Niemoralny układ Tom I

Okładka książki Niemoralny układ Tom I Victoria Black
Okładka książki Niemoralny układ Tom I
Victoria Black Wydawnictwo: Novae Res Seria: Niemoralny układ literatura obyczajowa, romans
Niemoralny układ
Novae Res
2024-02-29
2024-02-29
romans miłość

Czasem decydujemy się, sięgnąć po kolejną książkę tego samego autora bądź autorki z nadzieją na odkrycie czegoś, co zachwyci nas. Czasem jednak rozczarowanie wywołane wcześniejszą lekturą jest zbyt duże, a powstała blokada, by sięgnąć ponownie, rośnie ku górze, będąc coraz trudniejszą to przeskoczenia. Tak właśnie czułam się sięgając po najnowszą książkę autorstwa Victorii Black “Niemoralny układ”, mimo wszystko zdecydowałam się dać kolejną szansę autorce. . Czy "Niemoralny układ" okaże się być lekturą, która przewyższy moje oczekiwania?

Zacznijmy od kwestii, która już w pierwszej książce autorki rzuciła mi się w oczy, mianowicie ciekawy styl pisania, który mimo tego, że jest prosty i niewyróżniający się, ma w sobie coś, dzięki czemu mimochodem chcemy poznawać więcej i więcej. W odniesieniu do całości stanowi on zaś jeden z lepszych aspektów, dzięki któremu przychylnej patrzę na fabułę.

Skoro jesteśmy już przy niej, zostańmy tutaj na dłużej. Z pozytywnych aspektów , już po paru stronach widać zmianę w prowadzeniu fabuły, zdecydowanie jest ona na plus. Mimo połączenia wielu motywów jest to zrobione bardzo przemyślanie i nie pojawia się przepych. Urzekło mnie to bardzo łatwo i przyjemnie zostało zbudowane napięcie między bohaterami, które towarzyszyły aż do samego końca. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem okazał się sposób poprowadzenia relacji między Vanessą a Tonym. Nie rozwija się ona ani od wrogów, ani od przyjaciół, a od nieznajomych i choć na rynku wydawniczym mamy do czyniena z wieloma takimi historiami, jest ich zdecydowanie za mało, dlatego cieszę się, że autorka postawiła przełamać ten schemat.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2024/04/niemoralny-ukad-victoria-black.html

Historia Van i Toniego. Dwoje ludzi, którzy przekonali się co znaczy zawieść się na drugiej osobie i być naprawdę skrzywdzonym przez kogoś, kogo się kocha. Po takich doświadczeniach każdy traci zaufanie do drugiego człowieka. I pokazuje sposoby jak sobie w stylu można poradzić... Albo tylko Ci się wydaje, że sobie radzisz.

Zawsze lubię przeczytać słowo od autora, które znajduje się na końcu książki. W tym wypadku bardzo podziwiam walkę i poszukiwanie siebie jako pisarki dla autorki. Chylę czoła i życzę wielu pięknych historii. Polecam.

Zawsze lubię przeczytać słowo od autora, które...

Co powiecie na połączenie dziennikarki i prawnika?🔥
~
Vanessa jest dziennikarką "New York Timesa". Kobieta w końcu decyduje się na odejście od przemocowego męża. By odetchnąć od codziennego zgiełku, postanawia skorzystać z zaproszenia i odwiedzić swoją przyjaciółkę w Westchester. Tam przypadkowo poznaje jej brata, prawnika, który słynie z dość lekkiego stylu życia i niezobowiązujących relacji z kobietami. Tabloidy mają używane, jednak pewna sprawa zaszła za daleko i na kancelarię mogą spaść konsekwencje działań Tony'ego. Vanessa wpada na pewien pomysł, który mógłby pomóc jednocześnie Toney'mu, jak i jej w rozwinięciu swojej dziennikarskiej kariery.
~
"Niemoralny układ" to emocjonalna i wciągająca lektura, przy której nie brakuje dozy namiętności, jak i temperamentu. Początek książki jest dość mrożący i ciężko się oderwać, by poznać dalszy ciąg. Pójście do przodu w przypadku Vanessy wydaje się trudne, choć bardzo potrzebne.
~
"Niemoralny układ" to historia, w której główni bohaterowie zmagają się ze swoimi bolączkami i doświadczeniami z przeszłości. Ich układ wydaje się prosty, choć z czasem dostarcza im komplikacji. Uczucia, emocje, rodzący niepokój, nie zagojone rany dają o sobie znać, a strach przed zaangażowaniem wydaje się ścianą nie do przebicia. Jednak czy na pewno? Czy Tony zacznie inaczej patrzeć na relacje z kobietą? Czy dostrzeże to, co tak bardzo stara się ukryć?
~
Wciągająca i bardzo angażująca książka, która nie jest ckliwym romansidłem. Historia Vanessy i Tony'ego jest przede wszystkim ludzka i życiowa. Nie jest kolejną błahą historyjką, a początkiem do zmian w głównych bohaterów i próby zmierzenia się z samym sobą. Relacja Van i Tony'ego mimo początkowego dość burzliwego rozwoju staje się dla nich wyzwoleniem i opoką, której tak bardzo potrzebowali oboje, a przed którą tak bardzo się bronili...

Czy ta dwójka będzie gotowa na ryzyko?
Czy przebicie muru u Tony'ego i ponownemu zaufaniu do mężczyzny przez Vanessę doprowadzi do kolejnej ucieczki, czy zaryzykowania?

Polecam. Cieszę się, że mogłam patronować tej powieści ❤️ Oczywiście czekam na drugi tom!

#patronatmedialny

Co powiecie na połączenie dziennikarki i prawnika?🔥
~

To historia, która wciąga od pierwszych stron.
Autorka wplata w nią elementy napięcia, tajemnicy i zakazanej miłości ❤️, co sprawia, że nie można oderwać się od lektury.
Vanessa, mimo pozorów idealnego życia, musi zmierzyć się z trudnościami i podjąć trudne decyzje.
Jej postać jest głęboko skomplikowana i fascynująca, co sprawia, że czytelnik chce poznać jej dalsze losy.

Opowieść o zdradzie, manipulacji i nieoczekiwanej miłości porusza wiele emocji i skłania do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi. Wnikliwe ukazanie relacji międzyludzkich oraz psychologiczne portretowanie bohaterów sprawiają, że każdy czytelnik może odnaleźć się w tej historii.

Przygoda Vanessy z Tonym to nie tylko romans, lecz także opowieść o walce o własne szczęście i prawo do decydowania o własnym życiu.
Czy po bolesnym rozwodzie można odnaleźć prawdziwą miłość ❓
Czy uczucie może przetrwać w świecie zawodowych intryg i manipulacji ❓
Odpowiedzi na te pytania znajdą się w tej porywającej powieści.

NIEMORALNY UKŁAD to lektura, która porusza, inspiruje i angażuje emocje człowieka.
Przekonuje nas, że życie składa się z wielu odcieni szarości, a prawdziwe szczęście nie zawsze kryje się tam, gdzie byśmy się spodziewali.
Dlatego zachęcam wszystkich do sięgnięcia po tę 📖 i przeżycia niezapomnianej przygody literackiej.
Z pewnością nie pożałujecie czasu poświęconego na lekturę tego przejmującego, intrygującego i niezwykle emocjonującego romansu.
I to mówię/piszę ja, człowiek wychowany na kryminałach 😃

To historia, która wciąga od pierwszych stron.

Wydaje się, że w życiu liczą się dwie wartości. Miłość i zawodowa kariera. Jednak nie zawsze łatwo jest to połączyć i nie zawsze te dwa czynniki idą ze sobą w parze. Przekonała się o tym główna bohaterka powyższej powieści, która goniąc za zawodową karierą spotkała na swojej drodze miłość życia i zupełnie nie wiedziała jak połączyć te dwa motywy.

Zaczęło się jednak nie od uczucia a od potrzeby realizacji swojego zawodowego życia. Łatwo to było zrozumieć, ponieważ autorka poprowadziła temat w racjonalny i inteligentny sposób, pokazując jak zmienia się życie głównej postaci i jak zmieniają się jej oczekiwania wobec świata. Plastycznym językiem a także lekkością i swobodą w podejmowaniu nowych wątków autorka poprowadziła nas przez ciekawą historię, która w odpowiednich momentach była na swój sposób zaskakująca. Nie spodziewałam się bowiem, że powieść obyczajowa zmieni się w tak ciekawe podejście do miłości, która jest wyznacznikiem fabuły Victorii Black.

Czytamy o Vanessie, ambitnej dziennikarce z „New York Timesa”, która raz na zawsze postanowiła zerwać się swoim starym życiem. Walcząc o swoje szczęście wystąpiła o rozwód z Liamem, znanym lekarzem i zatraciła się w pracy, by udowodnić sobie i wszystkim dookoła, że stać ją na coś więcej. Gdy pojawiła się szansa na wymarzony awans kobieta nie czekała ani chwili. Nie spodziewała się jednak, że napisanie artykułu jakiego do tej pory nie wiedziała na nowojorska prasa będzie aż takim wyzwaniem. Jednak w odpowiednim momencie na jej drodze stanął Tony Hawthorn, niepokorny prawnik, o którego życiu rozpisywały wszystkie tabloidy. Vanessa zwietrzyła okazję życia, więc zdecydowała się na nietypową intrygę.

Temperamentna bohaterka prowadzi nas przez dorównującą jej fabułę, więc całość czyta się z ogromną przyjemnością. Nieustannie coś się działo, akcja była dynamiczna i bogata w różnorodne motywy, więc nie było czasu na przestoje w fabule czy nudnawe momenty. Autorka w pełni przemyślała swoją historię i poprowadziła ją w logiczny sposób, jednocześnie angażując skrajne emocje, by podsycić atmosferę i dodać wszystkiemu pikanterii. Chociaż praca staje się tutaj wyznacznikiem zmian w życiu głównej bohaterki to miłość odegra kluczową rolę w drugiej części książki, o czym przekonamy się zarówno my, czytelnicy jak i sama Vanessa, niepewna tego co czeka na nią w kolejnych dniach.

"Niemoralny układ" bawi i intryguje. Daje do myślenia, pokazując, że w życiu zawsze należy walczyć o siebie i swoje miejsce w świecie. Trzeba iść do przodu z podniesioną głową. Główna bohaterka motywuje do zmiany, pozwala wierzyć, że każdemu z nas pisane jest szczęśliwe zakończenie. Powieść przyjemna, lekka jak piórko a jednocześnie intensywna w wrażenia, która pozwala zaangażować się w losy sympatycznych bohaterów, z którymi bez problemu potrafimy się utożsamić. Dla wszystkich romantyczek propozycja obowiązkowa.

Zaczęło się jednak nie od...

„W każdym kryje się po trochu dobrych i złych cech. Wszystko zależy od tego, co zacznie nas definiować."

Vanessa Everheart jest ambitną dziennikarką, która pnie się po szczeblach kariery i ma szansę na awans. Jednak jej życie prywatne nie jest takie, jakby pragnęła. Zrozumiała, że małżeństwo z Liamem nie daje jej szczęścia. Podejmuje decyzję o rozwodzie i układa sobie życie na nowo. Nie było łatwo, bo mimo wszystko kochała męża, ale jego porywczość i zbyt agresywne emocje nie pozwalały jej prowadzić spokojnego życia. Szef redakcji oświadcza, że zwolnił się etat starszego redaktora i ten, kto napisze intrygujący artykuł, ma szansę na objęcie tego stanowiska. Vanessa dostaje urlop, który ma zamiar wykorzystać na poszukanie ciekawego tematu będącego kolejnym szczeblem kariery dziennikarskiej. Ma być nietypowo, wyjątkowo i zwalająco z nóg. Temat pojawia się niejako sam, gdyż do domu przyjaciółki, która ją do siebie zaprosiła, wkracza znany prawnik, Anthony Hawthorn.

Anthony ma alergię na dziennikarzy, bo nikt tak jak oni nie potrafią zepsuć opinii drugiemu człowiekowi. Zawsze widzą, to co chcą widzieć i przypinają łatki, które wzbudzają sensacje u czytelników. On jest znanym i skutecznym prawnikiem, ale dla wielu klientów ważne jest też jakie prowadzi życie prywatne. A jego wizerunek nie świadczy o tym, by wykazywał cechy wskazujące na dobre rodzinne życie. Ma raczej opinię playboya, podrywacza i kobieciarza. Wspólnicy z jego kancelarii wysyłają go urlop, by dał odpocząć od siebie mediom i by sprawa ostatniego skandalu ucichła. Postanawia wyjechać do siostry, Annie, która mieszka w odosobnionym miejscu w Westchester, gdzie ma dom z basenem. Ironią losu okazuje się, że na miejscu poznaje dziennikarkę, która jest przyjaciółką Annie i akurat też potrzebuje kilkunastu dni odpoczynku.

Po ich pierwszym starciu i wyjaśnieniach, dochodzą do porozumienia. Ona deklaruje, że pomoże mu poprawić wizerunek, a w zamian będzie mogła napisać o nim artykuł. O ile pierwsza część planu idzie dobrze, to gorzej z udzieleniem wywiadu, gdyż Tony nie chce za bardzo otworzyć się na szczerą opowieść o sobie.

Victoria Black ma na swoim koncie siedem książek, z których ja poznałam do tej pory cztery, więc jest to moje piąte spotkanie z jej twórczością. Po tym, jak poznałam dylogię: „Związani z lojalnością” oraz „Pragnienia serc” i „Walka zmysłów”, z chęcią sięgnęłam po jej najnowszą powieść „Niemoralny układ”. Napisane przez nią historie charakteryzują się charyzmą i często skupiają się na relacjach międzyludzkich. Tak też jest w tej książce, w której fabuła zbudowana została wokół Vanessy i Anthony’ego, którzy opowiadają nam o sobie w narracji naprzemiennej. W tle poznajemy losy ich znajomych, którzy są z nimi w różnych relacjach.

To historia, która z pewnością będzie miała swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danej książki. Ja należę do tej pierwszej grupy, gdyż sięgając po „Niemoralny układ”, wiedziałam, że będę miała do czynienia z romansem i to napisanym bardzo przyjemnym i lekkim stylem. Pani Victoria Black ma umiejętność opisywania emocji i odczuć tak, że bez problemów mogłam wniknąć w nastrój wydarzeń, przeżycia bohaterów i ich emocje.

Tony nie jest zwolennikiem stałych związków, zbudował wokół siebie mur, który trudno rozbić. Pilnie strzeże swoich głęboko ukrytych uczuć, pokazując na zewnątrz tylko to, co chce, by inni widzieli. Natomiast Vanessa ma traumę po nieudanym małżeństwie, więc też nie zamierza wchodzić w nic trwałego. Nie potrafi zaufać mężczyznom i wszystkich mierzy tzw. jedną miarką. Ich historia pokazuje, że jeżeli spotkamy na swej drodze właściwą osobę, to wówczas inaczej patrzymy na życie, gdyż wiemy z kim czujemy się wyśmienicie i kto daje nam szczęście. Podobało mi się, że oboje od początku stawiają jasno sprawę, są wobec siebie szczerzy, chociaż czasami nie zgadzałam się z podejmowanymi decyzjami, zwłaszcza, jeżeli chodzi o Vanessę, która w pewnym momencie nie wykazała się rozsądkiem i otwartością. Wsparciem dla obojga jest Annie, która także ma swoje problemy, ale też doskonale zna swego brata i przyjaciółkę. To bardzo sympatyczna postać, której losy śledzimy w tle pierwszoplanowych wydarzeń.

Autorka zbudowała tę historię na problemach natury emocjonalnej i przeżyciach z przeszłości, które rzutują na obecne zachowanie bohaterów. Można dostrzec znane schematy i początek powieści wskazywał, że wszystko potoczy się w przewidywalny sposób, ale nie do końca tak było. To jednak nie jest wadą, lecz doskonałym punktem wyjściowym do dalszych wątków. Bardzo zgrabnie zostały one wkomponowane w ciąg zdarzeń, które przyciągają uwagę. Z każdą stroną byłam ciekawa, co wydarzy się dalej i mimo że spodziewałam się jak może wyglądać finał, to i tak niektóre epizody przebiegły inaczej, niż myślałam. Oczywiście w tego rodzaju powieściach są sceny erotyczne, ale nie ma ich za dużo i doskonale uzupełniają to, co dzieje się między bohaterami.

„Niemoralny układ” jest początkiem serii, o której nie ma informacji na okładce, ale napis „koniec części pierwszej” żegna nas wraz z ostatnią stroną książki. Mam nadzieję, że autorka nie będzie nas zbyt długo trzymała w oczekiwaniu, i już wkrótce będę mogła ponownie spotkać się z poznanymi osobami.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Novae Res

Miłość to gra, w której nie ma zwycięzców

Vanessa, dziennikarka rozstaje się z lekarzem Liamem. Chcąc zapomnieć i przeszłości i uleczyć serce skupia się przede wszystkim i tylko na pracy. Okazuje się nie być to złym posunięciem, bo nagle widnieje przed nią szansa na awans.

Jednak najpierw musi napisać naprawdę dobry artykuł.
Musi wyjechać także na urlop, więc odwiedza przyjaciółki w Westchester. Tam poznaje poznaje Tony’ego, prawnika, znanego tabloidom. Może to on zostanie bohaterem jej artykułu?

Najpierw jednak musi ułożyć plan, posłużyć się zdolnościami aktorskimi i zrobić co może, aby zdobyć materiały do artykułu.

Wciągająca, ciekawa książka. Zawód dziennikarki jest dość typowy dla romansów, ale tutaj zostało to ciekawie poprawadzone nie brakowało emocji, intryg, ani uczuć. Dobrze się bawiłam podczas czytania.

Miłość to gra, w której nie ma zwycięzców

Jednak najpierw musi napisać naprawdę dobry artykuł.
Musi wyjechać także na urlop, więc odwiedza...

Książka zaintrygowała mnie opisem a okładka jest no cóż, tak zrobiona, że nie możemy się sugerować nią, jaka będzie treść książki. To duży plus choć z drugiej strony mogłaby bardziej przyciągać wzrok. Co kryje się za ta niepozorną okładką?

Vanessa to młoda kobieta, która właśnie podjęła decyzje o rozwodzie. Długo się zierała ale lepiej późno niż wcale. Po rozwodzie rzuca się wir pracy. Jako dziennikarka wyrobiła sobie renomę ale jej pracoholizm był widoczny. Kiedy zostaje zmuszona do wzięcia krótkiego urlopu postanawia wyjechać do domku przyjaciółki. Planują razem babskie 2 tygodnie ale jak zawsze coś psuje im plany a właściwe nie coś ktoś.

Tony to wzięty prawnik. Od lat jest na świeczniku za sprawa ojca, który ma swój biznes. Mężczyzna poszedł jednak swoja droga i jest dobry w tym co robi. Jednak jego życie prywatne zaczyna przeszkadzać wspólnikom. Jego reputacja casanovy kłóci się z poważnym prawnikiem co przekłada się na wizerunek kancelarii. Tony dostaje ultimatum: urlop i poprawa wizerunku zaproponowana przez dział PR. Czy mu się to spodoba? A może będzie miał swój plan na poprawę wizerunku?

Historia jest zupełnie inna niż się jej spodziewałam. Vanessa to młoda kobieta, która ma za sobą trudne przejścia. Kiedy poznaje brata swojej przyjaciółki proponuje mu układ. Ona pomoże mu ocieplić wizerunek on udzieli jej wywiadu dzięki, któremu zdobędzie awans. Ale układ wymyka się spod kontroli. Oboje dostają propozycje nie do odrzucenia od działu PR. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem ale im bardziej poznają się im więcej odkrywają tajemnic przed sobą, tym bardziej wszystko się komplikuje. Czy uda im się utrzymać układ w takim założeniu, w jakim go zaczynali? Jakie komplikacje wystąpią po drodze?

Postacie są świetnie wykreowane. Fabuła świetnie przemyślana, nie jest klasyczna wiec mamy tu połączenie romansu, erotyki z czymś głębszym. W zasadzie romans i erotyka robią tu za tło. Całość napisana lekkim i fajnym stylem, choć nie jest jakiś wyjątkowy. Rozdziały są podzielona na te z punktu widzenia Vanessy i te z punktu widzenia Tonego. Sama historia nie należy do długich ma niecałe 300 strona i muszę przyznać, że odrobinę za szybko wszystko się w niej rozwinęło. Historia mimo scen erotycznych i pełnych humoru nie jest z tych lekkich i przyjemnych. Porusza kilka trudnych tematów. Książkę czyta się szybko choć trzeba przyznać, że nie należy do tych łatwych w czytaniu. I ciężko było polubić mi Tonego od początku. Jego zachowanie, mimo że na koniec poznaliśmy przyczynę było miejscami dziecinne. Vanessa to twarda babka ale także do końca jej zachowanie było czasem irracjonalne. Mimo to z czasem obje zyskują na plus. Jednocześnie idealnie pasują do siebie.

Zakończenie, mimo że było przewidywalne w pewien sposób zaskakuje. Jednocześnie jako czytelnicy zostajemy postawieni przed faktem, że będzie kontynuacja. Ciekawi historii Vanessy i Tonego? Jeśli tak to zapraszam do lektury. Polecam

Szczerze: nie było w tej książce nic zaskakującego, nic wciągającego. Zwykły romansik osadzony w świecie bogatych ( blee),błyskotliwych i mega zdolnych ludzi. Styl chwilami znośny, jednak niedojrzały. Ogólnie słabe powielenie wiele razy poruszonego tematu. Szkoda czasu. Nie polecam.

„Samotność potrafi być wredną suką, ale miłość to jej jeszcze wredniejsza bliźniaczka.”

Ona dziennikarka, która szuka ciekawego tematu. On adwokat i playboy, nielubiący dziennikarzy. Połączy ich układ, który zmieni wszystko.

Vanessa i Tony, mimo że mieli wspólną znajomą, a była nią jego siostra - Annie. To nigdy nie poznali się, aż los sprawił, że w tym samy czasie znaleźli się w jej domu by odpocząć. Ona miała odpocząć i znaleźć dobry temat by dostać awans. On miał zniknąć z radaru dziennikarzy, bo jego życie prywatne i kolejne podboje zaczynały wpływać na renomę kancelarii. A teraz mieli spędzić ze sobą dwa tygodnie pod jednym dachem. Tony potrzebował pomocy przy ociepleniu wizerunku i pokazania go z innej strony, a Vanessa znała się na tym, jak nikt. Więc dobili targu i mieli pomóc sobie nawzajem, ale w między czasie musieli trochę zmodyfikować układ. A podróż do Paryża skomplikuje wszystko i ktoś na pewno skończy ze złamanym sercem. Tylko kto? Bo oboje mają za sobą ciężkie przeżycia i chwilę. Czy stworzony przez nich scenariusz przyniesie radość, a może łzy?

„Związek to nie tylko miłość. To również zaufanie, poczucie bezpieczeństwa. Namiętność też nie jest bez znaczenia. Jeśli zabraknie jednego z filarów, nawet miłość może nie wystarczyć, by coś naprawić.”

Od początku bardzo spodobała mi się ta historia, a postać Vanessy po prostu sprawiła, że byłam ciekawa jak potoczy się to wszystko. Bardzo polubiłam jej postać, bo znalazła w sobie siłę i nie zamierzała dłużej pozwolić, żeby strach przed mężem zdominował jej życie. Zawalczyła o siebie i teraz już bolesną przeszłość i wspomnienia mogła zostawić za sobą. Tony również okazał się być zupełnie inny niż na początku myślałam, że jest. Przyjemny romans, w którym emocji nie zabraknie. Relacja tej dwójki z każdą kolejną kartką zmienia się. Mają lepsze i gorsze chwilę, ale im lepiej się poznają widzą, jak zmienia się ich podejście do siebie. Niekiedy trzeba zaryzykować i dać sobie szansę na szczęście, mimo że strach próbuje przejąć nad nami kontrolę. Oboje boją się tego co zaczynają czuć, bo układ, który miał być prosty i bez żadnych problemów okazał się zmienić ich życie, dając szansę na coś lepszego, na co oboje zasługiwali. Victoria idealnie połączyła ze sobą różne wątki i stworzyła wyjątkową fabułę z równie wyjątkowymi bohaterami. A dzięki temu nie mogłam się oderwać od czytania i każdą chwilę przeżywałam wraz z jej bohaterami. Jest tu wszystko co lubię w takich historiach. Więc jeśli lubicie połączenie prawnika z dziennikarką, ciężką przeszłość, różnicę wieku między bohaterami, poznawanie siebie, romans i namiętność, a wszystko to przyprawione szczyptą humoru. To gorąco polecam wam najnowszą książkę Victorii Black.

• Seria - czekam
  • Kindle