Wyspa tajemnic

kryminał, sensacja, thriller
2010-03-23
Sławomir Studniarz
Szpital psychiatryczny Śledztwo Tajemnica Ekranizacja

Usilnie próbowałam znaleźć jakieś słabe strony książki, ale moje wysiłki spełzły na niczym. Tajemnicza wyspa i mroczne sekrety, nie nie jest takie, na jakie wygląda. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Mistrzowski thriller.

Dwóch federalnych szeryfów Teddy i Chuck udają się na wyspę w Zatoce Bostońskiej, na której znajduje się szpital dla niebezpiecznych psychicznie przestępców.

Teddy i Chuck mają rozwikłać sprawę zniknięcia jednej z pacjentek szpitala, Rachel. Kobieta zniknęła z zamkniętego pokoju, z kratami w oknach. Jedyne co po niej zostaje to zaszyfrowana wiadomość.

Po przybyciu...

Opisy wyspy i klimat towarzyszący rozwojowi akcji sprawia, że czujemy się jakbyśmy razem z Teddym, Chuckiem i całą ferajną najniebezpieczniejszych szaleńców rzeczywiście na niej byli. Tempo wydarzeń świetnie wyważone i niewątpliwie budujące napięcie. Nadal żałuję, że całą fabułę znałam z wcześniej obejrzanego filmu i nie mogłam w pełni cieszyć się z odkrywania kolejnych...

Na półkach: , , , , ,

„Ten świat na każdym kroku uświadamia tylko człowiekowi jego ubóstwo, przypomina mu, czego nie ma, czego nigdy nie posiądzie i co utracił, nie zdążywszy się tym nacieszyć.”

Fabuły „Wyspy skazańców” raczej przybliżać nie trzeba. Nawet jeśli ktoś nie oglądał słynnej ekranizacji z Leonardo DiCaprio w roli głównej, to na pewno o niej słyszał.
Na wyspę, na której znajduje się...

"Czujesz się tu tak samo obco jak ja, prawda...?" Urokliwe miejsce w Zatoce Bostońskiej zapomniane przez Boga i ludzi, wyspa widmo, o której istnieniu nie ma prawa nikt wiedzieć. Nie dotrzesz tam jeśli nie jesteś...szaleńcem!

Z pilnie strzeżonego oddziału dla obłąkanych przestępców, w nie wyjaśnionych okolicznościach znika jedna z pacjentek. Jak zwykle w takich sytuacjach...

Książka warta przeczytania. Podobały mi się dialogi i ciekawi bohaterowie.

Na półkach: , , , ,

Sięgnęłam po „Wyspę tajemnic” w ramach wyzwania czytelniczego. Uwielbiam wszystkie ekranizacje powieści autora, ale nigdy nie miałam przyjemności sięgnąć po literackie pierwowzory, więc uznałam, że to świetna okazja.

Na wyspie Shutter Island mieści się szpital dla groźnych przestępców. Pewnego dnia znika z niego jedna z pacjentek. Na pomoc zostaje wezwany szeryf federalny...

Historia świetna, ale jeżeli chodzi o literacką stronę, to muszę przyznać, że przy czytaniu trochę się męczyłam.

Wciągająca książka, którą czyta się szybko. Może bez gigantycznych emocji, ale jednak zaskakująca i z oryginalnym zakończeniem.

Mocny,mroczny thriller. Naprawdę świetny. Trzyma w napięciu i przeraża. A zakończenie- totalne zaskoczenie!

Dyskusje

3 287