Zakładnik

Świat Książki
2004-01-01
2003-01-01
Andrzej Leszczyński
Powieść amerykańska -- 21 w.

Świetna książka! Co prawda na początku miałam mieszane uczucia ale robiło się coraz ciekawiej. I tak do samego końca. Wciągająca i pełna emocji lektura. Polecam!

Niestety podobna do wielu książek, które się przeczytało. Szef policji miotający się w głębokiej wodzie, próbujący wybrać między dobrem a złem, a w zasadzie między gorszym , a najgorszym, podczas gdy jego rodzina znajdowała się na linii ognia. Skoro żaden sposób nie wróżył powodzenia to musiała się pojawić w tym galimatiasie krwawa jatka.
Tak naprawdę to czytałam ze względu na dwóch wyrostków z marginesu, od których wszystko się zaczęło. I to oni wzbudzili moją sympatię, bo dość, że geniuszami zbrodni nie byli, to jeszcze sprawy przybierały dla niech wielce pechowy obrót. Śmiem twierdzić, że Murphy to dla nich swoje prawa stworzył.

Tak naprawdę to czytałam ze względu...

Lektura w sam raz na lato. Szybki, wciągający kryminał dla każdego. Akcję cechuje rosnące ciągle napięcie i dramaturgia wydarzeń, które toczą się w zabójczym tempie. Zaczyna się od pospolitego skoku na sklep w wykonaniu trzech młodych, drobnych i mało doświadczonych przestępców. Napad poszedł jednak nie tak i sprawcy muszą uciekać przed policją. Osaczeni biorą zakładników i robi się gorąco. Naprawdę groźnie zaczyna być w momencie gdy okazuje się,że jeden z zakładników okazuje się księgowym mafii. A ta jak wiadomo nie lubi gdy przedmiotem zainteresowania policji stają się ludzie znający jej brudne tajemnice.... W każdym razi przy lekturze nie można się nudzić.

Świetna książka o próbie odbicia zakładników przetrzymywanych w domu na strzeżonym osiedlu w spokojnej dzielnicy. Akcją dowodzi były negocjator po załamaniu nerwowym, który przeniósł się tu by uciec od przeszłości. Sytuacja mocno się komplikuje, gdy z jakiegoś powodu kontaktuje się z nim mafia, i uprowadzając jego rodzinę, chce przejąć kontrolę nad całym wydarzeniem. Wspomnienia wracają, a policjant musi wybrać czy uratować zakładników czy swoich najbliższych.

Książka dzieje się w ciągu kilku godzin pewnego piątkowego popołudnia, gdy trzech ściganych za napad na stację benzynową chłopaków, postanawia się ukryć w przypadkowym domu i wziąć jego mieszkańców na zakładników. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do ostatniej. Czyta się jednym tchem, a kolejne zwroty akcji, narracje prowadzone z perspektywy każdej ze stron oraz sytuacja bez wyjścia, którą każdy chce rozegrać na swoją korzyść zapewniają wiele przyjemności z czytania.

Dłuuugo zabierałam się do przeczytania tej książki, bardzo długo. Przeczytałam kilka pierwszych stron, odłożyłam. Potem za kilka miesięcy zaczęłam od początku... i utonęłam, a raczej zostałam porwana (napis na okładce "porywający" absolutnie nie kłamie). Akcja spójna, wciągająca, trzymająca w napięciu, do tego interesujący podział lektury na fragmenty, w których poszczególni bohaterowie odgrywają kolejno "główne role". Gorąco polecam, nie nudziłam się ani sekundy.

Z tego co tu widzę to najlepsza książka tego autora. A może się mylę? W każdym razie wybór przypadkowy tym razem udany.

Książka ciekawa, pokazująca jakie mogę mieć miejsce zbiegi okoliczności gdy staramy się coś ukryć

Pierwsza moja książka przeczytana tego autora. Trzyma w napięciu. Ciekawa fabuła

HISTORIA KRÓTKA I ZWARTA

HISTORIA KRÓTKA I ZWARTA

Nie porwała mnie ta książka, one man show głównego bohatera, a postacie amerykańskie aż do bólu. Pozycja dobra na lekkie czytanie i szybkie zapomnienie.

• Robert Crais
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Kkk
  • Niedoczytane- nudneee albo nie dla mnie

Dodaj cytat z książki Zakładnik