Krocząc ciemną doliną

Radosław Jeż Wydawnictwo: Kolce literatura obyczajowa, romans
Kolce
2024-05-30
2024-05-30

"Ona zrobiła to dla mnie. To nie był jej kaprys, tylko celowe działanie. Buduje mnie od samego początku. Układa mnie jak domek z klocków, od fundamentu. Pozwoliła wypłynąć moim instynktom na wierzch. Chce, bym był silny - silny dla niej."

Zmęczony codziennym życiem Arek, postanawia wyjechać na urlop, gdzie poznaje tajemniczą Ewę. Kobieta wciąga go w świat mrocznych fantazji oraz doznań, o których do tej pory nawet nie marzył.
Autor już od pierwszych stron zabiera nas w podróż po malowniczym krajobrazie w południowej części Polski, gdzie nasz główny bohater poznaje Ewę - ucieleśnienie fantazji każdego mężczyzny. Łączy ich dość specyficzna więź. Wspólnie odkrywają siebie nawzajem, swoje pragnienia oraz upodobania.
Poza genialnymi opisami mocnych scen intymnych, autor ciekawie wplata wątek kryminalny czy słynne ratowanie damy w opałach. Muszę przyznać, że totalnie wkręciłam się w te rozdziały, bowiem były doskonałym elementem dopełnienia całej historii.
Główną bohaterkę można porównać do pierwszej kobiety stworzonej przez Boga. Jest ucieleśnieniem piękna, namiętności oraz seksapilu. To ona tak naprawdę wprowadza Arka w ten cały erotyczny świat, umożliwia mu odkrywanie siebie i swojej natury.
Autor w cudowny sposób pokazał męski punkt widzenia i rzucił nowe światło na powieści z wątkami bdsm. Bardzo mi się podobała mi się kreacja bohaterów oraz przedstawienie historii. Całego uroku dopełniły rysunki umieszczone w książce, które wyszły spod ołówka autora.

Recenzja książki: „Krocząc Ciemną Doliną“
Autor: Radosław Jeż

„Krocząc Ciemną Doliną“ to powieść erotyczna w klimacie BDSM, która przenosi czytelnika w świat intensywnych emocji i relacji międzyludzkich. Autor z wyjątkową precyzją wykreował postacie, których życie diametralnie się zmienia za sprawą namiętności i tajemnic.

Główny bohater, Arek, na pierwszy rzut oka wydaje się być skrytym i opanowanym mężczyzną. Jego życie jest uporządkowane, a on sam kontroluje każdy jego aspekt. Jednak ta fasada zaczyna się kruszyć, gdy w jego życiu pojawia się Ewa – tajemnicza kobieta, której przybycie wywołuje lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Ewa wydobywa z Arka ukryte pokłady energii, budząc w nim pragnienia, o których istnieniu nawet nie wiedział.

Relacja między Arkiem a Ewą jest pełna niespodzianek i intensywnych emocji. Autor z niezwykłą zręcznością opisuje ich interakcje, nie stroniąc od odważnych scen erotycznych, które stanowią integralną część fabuły. Nie są to jednak jedynie opisy fizycznych aktów, ale głębokie studium ludzkiej psychiki i potrzeb.

Styl pisania jest lekki, a jednocześnie pełen subtelnych niuansów, co sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością. Opisy są plastyczne, a dialogi naturalne, co dodatkowo wciąga czytelnika w przedstawiony świat

Ta propozycja to nie tylko powieść erotyczna, ale także opowieść o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu swoich pragnień i konfrontacji z własnymi lękami. To historia, która zmusza do zastanowienia się nad granicami wolności i kontroli, a także nad tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby spełnić swoje najskrytsze marzenia.

Podsumowując, „Krocząc Ciemną Doliną“ to wciągająca powieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom literatury erotycznej i nie tylko. To historia pełna napięcia, namiętności i nieoczekiwanych zwrotów akcji, która pozostaje w pamięci na długo po jej przeczytaniu.

Gorąco polecam!
Małgorzata Wiśniewska

Recenzja książki: „Krocząc Ciemną Doliną“
Autor: Radosław Jeż

Główny bohater, Arek, na pierwszy rzut oka wydaje...

Arek wyjeżdża w góry,żeby odpocząć od pracy.Dostrzega,że jedna kobieta próbuje się uwolnić od towarzystwa mężczyzny z którym przebywa,więc Arek decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i wyciąga do tajemniczej kobiety pomocną dłoń.Czy wprowadzony w świat mrocznych pragnień Arek poradzi sobie w roli Pana?

Arek jest zmęczony pracą.Obiera cel na wypoczynek,ale nie spodziewa się,że nagle kobieta,która u niego szuka ratunku niebawem wprowadzi go w mroczny świat nasycony erotyką,gdzie ona będzie jego posłuszną uległą,a on będzie panem sytuacji.Arek i Ewa nawiązują między sobą relacje,która pozwala im odrzucić wszelki wstyd,odnoszę wrażenie,że Ewa staje się dla Arka niezwykle ważną osobą kiedy mężczyzna okazuje jej czułość,zresztą widać jak dobrze oboje czują się w swoim towarzystwie dlatego kiedy tylko Ewa znika Arek decyduje się odnaleźć kobietę i wyciągnąć ją z kłopotów.Czy to co odkryje Arek pozwoli mu znaleźć rozwiązanie by uwolnić Ewę spod władzy tych,dla których kobieta jest tylko zabawką?😔

Po pierwsze zwracam uwagę,że historia Ewy i Arka nie jest dla każdego przez to jak jest nasycona seksem i jak dosadnie jest pisana.Musicie mieć otwarty umysł i być przygotowani,że znajdziecie tu całkiem sporą dawkę erotyki,a także historie Ewy,gdy nagle przeszłość decyduje się o nią upomnieć.Jak się skończy ta historia?

I pomimo,że ostrzeżenie jest napisane w formie żartobliwej to naprawdę radzę je wziąć na poważnie,bo to odważnie napisana historia,gdzie sceny erotyczne mogą przyprawić o szybsze bicie serca 😈a historia naprawdę pozytywnie zaskakuje szczególnie zasługuje na uwagę historia Ewy,która nie spodziewała się jak szybko jej przeszłość ją dopadnie.

Muszę przyznać,że autor pisze odważnie,bez cienia wstydu,pobudza wyobraźnię opisami czasami ,,lekko wulgarnymi”,ale nadal pisze ze smakiem,tak,że dobrze się pochłania kolejne strony książki,ja nawet nie kiedy ją skończyłam.Klimat BDSM nie jest mi obcy,wiedziałam na co się pisze,gdy sięgałam po tą książkę i książka spełniła moje oczekiwania,a oprócz tego podoba mi się w jaki sposób poświęca uwagę,gdy pisze o kobietach,mnie często zraża to w książkach,że faceci piszą o nas bardziej w sposób przedmiotowy🙈,a tu możemy poczuć się,że autor docenia piękno kobiecego ciała co serio jest dla mnie ogromnym plusem,gdy czytam historie pisaną oczami mężczyzny☺️.

Arek jest zmęczony pracą.Obiera cel na wypoczynek,ale nie spodziewa...

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Jeża miało miejsce kilkanaście miesięcy temu, kiedy natrafiłam na Legimi na jego antologię pt. „Bestia.” Już wtedy wiedziałam, że styl oraz sposób pisania tego autora to coś ewidentnie dla mnie, dlatego kiedy zaczął publikować swoje prace na Wattpadzie, z przyjemnością śledziłam losy bohaterów, jakich stworzył.

„Krocząc ciemną doliną” to debiut Radosława Jeża, który dzięki uprzejmości autora, miałam okazję poznać jeszcze przed premierą. I mimo, iż przeczytałam już wcześniej jedną z publikacji Radka, ta pozycja całkowicie mnie zaskoczyła.

W tej książce poznajemy Arkadiusza – mężczyznę, który postanawia odpocząć od obowiązków zawodowych i wyjeżdża na zasłużony, samotny urlop. A że życie lubi pisać nietypowe scenariusze – bardzo szybko poznaje piękną Ewę, która niemal od razu wzbudza w nim fascynację.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że ta książka nie spodoba się tym, którzy lubują się w słodkich, czułych romansach. Owszem, w „Krocząc ciemną doliną” znajdziemy czułość i namiętność, ale to wszystko zostało owite czymś o wiele bardziej wyzwolonym, niż sama cielesność. Autor daje nam niesamowity obraz wolności nie tylko umysłowej – bo moim zdaniem bohaterowie naprawdę mają baaardzo szeroki pogląd na intymność – ale także fizycznej. Już dawno nie czytałam o ludziach tak bardzo świadomych swoich ciał oraz tego, czego oczekują oraz pragną. To było miłe doświadczenie.

Zawsze uważałam, że mężczyźni mają jakiś wrodzony talent, jeżeli chodzi o opisywanie scen intymnych. Oprócz tego, że autor zaserwował nam tutaj całkiem sporo smaczków w klimacie BDSM, to zdecydowanie potrafi pisać o kobietach, ich pięknie oraz wyzwoleniu. Pierwszy raz podczas czytania, naprawdę intrygował mnie sposób w jaki zostały tutaj przedstawione kobiety.

Ewa – och, cóż to za kobieta. Oprócz tego, że nieziemsko piękna, to jeszcze niesamowicie namiętna i… przebiegła. Oj tak. Radosław Jeż dał nam idealny przykład tego, że kobieta naprawdę potrafi odegrać każdą, możliwą rolę i kręci mężczyznami jak jej się podoba. W moich oczach, Ewa to bohaterka, która kompletnie nie potrzebowała Arkadiusza – jest na tyle silna i niezależna, że poradziłaby sobie sama. Ale skoro koło niej pojawił się taki Arek… to dlaczego miałaby z tego nie skorzystać?

Arkadiusz – to taki nasz polski James Bond. I tutaj nie żartuję. Chłop nie tylko wie, jak zadbać o kobietę, ale potrafi też solidnie przyfanzolić i nie boi się wejść w gniazdo żmij, aby narobić tam rabanu. Mężczyzna równie gorący jak jego towarzyszka. Odważny, może ciut wyidealizowany, ale przez to stał się dziwnie prawdziwy. Momentami miałam wrażenie, jakbym czytała o kimś, kogo naprawdę doskonale znam i rozumiem.

Trójkąt niekoniecznie miłosny – co tu dużo pisać? Ten motyw został przedstawiony w genialny sposób. Nie jest tajemnicą, że ludzie lubią eksperymentować, jednak kiedy w układzie ona plus on pojawia się trzecia osoba… no różnie to bywa. Tutaj nasi bohaterowie w bardzo świadomy sposób rozgraniczali uczucie i namiętność. Nawet jeżeli między Arkiem i Ewą pojawiła się miłość, nie przeradzała się ona w zazdrość, kiedy w ich sypialni pojawiła się Iza vel Sarenka. To było niesamowite jak we troje odnaleźli harmonię, opierając się wyłącznie na przyjaźni i szczerości.

I tutaj muszę przyznać kolejny plus za to, w jaki sposób autor opisywał sceny intymne, kiedy bohaterów było więcej, niż dwoje. Ja naprawdę nie męczyłam się czytając takie momenty, a zazwyczaj bardzo szybko mnie one nużą. Myślę, że idealnym dowodem może być też to, że książkę przeczytałam w dwa wieczory, bo naprawdę mega mnie wciągnęła.

Brutalność – to było coś, co mnie zaskoczyło. W książce naprawdę nie brakuje scen walki, rodem z najmocniejszych filmów sensacyjnych. Wplątanie tego wszystkiego w obraz namiętności oraz gorącego seksu dał mi niesamowitą huśtawkę uczuć. Wkurzałam się, bałam, studziłam wypieki na policzkach i był moment, kiedy musiałam książkę odłożyć na bok, aby rozchodzić wydarzenia, jakie nam zaserwował autor.

Wiem to na pewno – lubię twórczość Radosława Jeża, chociaż „Krocząc ciemną doliną” nie jest literaturą, po którą sięgam na co dzień. Czuję lekki niedosyt po przeczytaniu tej lektury – chciałabym lepiej poznać głównego bohatera, bo brakowało informacji o jego historii. Chętnie bliżej poznałabym także Izę, jej przeszłość oraz losy już po zakończeniu wydarzeń w „Krocząc ciemną doliną”.

Czy polecam Wam tą książkę? Tak. Zwłaszcza jeżeli lubicie powieści w klimatach, jakie zaserwował nam Radosław Jeż. W mojej ocenie ta książka zasługuje na 9/10 gwiazdek.

„Krocząc ciemną...

Witajcie w niedzielne popołudnie 😊
Jak Wam minął weekend ?

Lubicie spicy historie?

"Krocząc ciemną doliną"
Autor: @radoslaw_jez

Nieco spóźniona 🙈 pędze do Was z recenzją mojego patronatu, który miał premierę 30.05 ❤️
I to nie byle jakiego, ponieważ mogę Was zapewnić iż ta książka przeniesie Was do innego świata 😉
Właśnie, jeżeli już o światach mowa....

Dwa różne światy.
Jeden bardzo poukładany - ponieważ życie zawodowego żołnieża Arka jest dość spokojne i monotonne.
Z drugiej strony życie nie zawsze jest usłane różami i o tym doskonale wie nasza bohaterka Ewa.
Gdy pewna "losowa" sytuacja sprawia, że ich drogi się krzyżują zaczyna się emocjonalny rollercoaster.
Bogata wyobraźnia, brak zahamowań i chęć posiadania dosłownie drugiej osoby...
Jak bardzo życie potrafi się zmienić?
Czy znamy dokladnie siebie i swoje fantazje ?
Ajjj co to była za historia..
Znajdziecie tu niebanalną fabułę która łączy kilka gatunków.
Opisy scen erotycznych są szczegółowe i "nieco" wulgarne 😈
Co najważniejsze, są napisane z wyczuciem, kreatywnością i w sposób, który pobudzi wyobraźnię czytelnika !
Postacie są bardzo dobrze zarysowane.
Kluczowym elementem tej książki jest chemia między Ewą i Arkiem !
Styl pisania Radka jest zmysłowy, żartobliwy i oryginalny.
To historia przy której na pewno nie będziecie się nudzić!
Książka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich 😈🔞
Książka już dostępna w empiku I na legimi !

Witajcie w niedzielne popołudnie 😊
Jak Wam minął weekend ?

Lubicie spicy historie?

"Krocząc ciemną doliną"
Autor: @radoslaw_jez

Właśnie, jeżeli już o światach...

*recenzja patronacka* 🔥

Praca, dom, praca dom. Tak przedstawia się życie głównego bohatera książki, Arka, któremu udaje się w końcu wybrać na zasłużony urlop. Przez kilka dni będzie się rozkoszował świeżym, górskim powietrzem, odpoczynkiem i dobrym jedzeniem w otoczeniu cudownej, jesiennej aury.

A przynajmniej tak mu się wydawało.

Zwabiony obecnością pięknej przedstawicielki płci żeńskiej, postanawia zasiąść w jednej z restauracji, by móc ukradkiem przyglądać się nieznajomej. Podziwiając jej urodę dostrzega, że jej towarzysz wydaje się ledwo trzymać swoje nerwy na wodzy. Daje więc subtelnie znak kobiecie, by usiadła obok. Zrozpaczona kobieta wstaje od stołu, a wyraźnie czymś rozwścieczony mężczyzna opuszcza lokal, zostawiając ich samych. Lekko mówiąc, niezręczna sytuacja, przeradza się jednak w weekend pełny wrażeń, a para, począwszy od nieznajomych, szybko staje się sobie nad wyraz bliska.

Niecodzienne spotkanie postanawia jednak odbić się echem, a czar nowo nawiązanej znajomości pryska w najmniej oczekiwanym momencie.

Książka napisana jest w sposób lekki i przyjemny w odbiorze, do tego dawka humoru gwarantowana 😁👌. Ogromnie zaskoczyło mnie podejście autora do stworzonych postaci. Z jednej strony, są to bohaterowie, którzy w ciągu zaledwie kilku dni doświadczają wielu nieprzewidzianych sytuacji. Z drugiej jednak, potrafią działać instynktownie oraz skutecznie współpracować, zachowując przy tym zimną krew. I może czasami da się odnieść wrażenie, że w prawdziwym życiu trudno byłoby zachować się w ten sam sposób, to warto pamiętać, że bardzo łatwo ocenia się czyjeś zachowanie siedząc wygodnie w fotelu 😁.

Ta pozycja to nie tylko erotyk, mający na celu rozpalenie wyobraźni czytelnika. Autor porusza w niej wiele problemów, wcale nie tak odległych, jak mogłoby nam się wydawać. Począwszy od Arka, strudzonego codziennością i samotnością doswiadczaną we własnych czterech ścianach, możemy zaobserwować, że prawdziwe uczucie uderza znienacka i niejednokrotnie wymaga poświęceń. Z kolei z historii Ewy dowiadujemy się, jak ważne w naszym życiu jest poczucie bezpieczeństwa. Pomimo wielu przeciwności, bohaterka nie zatraciła siebie, uwodząc mężczyznę, dając sobie szansę na nową relację i wprowadzając go na nieznany mu dotąd poziom erotyzmu. Ich związek w pewnym stopniu staje się ucieczką od trudów, z którymi zmagają się na co dzień.

Ta książka to dowód na to, że miłość może być okazywania na różne sposoby, a wszelkie stereotypy związane z tematyką seksualną powinny już dawno zostać obalone. Autor, podejmując tak odważną tematykę, niejako rzuca wyzwanie czytelnikowi, by ten zauważył w jego historii coś więcej niż tylko erotyczne uniesienia bohaterów. Choć stanowią one kluczowy element powieści, stanowczo kontrastują z obrazem przemocy, który niesłusznie utarł się w społeczeństwie, ukazując, że klimat BDSM pozostaje w obrębie świadomej zgody uczestników i odbywa się w atmosferze wzajemnego szacunku.

Nie zdradzając zbyt wiele, znajdziecie w tej historii także sporo tajemnic, zwrotów akcji oraz niebezpieczeństw, które przełamują dotychczasową sielankę bohaterów i zmieniają Arka w prawdziwego agenta 007 (a czasami i 47 😏). Coś co tygryski lubią najbardziej 😂👌.

Bardzo doceniam twórczość Radosława Jeża za tak luźne, a jednocześnie profesjonalne podejście do tematu. Radek w swej sensualnej i przezabawnej historii przemyca po cichutku zagadnienia warte przemyślenia, "rozbierając" pojęcie erotyki na kilka powiązanych ze sobą wątków. Jeszcze raz serdeczne gratulacje za wytrwałość i odwagę!

Polecam serdecznie ☺️.

*recenzja patronacka* 🔥

A przynajmniej tak mu się wydawało.

Zwabiony obecnością pięknej...

Projekt graficzny, skład tekstu 📄 Kamila Potęga @ Studio _ Składam

〰️ Książa  zawiera treść BDSM jest przeznaczona dla czytelników 🔞➕❗

RECEZJA PATRONACKA ❗

Hej Moliki ❗

Dziś przychodzę do Was z moim patronatem. Szczególnym, bo innym niż zazwyczaj książki które czytamy lub patronujemy. Czy wywarł na mnie jakieś szczególne wrażenie, powiem że tak I nie
Nie bo już miałam kontakt z BDSM w literaturze i wiedziałam czego mogłam się spodziewać. I chyba właśnie oto chodzi, biorąc książkę do ręki musimy zdawać sobie sprawę czego możemy doświadczyć!
I taka jest ta historia!
Wiec czytelniku biorąc ja do ręki, czytasz na własną odlpowiedzialność!
( Żeby nie było że nie mówiłam 😉 Tak jest dużo seksu i to konkretnego!)

Lecz po za scenami erotycznymi, których jest dużo i one  tu przeważają, jest też historia.
Historia kobiety, pięknej, namiętnej Ewy.
Skrzywdziej przez życie. ( I tu powiem że TAK!
Ta historia minie zaskoczyła!)

I Arka którego los splata z Ewą i jej pokręconym światem. On zawody wojskowy wiedzie spokojne poukładane życie do czasu kiedy spotyka Ewę.
Wysuwa do kobiety pomocną dłoń niezdając sobie sprawy że od tej chwili jego życie zmieni się diametrlanie.

To Ewa pokaże mu i uświadomi inne oblicze życia erotyczego. Jednak oboje zatracą sie w sobie i będą chcieli kontynuować tą znajomość.
Tylko że przeszłość kobiety upomni się o nią i tak oto Ewa i Arek znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. W miejscu w którym wszelkie zasady i normy przestają mieć znaczenie a ludzkie hamulce przestają działać.
Jesteście ciekawi tej histori, mrocznej i tajemniczej a zarazem mającej w sobie nutkę romantyzmu?

Mam nadzieję że TAK!

Że przeczytacie i poznacie Ewę i Arka, dwojga ludzi, jakże innych od siebie a zarazem obdażającym się bezwględnym zaufaniem, przyjażnią i miłością.

Bo właśnie o tym jest ta historia.
O ZAUFANIU, PRZYJAŹNI, MIŁOŚĆ oraz NADZEJI na lepsze szczęście życie ❗

Projekt graficzny, skład tekstu 📄 Kamila Potęga @ Studio _ Składam

〰️ Książa  zawiera treść BDSM jest przeznaczona dla czytelników 🔞➕❗

RECEZJA PATRONACKA ❗

Hej Moliki ❗

Dziś przychodzę do Was z moim...

• Mój patronat.

Radosław Jeż Krocząc ciemną doliną Zobacz więcej