CALL CENTER

Empik Selfpublishing
2023-07-20
2023-07-20
50 min.

“Call center” to odcinkowa, spisana w formie dialogów opowieść o codzienności czwórki nowych telekonsultantów działu sprzedaży w instytucji Bank KIER. Milena, Michał, Miłosz i Olaf to główni bohaterowie tej historii, różni ich wiele. Niezależnie jednak od różnicy charakterów czy też wielkości bagażu życiowych doświadczeń, w nowej pracy, ramię w ramię budują zespół sprzedażowy, rozwijają relacje i tworzą wspomnienia. W mojej ocenie “Call center” autorstwa Konrada Laskowskiego stanowi przykład nieszablonowego podejścia do literatury, które w dobie powszechnej optymalizacji może znaleźć swoich zwolenników.
***
Rozrywkowa, pełna specyficznego poczucia humoru i bazującego na języku angielskim słowotwórstwa historia, początkowo sprawiła, że miałam pewną trudność aby poczuć się w jej towarzystwie swobodnie. Należąc jednak do grupy pokoleniowej “Y”, przyznaję sobie prawo do dłuższego czasu aklimatyzacji w tak niecodziennej, nowoczesnej, mini-serialowej formie. Sądze, że w “Call center” sprawnie odnajdą się osoby, które doświadczenie pierwszej pracy, związane z tym emocje i rozterki wciąż mają doskonale zachowane w pamięci.
***
Odcinkowość, rezygnacja z opisów, szczegółowej charakterystyki czasu i miejsca sprawia, że historię czyta się bardzo szybko. Nie powiedziałabym, że poczułam się jak uczestnik prowadzonych przez bohaterów rozmów, ale towarzyszyło mi uczucie, że troszkę ich podsłuchuję. Można rzec, że nikt z czwórki głównych postaci się nie “wymutował”, uchylając tym samym odbiorcy rąbka tajemnicy swojego życia, które okazuje się być całkiem zaskakujące.
***
“Call center” to pozycja dla osób, którym nie straszny jest złośliwy żart i literacka swoboda. Literatura piękna zawsze była moją największą czytelniczą miłością, nie mogę jednak zaprzeczyć, że za sprawą autora odkryłam coś nowego, odświeżającego i niezobowiązującego.
*Współpraca barterowa z autorem*

Fajna, dosyć lekka acz wciągająca. Polecam!

Fajna, dosyć lekka acz wciągająca. Polecam!

Daję 6 za poczucie humoru idealnie trafiające w mój gust. Niestety mimo że autora znam osobiście, to nie mogę ocenić wyżej. Głównie raził mnie fakt, że nie udało mi się polubić żadnej ze stworzonych postaci... Mimo wszystko zachęcam do zapoznania się, bo widzę, że co osoba to opinia :)

Bardzo fajna książka, polecam! Lekko i przyjemnie się czyta, sporo śmiesznych i sarkastycznych momentów, uwielbiam takie klimaty. Jeżeli nie masz humoru albo masz humor i chcesz się odprężyć, tą książką doda Ci +million do humoru!

Bomba! Świetne czytadełko, które odpręża i pokazuje , że nie tylko czytelnik może mieć przeboje w pracy . Tekst z życia wzięty, lekki a jednocześnie intrygujący . Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. :)

Dodaj cytat z książki CALL CENTER