W blasku Złego Księżyca

Okładka książki W blasku Złego Księżyca Andy Clark
Okładka książki W blasku Złego Księżyca
Andy Clark Wydawnictwo: Copernicus Corporation Seria: Warhammer Age of Sigmar fantasy, science fiction
Warhammer Age of Sigmar
Gloomspite
Copernicus Corporation
2024-07-18
2024-07-18
Krzysztof Kowalczyk

To jest niestety słaba książka i już spieszę donieść dlaczego. Okładką i blurbem obiecuje gobliny. Ale do połowy książki ich w ogóle nie ma, a wyglądasz ich jak kania dżdżu, brnąc z zupełnie nijakimi postaciami (których jest moim zdaniem nadmiar) przez całkiem udane sceny (tutaj plus). Od połowy pojawiają się "zieloni", ale jako bezmózga plaga szalejąca w mieście.
I mam z tym generalnie problem, bo dopiero co przeczytałem późniejszą książkę tego autora (nie ma polskiego tłumaczenia),pt. "Bad Loon Rising", która jest w całości o goblinich protagonistach którzy są spójni, interesujący, akcja jest wartka, wciągająca i gładko się czyta.
Na autora warto zwrócić uwagę (co również zamierzam),ale tę pozycję odkładam na półkę z rozczarowaniem.

I mam z...

Miecze Sigmara grupa najemników traci swojego przywódcę po tym jak nałożył on na głowę przekleta koronę i powoli popadł nie tylko w obłęd ale także zaczął mutować. Niestety jego brat wraz z resztą najemników musieli go zabić lecz przed śmiercią wygłosił on przepowiednie o złym księżycu i zagładzie miasta Draconium. Ruszają więc z ostrzeżeniem i utykają w tym mieście na dobre a zło rozpoczyna swój szturm. Fajna pozycja która daje także jakaś rolę Pętakom, nie tylko rolę mięsa armatniego ale w tym przypadku zdobywców. Dobrze napisana pokazująca rozterki poszczególnych osób z najemniczej ekipy.

• Fantasy Horror SF
  • Chcę