Wyspa tajemnic

kryminał, sensacja, thriller
2010-03-23
Sławomir Studniarz
Szpital psychiatryczny Śledztwo Tajemnica Ekranizacja

I to jest dobry psychologiczny thriller!
Od początku do końca trzyma w napięciu, akcja nie ustaje nawet na moment.
Mimo sporej ilości bohaterów każdy jest wykreowany bardzo dobrze.
Niesamowity klimat, człowiek czytając czuje się jakby razem z głównym bohaterem próbował rozwiązać tajemnicę szpitala znajdującego się na wyspie i tego co się dzieje w jego murach.
Zakończenie...

Jak to u Was jest z czytaniem książek po obejrzeniu filmu?

Ja w przypadku tej książki właśnie tak zrobiłam i był to duży błąd. Książkę tak na prawdę krótką, męczyłam kilka dni, a to tylko dlatego, że wiedziałam co w niej będzie i jak to się skończy.

Teddy, wraz ze swoim nowo przydzielonym partnerem Chuckiem, rozpoczyna dochodzenie w sprawie zbiegłej pacjentki szpitala...

Po jej przeczytaniu miałam mieszane uczucia.. Szczerze? Dalej nie wiem co było prawdą.. Ale to właśnie mi się w niej tak bardzo podobało.

Byłem ciekaw, czy książka spodoba mi się tak bardzo jak film. Gdy skończyłem ją czytać po dwóch dniach od zakupu, nie miałem wątpliwości, że jest to genialna propozycja. Autor idealnie przedstawił czytelnikowi postacie i nadał im niepowtarzalne charaktery. Coś niesamowitego. Zakończenie było dla mnie istnym zaskoczeniem. Mimo, że podczas lektury miałem swoje domysły -...

Książka rewelacyjna, na dodatek film na jej podstawie - znakomity! Warto przeczytać i obejrzeć

I pomyśleć,że do przeczytania książki skłonił mnie fakt,że nie znoszę Leonarda Di Caprio ;o)
Szeryf Teddy Daniels araz jego partner Chuck Aule dostają zadanie rozwikłania sprawy zaginięcia jednej z pacjentek z zakładu dla umysłowo chorych przestępców. Jednostka znajduje się na wyspie, na którą można się dostać tylko promem. Po zbadaniu wyspy,celi, przeprowadzeniu wstępnego...

Zwykle jest mi obojętne czy najpierw przeczytam książkę czy obejrzę film, ale muszę przyznać, że w tym przypadku znajomość filmu odebrała mi część przyjemności z czytania powieści. Nie potrafię podać innego przykładu na tak dokładne odzwierciedlenie tekstu w filmie. Powieść sama w sobie jest bardzo zaskakująca, ale u mnie element zaskoczenia przypadł na film. Jeśli jeszcze...

Co tu dużo pisać. Najpierw oglądałem film. Jest bardzo, bardzo wierną adaptacją książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mroczna, dynamiczna, kapitalna - bardziej mogę powiedzieć, że przesłuchałem niż przeczytałem, ale historia jest po prostu wbijająca w fotel. Polecam wszystkim, którzy uwielbiają sensowne twisty fabularne.

Rewelacyjna książka trzymająca w napięciu!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje