęków czy...

Krótkie eseje na temat życia w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Ciekawie napisane.Informacje o życiu ludzi, stosunkach politycznych, religiach. Obecnie bardzo zwiększyło się zainteresowanie islamem, więc ta książka staje się bardzo aktualna.polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

ciekawe podróżnicze felietony

49 / 2007

Zbiór reportaży, które pochłaniają czytelnika. Magiczna podróż.

• Orient
  • Podróżnicze