Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące

Okładka książki Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące Aleksy (Alosza) Awdiejew
Okładka książki Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące
Aleksy (Alosza) Awdiejew Wydawnictwo: MANDO rozrywka
rozrywka
MANDO
2021-01-01
2021-01-01
wirus porady rozrywka

Filozoficzne rozważania autora pisane w czasie pandemii może i dobre, ale czego innego się spodziewałam po tym zbiorze felietonów.
Wirusem śmiechu Alosza Awdiejew mnie nie zaraził.
Wolę słuchać piosenek w jego wykonaniu.

Wirusem śmiechu Alosza Awdiejew mnie nie zaraził.
Wolę słuchać piosenek w jego wykonaniu.

Bądźmy szczerzy: Autor nie jest wielkim myślicielem. Powinien pozostać przy rozśmieszaniu bez kontekstu ideologicznego.
Dla ludzi od ośmiu gwiazdek.

Dla ludzi od ośmiu gwiazdek.

Sądziłam, że pod tytułem "Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące" będzie tylko kupa śmiechu, znając poczucie humoru Aloszy Awdiejewa. Pamiętam go z wielu rozrywkowych programów telewizyjnych a nawet z ról teatralnych. Jednak, po słowie śmiechowirus, jest w tytule ciąg dalszy no i właśnie to są dodatkowe rozważania autora na tematy poważniejsze.
Alosza Awdiejew urodził się jako Rosjanin, w latach sześćdziesiątych przybył do Polski a w latach dziewięćdziesiątych otrzymał polskie obywatelstwo, więc jako obywatel obu narodów pokazuje nam różne ciekawostki i przemyślenia.

"Iwanow pomyślał.
Spodobało mu się to, więc pomyślał jeszcze raz."

Książka napisana jest w dosyć ciekawy sposób, jest podzielona na cztery rozdziały, które dodatkowo autor podzielił na dodatkowe podtematy. Czyta się bardzo lekko i szybko, a czytanie sprawia wiele radości z podawanych tu przykładowych żartów, ale jednocześnie zmusza nas do refleksji. Porównuje życie w Rosji i Polsce, ale nie tylko, gdyż zestawia wyobrażenia obecnej młodzieży i swoje z dawnych lat, okazuje się, że mimo niby wysokiego współczynnika wykształconych ludzi, nie do końca można ich określić, że maja dużą wiedzę. Po prostu skupiają się na innych celach.

"W moich czasach wstyd było przyznać, że się nie zna Szekspira lub nie słucha Bacha. Dziś niektórzy nie tylko nie czują żadnego wstydu z tego powodu, ale nawet odczuwają coś w rodzaju dumy, że nie tracili czasu na takie nudy na pudy."

Przeplata swoje przemyślenia i zmyślenia (jak sam to określa) humorem, przysłowiami i sentencjami. Książka jest napisana w sposób czytelny, dość zabawny chwilami i przystępny, szybko się czyta i praktycznie każdy powinien ją zrozumieć. Mimo tematów trudnych i poważnych autor jakby ją zmiękcza humorem, co powoduje uśmiech przy czytaniu. Możemy tu znaleźć wskazówki i porady na każdy temat, możemy poczytać, o miłości, nienawiści, aż po politykę, bo przecież wszyscy się na tym znamy a jak to mówią, gdzie dwóch Polaków tam trzy partie. Bardzo mi się podobało jedno zdanie, które chcę wam jeszcze zacytować. Zresztą, gdybym chciała przedstawić najciekawsze cytaty, to trzeba by było zacytować niemal całą książkę...

"Nie żartuj nigdy z idioty, bo może mieć znajomych w Belwederze."

Polecam wam te pozycję, bo jest warta tego aby się z nią zapoznać. I może zarazić się śmiechowirusem...

Alosza Awdiejew...

Książka jest po prostu bardzo dobra.
Napisana w przystępny sposób, łatwa w zrozumieniu, czasami zabawna :D... myślę, że jest to idealna pozycja dla każdego, kto lubi trochę porozmyślać jak i zarówno się pośmiać.

Fabuła:
Realno-filozoficzne połączenie wraz z niewielką dawką humoru w sam raz na pobudzenie po każdym, nie za długim rozdziale.

Książka jest po prostu bardzo dobra.

Fabuła:

Relaksujące zakończenie roku 2020 :)
Autor, oprócz sporej porcji humoru i dowcipów, zawarł mądre refleksje i rady.
Odwołał się do "Prób" Michela Montaigne'a, znajdując w nich wiele aktualnych prawd.
Po prawie całym roku z koronawirusem warto "zarazić się" śmiechowirusem :)

Relaksujące zakończenie roku 2020 :)
Autor, oprócz sporej porcji humoru i dowcipów, zawarł mądre refleksje i rady.
Po prawie całym roku z koronawirusem warto "zarazić się" śmiechowirusem :)

Wbrew tytułowi książka dotyczy poważnych życiowych problemów i przemyśleń. Czyta się bardzo dobrze a wplecione żarty i dowcipy rozluźniają atmosferę. Warto. Jeden wieczór.

• Śmiech to zdrowie
  • Przeczytane 2024
  • Eseje , Felietony

Aleksy (Alosza) Awdiejew Śmiechowirus. Porady i zmyślenia towarzyszące Zobacz więcej