Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot

Okładka książki Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot Ruby Foster
Okładka książki Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot
Ruby Foster Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2024-03-20
2024-03-20
kot zwierzę domowe wychowanie kota poznaj koty encyklopedia kotów

Co naprawdę myśli twój kot

Są tu kociarze? Jeśli tak, to książka dla was, cała historia o kocie, kocich myślach, zabawna i z pięknymi ilustracjami.

Chcielibyście co myślą koty? Czemu przynoszą nam martwe myszy albo co oznacza ich mruczenie? Z tą książkę możemy odkryć wszystkie kocie tajemnice.

Wspaniała książka dla posiadaczy kotów, pomagająca lepiej je zrozumieć, lepiej z poznać ich świat, ciekawa i pięknie przygotowane.

Co naprawdę myśli twój kot

Jako świeżo upieczona posiadaczka kota wielokrotnie dumałam nad tym, co kryje się w głowie mojego futrzaka. O czym myśli, kiedy tak na mnie patrzy i czego oczekuje od swoich właścicieli. Od kiedy trafiła do mnie książka autorstwa Ruby Foster pt. „Kotologia. Co naprawę myśli twój kot”, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym dzięki staraniom Wydawnictwa RM, wiem już, że koty to wyjątkowo mądre, choć zazwyczaj też bardzo leniwe stworzenia.
🐈‍⬛🐈
Ten napisany z przymrużeniem oka poradnik oddaje narrację w łapki Naszych kocich przyjaciół i to oni opowiadają czytelnikom o swoich pragnieniach, potrzebach i przyzwyczajeniach. Dzięki nim wędrujemy kocimi ścieżkami, uczymy się rozpoznawać czytelne sygnały Naszych pupili i pozyskujemy wiedzę tajemną o kociej genealogii, futrzastych celebrytach czy dynamicznej relacji kota z jego psim towarzyszem. Informacje, które znajdziemy na kartach tego poradnika pozwolą Nam spojrzeć na życie oczami kota i trzeba przyznać, to całkiem przyjemna perspektywa.
🐈
Autorka tej książki, sama należąca do grona kocich miłośników, oddała w ręce czytelników pozycję, która w żartobliwy sposób mówi o sprawach poważnych, związanych z szeroko pojętą opieką nad kotem. Oryginalne podejście do tematu i szereg pięknych ilustracji autorstwa Jade Orlando, sprawiają, że poradnik ten to wyjątkowo atrakcyjna pod względem merytorycznym i estetycznym lektura, którą czyta się niemal jednym tchem.
🐈
Nie byłoby jednak „Kotologii” bez fenomenalnego przekładu Anety Gwiazdy, która oddała w języku polskim humor oraz pisarskie zacięcie autorki i sprawiła, że Nasze rodzime wydanie tej książki może podbijać serca czytelników i cieszyć się dużą popularnością wśród ich kocich opiekunów.
🐈
„Kotologia” to pozycja obowiązkowa dla posiadaczy kotów, miłośników tych futrzastych stworzeń i wszystkich, którzy cenią sobie autorskie poczucie humoru, tak potrzebne, choć rzadkie w tego rodzaju lekturach. Kocie opowieści z pewnością przypadną Wam do gustu a Wasi pupile będą zachwyceni, gdy wcielicie w życie te przydatne książkowe porady.

Odkąd sięgam pamięcią, to zawsze w moim domu był jakiś kot, albo nawet kilka. Ja jestem typową kociarą i chociaż lubię także psy, to po tym, jak mój piesio przeprowadził ogrodową dewastację, a po przygodzie z błąkającym się psem musiałam poddać się leczeniu - nie mam zamiaru wpuścić w swój rewir żadnego "kundla".
Mimo tego, że jak niektórzy mówią, iż koty nie przywiązują się do właściciela jak psy, ja mam inne zdanie. Widzę to po swoim obecnym kocie, gdy mnie nie ma dłużej, on nawet choruje z tęsknoty za mną. Może to wyjątek?
"Kotologię" przestudiowałam kilka razy, co nie było trudne, gdyż to niezbyt gruba pozycja. A czytałam ja wielokrotnie nie dlatego, że nie zrozumiałam, ale miałam kilku małych słuchaczy. Moje wnuki również uwielbiają koty, zresztą każde z nich ma swojego..., więc chciały się jak najwięcej dowiedzieć o ich zwyczajach.
Zawsze się mówi, że koty chadzają własnymi drogami, ale dlaczego miałyby chodzić innymi? Każdy z nas również ma swoje ścieżki...
"Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot", to naprawdę interesujący, bawiący i pouczający poradnik dla wszystkich miłośników kotów, i dla dzieci, i dla dorosłych, bo o kotach nigdy nie wie się wszystkiego. Tym bardziej, że każdy z kotów jest inny, zachowuje się też inaczej niż pozostałe. Mam już za sobą sporą ilość poradników na temat tych milusińskich i mruczących zwierząt, ale zawsze i tak znajdę coś, czego nie wiem, co mnie nawet zaskoczy. Tu poznajemy koty🐈 z ich punktu widzenia.
Koty są (według ich mniemania) mądrzejsze nie tylko od psów, ale także i od ludzi. To nie człowiek ma kota, ale to kot ma człowieka, który jest jego niewolnikiem. Pozwala czasem się głaskać i przytulać, ale tylko wtedy gdy ma na to ochotę i tylko w niektórych sytuacjach, nie pozwala często głaskać się np. po brzuszku.

"Jeżeli kiedykolwiek zostaniesz poproszony o pogłaskanie kota po brzuszku, to wiedz, że robisz to na własne ryzyko i zamiast ręki możesz wyciągnąć krwawiący kikut."
Mój kot czasem sam się tak układa, żeby pomiziać jego brzuszek, ale nie za długo. Mówi się, że kot czuje się bezpiecznie, gdy daje się tak głaskać.
Autorka w zabawny sposób podaje przykłady kociego zachowania, często koty terroryzują niejako swoich właścicieli, a maja w tym doświadczenie, przecież żyją z ludźmi już ponad 9500 lat. Nie od parady w starożytnym Egipcie czczono je niemal jak bogów, więc z pewnością dlatego są tak do tej pory dumne z tego.
Wyjście kota na zewnątrz nie zawsze jest takie oczywiste, podobnie jak jego powrót do domu, podobnie rzecz ma się z jedzeniem. Gdy kot daje nam znaki, że jest głodny, to za chwilę już nie jest, lecz za moment ponownie by coś zjadł, ale już nie to, tylko zupełnie coś innego. Mówi się na wybredne psy "francuski piesek", a ja swojego Gucia nazywam "francuskim kotkiem", bo on jest bardziej wybredny niż kilka psiaków razem wziętych.
Ta książeczka daje szansę na zrozumienie swojego pupila, a chociaż wydaje się niepozorna, to zawiera bardzo dużo pożytecznych informacji, także w wersji obrazkowej.
Kocia narracja jeszcze bardziej utwierdza czytelnika w tym, że koty są mądrymi zwierzętami i chociaż są mniejsze od nas, to jednak właśnie one patrzą na nas z góry...
Poza ciekawymi informacjami znajdziemy w książce także piękne ilustracje oraz kocie przysłowia, siedem kocich grzechów głównych a nawet siedem kocich cudów świata, które oczywiście należy odwiedzić.
"Kotologia" jest poradnikiem, i jeżeli będziemy uważnie go czytać oraz postępować według kocich instrukcji, to otrzymamy narzędzie potrzebne do szczęśliwszego współistnienia z wyższą formą życia, jaką jest... KOT.
Jeżeli jesteście gotowi wgłębić się w tajniki kociego świata, to zachęcam do lektury. Koty z pewnością będą zachwycone.

Pani Edycie z Wydawnictwa RM pięknie dziękuję za egzemplarz recenzencki

Mimo tego, że jak niektórzy mówią, iż koty nie przywiązują...

"Ale najdzikszy że wszystkich dzikich zwierząt był kot. Sam chadzał na przechadzkę, a gdzie? - o to wcale nie dbał"

"Kotologia" to książeczka, dzięki której będziecie mieć szansę zrozumieć waszego czworonożnego pupila 😸taka mała a niepozorna, kryje w sobie naprawdę mnóstwo interesujących rzeczy, i choć kota nie posiadam to poprawiła mi humor.

Na uwagę zasługuje już samo wydanie. Podobnie jak w "Dogologii" spotkamy to jasną, przejrzystą, zdystansowaną i pełna humoru narrację z perspektywy nikogo innego, jak kota właśnie. Dużo ilustracji, mniej tekstu - fajna pozycją, nawet dla dziecka czy nastolatka, a na pewno dla posiadacza tego uroczego stworzenia.

Książka odpowiada na pytania: Dlaczego kot komicznie chce wracać do domu zaraz po tym, jak go wypuścisz? Czy naprawdę cię kocha? Dlaczego przyniósł ci martwą mysz na poduszkę? Co oznacza jego mruczenie?
Dowiesz się również o siedmiu kocich cudach świata, kocich systemach politycznych czy jaka jest kocia interpretacja psiego zachowania?

Książka utrzymana w lekkiej, zabawnej konwencji, z przymrużeniem oka czyni nas mądrzejszymi o wiedzę na temat kociego świata.
Brawo dla autora za świetny pomysł stworzenia kociej narracji 👏

Gotowi wgłębić się w tajniki kociego świata? Polecam i zapraszam do lektury!

Na uwagę zasługuje już samo...

"Kotologia" wydawnictwa RM to wspaniała propozycja książkowa dla wszystkich miłośników kotów. Z tą książką zdecydowanie łatwiej będzie nam poznać koci język oraz rozpoznać kocie gesty.
Czy wiecie, jaka jest ulubiona zabawka kota? Albo dlaczego koty przynoszą ludziom myszy i ptaki? Co oznacza jego miauczenie? Te i wiele odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej niepozornej książce. Poza tym znajdziemy najpopularniejsze imiona dla kotów oraz wiele ciekawych cytatów z tym zwierzakami w roli głównej.

Jeśli pragniecie poznać koci świat od podszewki to polecam Wam tą lekturę. Można ją czytać dzieciom by poznały lepiej swoje futrzaki, a na pewno dorośli dowiedzą się wiele interesujących rzeczy :)

Niby 128 osiem stron, ale gdyby to złożyć do samych treści wyszłoby około trzydziestu. Reszta to oczywiście biało-czarne obrazki, ramki, wykazy, nowe działy i pełno śmiechu, gdyż to koty według nich, są mądrzejsze od ludzi i innych zwierząt. Żyją razem z ludźmi od ponad 9500 lat! W starożytnym Egipcie czczono ich jako bogów z czego są niezwykle dumne. Nazwa kota domowego powstała dopiero około 1500 roku przed naszą erą. A obecnie koty zapragnęły przemówić za pomocą tej książki i sugerują, że lepszej, to już nikt nigdy nie wymyślił. W ten sposób poznamy kota od podstaw, łącznie z tym jak wygląda i z czego się składa. Tu zaznacza, że głaskanie ich po brzuszku jest czynnością wykonywaną przez nas na własne ryzyko. Dowiemy się też dlaczego posiadają pazurki, jakie wprowadzają zasady dla młodych kociaków, sugerują, że szczyt ich wieku to dziewięć lat, co się przekłada na człowiecze czterdzieści osiem. Te, które przekraczają ten wiek są między innymi w podobnym stanie jak babcia sędziwego wieku. Strona 24 i 25 ukazuje najpiękniejsze kocie imiona i takie do których się nie przyznają:-) Mamy też indeks kocich kup, które sugerują, kiedy coś im zaszkodziło wraz z postawą, która oznacza ich prośby skierowane do nas. Jak spędzają czas, czym lubią się bawić, co robią nocą i kiedy czują się samotni. Już pod koniec mamy kocie rymowanki, cytaty o kotach, gdzie te osobistości występowały w literaturze oraz przysłowia. Koty w polityce i gotowe do broni, oraz cały ogrom zabawnych, ale i jednocześnie przydatnych wiadomości. Pomimo tego, że książka jest ukazana w formie rozrywkowej, to jednak zawiera prawdę na ich temat. Takie czytanie i nauka z przyjemnością, które dzieci będą uwielbiać. Ja sama przeczytałam ją z uśmiechem na twarzy i kilka kwestii dotyczących moich kotów się wyjaśniło:-) Polecam wszystkim wielbicielom kotów, oraz tym, którzy je mają, ale o nie nie dbają.

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka, pt. "Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot", to interesujący, pouczający poradnik dla dzieci i dorosłych.
Poznajemy koty z ich punktu widzenia🐈

"Jeśli jesteś poddenerwowany, usiądź na nogach swojego pana lub pani. Sprawi to, że nie będą mogli uciec i często będą brać Cię na ręce, żeby przytulić".

Wesołe ilustracje oraz mnóstwo ciekawostek sprawiają, że czyta się szybko i z przyjemnością.
Autorka Ruby Foster bardzo skrupulatnie przedstawia kocie: przyzwyczajenia, znaczenie ich imion, ulubione przysmaki, okazywanie uczuć, relacje międzyludzkie, a także kontakty z innymi zwierzętami.
Koty są także obecne w literaturze, cytatach, przysłowiach.

"Problem z kociakiem polega na tym, że w końcu stanie się kotem".

To wartościowa lektura dla wszystkim, nawet dla tych, którym się wydaje, że wiedzą już wszystko o kotach😻
Wydawnictwu RM pięknie dziękuję za egzemplarz recenzencki💖📙📖

Poznajemy koty z ich punktu widzenia🐈

Wesołe ilustracje oraz mnóstwo ciekawostek sprawiają, że czyta...

Czy wasze koty też terroryzują was, twierdząc, że nie jadły od kilku godzin i wprost umierają z głodu, gdy tak naprawdę przed momentem ktoś inny je nakarmił? Albo wpatrują się w zamknięte drzwi, a gdy je otworzycie, to nawet nie spojrzą w ich kierunku? 🐱

Kotologia to króciutka książeczka, napisana z kociej perspektywy, która przybliża nam codzienne życie naszych futrzaków 🐱

Jest na tyle krótka, że można ją przeczytać przy jednym posiedzeniu, a przy okazji napisana została prostym językiem, który nada się również dla dzieci i młodzieży - myślę, że każdy niewolnik... znaczy właściciel kota będzie zachwycony 🐱

Jakby tego było mało jest pięknie zilustrowana, na każdej stronie zobaczycie cudowne kotki, a niekiedy nawet pieski i ptaki 🐱

Na końcu znajdziecie kocie przysłowia, których warto się nauczyć i siedem kocich cudów świata, które warto odwiedzić 🐱

Wasze koty będą zachwycone 🐱

Kotologia to króciutka książeczka, napisana z kociej perspektywy, która przybliża nam codzienne życie naszych futrzaków...

• Poradniki
  • Egzemplarz recenzencki
  • O zwierzętach
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • (3) - Nauka
  • Samodzielne