Świat Zofii

Jostein Gaarder Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Seria: Biblioteka "Świata Zofii" literatura piękna
Sofies Verden
literatura piękna
Iwona Zimnicka
Biblioteka "Świata Zofii"
literatura norweska filozofia

To jest naprawdę dobra książka. W dość przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat historii filozofii i zaznajamia nas z jej nurtami na przestrzeni wieków. Ja osobiście, choć miałam na to nadzieję, nie zapamiętałam, kto wymyślił jaki nurt i na czym on dokładnie polegał, a tym bardziej nie zapamiętałam który filozof był który, ponieważ informacji było za dużo, żeby wszystko...

Kolejna ksiazka o której nie łatwo zapomieć. Pisarz wart polecenia nie tylko przy tej pozycji. Więcej zapamiętałam o filozofach z tej ksiązki niz ze studiów :)

W fabule ciekawie przenikające się dwa wątki, można sobie przypomnieć/poznać podstawy historii myśli filozoficznej. Książka wciągająca.

Książka jest absolutnym fenomenem jeśli chodzi o świat filozofii. Polecam każdemu, kto interesuje się tą dziedziną. Jest to książka, która potrafi zaskoczyć i nauczyć poprzez wplecenie podstawowej wiedzy z filozofii między wiersze opowieści. "Świat Zofii" było dziełem, które było kluczem do mojego zaliczenia z przedmiotu "Filozofia" na kierunku fizjoterapia. Muszę przyznać,...

Fabuła „Świata Zofii” rozwija się dwutorowo. Z jednej strony główna bohaterka poznaje historię filozofii. I ta część jest dla mnie bardzo ciekawa. W przystępny sposób zostają tu pokazane główne prądy filozoficzne, omówione podstawowe zagadnienia. Jako laik czytałam z zaciekawieniem, choć muszę przyznać, że nie posiadam w ogóle talentu do zrozumienia filozofii, bo cała...

Arcydzieło. Nie wyobrażam sobie lepszego wprowadzenia do filozofii dla kompletnego laika. Nie polecam jednak dla tych już znających podstawy i szukające czegoś nowego. Dodatkowo książka robi się tym ciekawsza, tym bardziej zbliżamy się do rozwiązania zagadki z Hildą.

9/10 - rewelacyjna książka. Jest to czysty wstęp do filozofii w podejściu bajkowym. Pięknie napisana, dla każdego, nawet tych najmniejszych, a raczej głównie dla nich. Nie znajdziemy tam wszystkiego i wszystkich, ale mamy namiastkę filozofii, która może zachęcić do pogłębiania tej wiedzy szczególnie naszych pociech. A jest nad czym się zastanawiać..
Ta pozycja leżała u...

"Świat Zofii" czytałem kilkanaście lat temu. W oryginalny sposób i bardzo przystępnym językiem autor opisuje historię filozofii, przez co i sama filozofia staje się ciekawa.
Kiedy później studiowałem zaocznie i miałem przedmiot "Filozofia", to mając w pamięci tę książkę, łatwiej przyswajało się wiedzę z tego przedmiotu i przyjemniej mijały zajęcia.

Wspaniała podróż przez meandry filozofii. Napisana bardzo przystępnym językiem i z tajemniczą historią w tle, dlatego nie jest nudnym traktatem. Filozofia to bohaterka, o której świetnie napisał autor.

Najlepsza dla 'początkujących' z filozofią... ;) Na start idealna. Polecam zacząć z nią swoją przygodę z filozofią, a dopiero po niej wgłębiać się w trudniejsze tytuły.

Dyskusje

9 547