Po kruchym lodzie

Okładka książki Po kruchym lodzie Josephine Lys
Okładka książki Po kruchym lodzie
Josephine Lys Wydawnictwo: Risky Romance Cykl: Szkockie serce (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Szkockie serce (tom 1)
El hielo bajo tus pies
Risky Romance
2024-03-01
2024-03-01
Magnus Wielgus

To książka dla wielbicielek Outlandera i niezbyt skomplikowanych, lekkich i krótkich historii miłosnych.
Do sięgnięcia po te pozycje skusiła mnie głownie ta szkocka aura, chociaż ostatecznie okazało się że samej Szkocji jest tam niestety mało.😔 Spodziewałam się prostej schematycznej historyjki miłosnej a'la Harlequin i taką też dostałam. Było miło lekko i przyjemnie. Moim zdaniem dobra książka na zastój czytelniczy ponieważ jest mało skomplikowana a jednak stare sprawdzone schematy romansu dalej mają się dobrze przez co chętnie czyta się do końca chociaż i tak wiadomo jak się skończy 😉 Nie wiem jak wy ale ja czasami muszę sięgać po coś tego typu żeby się czytelniczo zresetować. 😅

Połknięta jednym tchem. Pomimo przewidywalnego zakończenia całkiem przyjemna lektura. Polecam na chwilę relaksu.

Leciutkie. Może być.

Leciutkie. Może być.

lekki i przyjemny romans historyczny w szkockich kręgach

lekki i przyjemny romans historyczny w szkockich kręgach

Niczym książki Julie Garwood. Polecam :)

Niczym książki Julie Garwood. Polecam :)

To powieść z gatunku literatury obyczajowej i romansu, która przenosi czytelnika w szkockie krajobrazy pełne napięcia i namiętności. Fabuła skupia się na Evanie McAlisterze, naczelniku klanu, którego król Szkocji zmusza do zawarcia małżeństwa z jedną z córek przywódcy klanu McGregorów. Ta decyzja ma za zadanie pogrzebanie wiekowej nienawiści między rodzinami, jednak główna bohaterka, Meg McGregor, postanawia sprzeciwić się temu planowi.

Meg, niechętna poddaniu się królewskiemu dyktatowi, wymyśla szalony plan, by poznać prawdziwą naturę Evana. Pod przykrywką innej tożsamości, dziewczyna zostaje przyjęta do zamku McAlisterów, gdzie zamierza odkryć prawdę o mężczyźnie, którego ma poślubić. Jej śmiałe poczynania niosą za sobą nie tylko niebezpieczeństwo dla jej życia, ale również dla serca.

Autorka w mistrzowski sposób kreśli portrety bohaterów i buduje atmosferę tajemniczości oraz zwrotów akcji, która trzyma czytelnika w napięciu. Miłosna intryga i dramatyczne wybory przedstawione są w sposób, który porusza i angażuje czytelnika. Lys wplata wątki romansu i zdrady w malownicze opisy szkockiego krajobrazu, tworząc pełen emocji i niebezpieczeństwa świat.

Książka doo czytania w momencie gdy potrzebujemy przeczytać coś lekkiego z happy endem

Po opisie liczyłam na więcej, pomimo to i tak dobrze się bawiłam podczas lektury.

Z rozkazu króla naczelnik klanu McAlister ma poślubić jedną z córek lairda klanu McGregorów, by zakończyć ich wieloletni konflikt. Meg McGregor ani myśli tak łatwo oddać starszą siostrę Evanowi, o którym słyszy się straszne rzeczy. Postanawia na własne oczy dowiedzieć się jaki on jest i przybywa do siedziby McAlisterów pod przykrywką. Możemy domyślać się jak to się skończy ;)
"Po kruchym lodzie" to po prostu typowy romans historyczny, klasyka gatunku. Lubię takie od czasu do czasu przeczytać, a ten zachęcił mnie szkockim klimatem, któremu nie mogę się oprzeć. Książka dostarczyła tego co oczekiwałam i była naprawdę fajną historią. Czyta się szybko, nie tylko dlatego, że nie jest za długa. Jestem ciekawa dalszych tomów o innych członkach klanu :D

Z rozkazu króla naczelnik klanu McAlister ma poślubić jedną z córek lairda klanu McGregorów, by zakończyć ich wieloletni konflikt. Meg McGregor ani myśli tak łatwo oddać starszą siostrę Evanowi, o którym słyszy się straszne rzeczy. Postanawia na własne oczy dowiedzieć się jaki on jest i przybywa do siedziby McAlisterów pod przykrywką. Możemy domyślać się jak to się skończy...

Szału nie było. Pomyśl może i był dobry ale realizacja bardzo słaba.

Szału nie było. Pomyśl może i był dobry ale realizacja bardzo słaba.

• Romans historyczny
  • Rok 2024
  • 0G- Plany ZAKUPOWE :)

Dodaj cytat z książki Po kruchym lodzie