Billy i świnki

Zakamarki
2024-03-05
2024-03-05

Okładka książki Billy i dziwny dzień Mati Lepp, Birgitta Stenberg
Billy i dziwny... Mati Lepp, Birgitta...
Okładka książki Billy i gwizdek Mati Lepp, Birgitta Stenberg
Billy i gwizdek Mati Lepp, Birgitta...
Okładka książki Billy i potwór Mati Lepp, Birgitta Stenberg
Billy i potwór Mati Lepp, Birgitta...

Czy babcia, która mieszka w mieście może hodować świnki? Ależ oczywiście! Pod warunkiem, że to babcia Billy’ego, która ma równie szalone pomysły, co jej wnuk. O trudach hodowania trzody chlewnej w szwedzkim miasteczku przeczytacie w książce autorstwa Birgitty Stenberg z ilustracjami Matiego Leppa pt. „Billy i świnki”, dostępnej w ofercie Wydawnictwa Zakamarki.
🐷🐷
„Billy i świnki” to kolejna już w Naszej domowej kolekcji część znakomitej serii przygód małego chłopca, który dzięki swojej rodzinie i przyjaciołom poznaje świat. Tym razem udaje się z wizytą do babci, by na własne oczy zobaczyć świnki i nauczyć się odpowiedzialności za zwierzęcych podopiecznych. Szybko okazuje się, że gdyby nie spostrzegawczość Billy`ego, jego babcia, a przede wszystkim świnki miałyby niemałe kłopoty.
🐷🐷
Opowieść o świnkach staje się w tej książce pretekstem do rozważań nad rolą babci w rodzinie, która często bywa nie do przecenienia. To babcia uczy Billy’ego, na czym polega troska o innych i dobroć, nie tylko w stosunku do zwierząt. Babcia, w przeciwieństwie do mamy Naszego małego bohatera, ma w sobie pokłady dziecięcej ciekawości, którą potrafi dzielić się z młodym pokoleniem.
🐷🐷
Nowa przygoda z udziałem tego małego chłopca zachwyca dzieci i dorosłych mnóstwem pięknych ilustracji, które poza niewątpliwą wartością estetyczną, ułatwiają zapamiętywanie całej historii i uzupełniają to, co powstało w czytelniczej wyobraźni. Bez nich nie udałaby się ta piękna książkowa przygoda.
🐷🐷
Zachwyceni całą serią tych szwedzkich książeczek, ja i mój mały czytelnik gorąco polecamy Wam „Billy’ego i świnki”, bo to historia z gatunku tych, które bawiąc uczą dzieci rozpoznawać i nazywać odczuwane emocje.

„Billy i...

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Serie
  • .2024
  • Książki
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Billy i świnki