Opowiem ci, mamo, o kolorach

Okładka książki Opowiem ci, mamo, o kolorach Ola Woldańska-Płocińska
Okładka książki Opowiem ci, mamo, o kolorach
Ola Woldańska-Płocińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2023-09-27
2023-09-27
28 min.

Okładka książki List do Ronaldo Anna Onichimowska, Ola Woldańska-Płocińska
List do Ronaldo Anna Onichimowska, ...

Radośnie i kolorowo

Chociaż wrzesień i październik rozpieszczają nas, swoim najpiękniejszym, obliczem złotej polskiej jesieni, to już wkrótce te wszystkie kolorowe liście opadną i zrobi się nieco bardziej ponuro. Warto zatem sięgnąć po tę przezabawną, wypełnioną kolorami pozycję - Opowiem Ci Mamo, o kolorach.
Która już teraz może posłużyć jako fantastyczne wsparcie w nauce kolorów, a niebawem może rozświetlić ponure dni ferią barw i zabawnych ilustracji.

Znajdziecie tutaj 10 podstawowych kolorów, a każdemu z nich poświęcono osobną rozkładówkę, będzie nie tylko zielono, żółto, biało, czerwono, czarno czy niebiesko, ale dzieciaki dowiedzą się jak nazywają się te kolory w innych językach, każdy z nich jest zapisany po pilsku, ukrainsku, angielsku i hiszpańsku. Będziemy wyszukiwać zabawnych szczegółów i szczególików, śledzić myszki - przewodniczki po świecie kolorów, a także poznamy podstawowe zasady mieszania barw.
Jak zawsze w tej serii nie zabraknie wyzwań intelektualnych, będzie wyszukiwanie różnic i trening spostrzegawczości oraz coś co lubimy najbardziej czyli... labirynt.

Seria "Opowiem Ci Mamo" jest już naprawdę bogata i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, jest część o autach, mrówkach, pociągach, kotach, autach, samolotach, żabkach, lisach... a nawet psotnych stworach. I wiele więcej.
To też świetna pomoc, by zachęcić małego czytelnika, by faktycznie opowiedział nam co widzi na obrazkach, wsparcie6w nauce tworzenia historii i niesamowity trening dla wyobraźni.

Jestem zwolenniczką wprowadzania małych dzieci do świata książek. Niejednokrotnie przekonałam się, że oswajanie z lekturami może być świetną zabawą wprowadzającą w świat przyrody, baśni, a czasami oswajającą z różnego rodzaju stworami i jednocześnie pozwala na rozbudowywanie słownika osobistego. Literatura potrafi być świetnym sposobem na przepracowanie własnych problemów, ale też przy okazji może pomóc w rozwijaniu wyobraźni, podsuwaniu ciekawostek o świecie, rozwijanie podstawowych umiejętności i poszerzanie osobistego słownika. Wszystkie te elementy znajdziecie w świetnej serii „Opowiem ci mamo”. Każdy z ponad dwudziestu tomów poświęcono innemu wycinkowi rzeczywistości, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać dziecięce zainteresowania oraz dostarczyć pierwszych lektur pozwalających na odkrywanie świata, zgłębianie wiedzy przydatnej na przyrodzie i biologii, a także w życiu i zdobywaniu podstawowych pojęć. Wśród publikacji znajdziemy zarówno te poświęcone zwierzętom (koty, psy, pszczoły, żaby, mrówki, pająki, konie, lisy, owce),narzędziom, kołom oraz pojazdom (statki, samoloty, samochody, pociągi) oraz prehistorycznym zwierzętom (dinozaurom),a nawet dorosłym i własnemu ciału, a także potworom i kolorom.
Cała seria swój sukces zawdzięcza interesującym i atrakcyjnym dla dzieci ilustracjom, których niesamowite bogactwo staje się dla młodych czytelników inspiracją do tworzenia własnych rysunków oraz opowieści oraz przyswajania sobie reprezentacji słów. Lektury zachęcają do opowiadania, snucia zawiłych historii o przygodach pojawiających się w nich bohaterów, dzięki czemu pomogą w ćwiczeniu umiejętności językowych. Wielkim plusem lektur z tej serii jest solidna oprawa, bardzo dobrze sklejone kartonowe strony sprawiają, że mogą po nią sięgnąć już dzieci siedzące i będą z niej korzystać przez kilka lat. Zwłaszcza, że zawartą w nich wiedzę czytelnicy wykorzystają w przedszkolu i szkole. Uważam, że „Opowiem ci, mamo” to seria bardzo interesująca i polecam wszystkim dzieciom od drugiego do szóstego roku życia. My zawsze wyczekujemy kolejnych tomów, dzięki którym będziemy mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek i zniknąć w czasie przeglądania bogatych ilustracji, stworzyć interesujące zabawki, wykorzystać posiadane plastikowe figurki, które wcielą się w bohaterów książek, czy znaleźć inspirację do klejenia kolejnych bohaterów.
Dziś zapraszam Was do świata kolorów. Już po otwarciu książki odkryjecie, że nie będzie to zwyczajna nauka kolorów, ale fantastyczne opowieści. Na pierwszej stronie znajdziemy wskazówki, w jaki sposób pracować z publikacją. Są tu propozycje zabaw w wyszukiwanie określonych rzeczy, opowiadanie o bohaterach, przyglądanie się barwom. Każda strona bogata jest w różnorodne rzeczy o określonych kolorach, ale nie są to proste ilustracje prezentujące je tylko strony, na których dużo się dzieje. W przypadku białego koloru zobaczymy, że biały niedźwiedź trzyma talerz z białymi warzywami. Tuż obok stoliczek nakryty białym obrusem, na którym postawiono białe filiżanki. Pod stoliczkiem śpi owca opita mlekiem. Znajdziemy tu też duszki, balony, kamienie, jaja wtaczane pod górę przez białe ptaki. Są też sowy, papugi, grzyby, mrówki transportujące gałązki bawełny, motyle, bałwan, kwiaty, fruwające motyle, żarówki i wiele, wiele innych rzeczy. Wzrok tu wędruje od jednej rzeczy do innej, a bogactwo akcji zachęca do wymyślania historii. Podobnie jest w przypadku innych kolorów. Bohaterzy się zmieniają, mnogość światów rozrasta. Dużym plusem jest też to, że dzieci uzmysłowią sobie, że każdy kolor może mieć wiele odcieni. Takie rozkładówki z kolorami przeplatają zadania dla dzieci. Mamy labirynty, zachęcanie do mieszania farb i obserwowania jaki kolor powstanie, a także strony z wyszukiwaniem rzeczy, którymi ilustracje się różnią. Każda rozkładówka to też inny klimat opowieści. Czasami trafiamy do świata spokojnego, innym razem mamy wrażenie karnawałowej zabawy, czy halloweenowych przebieranek. Przez wszystkie strony oprowadzają nas urocze i psotne myszki wprowadzające sporą dawkę humoru do lektury.
„Opowiem ci, mamo, o kolorach” zawiera 10 fantastycznych rozkładówek, które świetnie sprawdzą się w pracy z przedszkolakami. Zdecydowanie polecam.

Seria “Opowiem Ci, mamo” za każdym razem mnie zachwyca. Nasze ulubione części dotyczą samolotów i dinozaurów. Jednak to jest nasz nowy faworyt. Tomy kolekcji powstały z ręki różnych autorów, więc kreska jest urozmaicona. W każdym z nich nie brakuje kreatywności i dawki dobrego humoru, a co najważniejsze formy aktywizującej. Aktywne czytanie bardzo lubimy. Taka forma rozwija wyobraźnię dziecka, skłania do działania oraz bogaci wiedzę i słownictwo. Proponowane zadania wypełnią wolny czas, a jednocześnie przemycą ciekawe informacje.

Ta kartonowa książka zachwyci odbiorców, rozwinie koncentrację i zachęci do wyszukiwania oraz rozwiązywania zadań w tematyce kolorów. Połączymy farby, aby powstały nowe kolory, zabawimy się w labiryncie, poćwiczymy z małymi czytelnikami umiejętności opowiadania oraz odszukamy różnice. Na pięknych i skrupulatnie wykonanych ilustracjach sporo się dzieje i dziecko z fascynacją będzie się w nie wpatrywać. Towarzystwo umilą nam urocze myszki, które są tu naszymi liderami i prowadzą nas przez książkę, oferując niesamowite wyzwania. Trzeba będzie odszukać te psotne stworzenia, a na okładce poznacie ich imiona. Będzie tu Kulka, Puszek i Smakoszka oraz kilka innych nietuzinkowych myszek.
Znajdziecie 10 bujnych rozkładówek z indywidualnymi kolorami, a na kilku między nimi będą zabawy dla małego czytelnika.

Solidne kartowe wydanie pozwoli się nim długo cieszyć i pięknie ozdobi domową biblioteczkę. Skompletowana seria “Opowiem Ci, mamo” będzie razem wyglądać znakomicie.

"Opowiem Ci, mamo" to seria wydawana już od kilku lat, a w niej przeróżne tytuły, przybliżające dzieciom świat. Mieliśmy kiedyś z biblioteki część o żabach i syn (obecnie 4-latek) doskonale pamięta jaki jest ich cykl życia. W serii są też tytuły o pociągach, kotach czy dinozaurach. A przed Wami najnowsza - o kolorach.

Wszystkie te książki są twardostronicowe, solidnie wykonane.

W podróż po świecie barw zabiera nas osiem wesołych myszek, które bardzo lubią psocić i na każdej stronie gdzieś się ukryły.

Choć wokół nas jest niezliczona ilość barw, to w książce przedstawiono 10 podstawowych. Każda rozkładówka to inny kolor. I każda daje ogromne pole do popisu małym czytelnikom.

Nie ma tutaj tekstu, przemawia do nas obraz i do nas należy wybór sposobu odczytywania go. Historie tworzymy my sami. Tym samym możemy książkę potraktować także jako wyszukiwankę, wsparcie w poznawaniu nowych słów, w określaniu przedmiotów lub w jakikolwiek inny sposób jaki tylko przyjdzie nam do głowy.

Między podstawowe strony z kolorami zostały wplecione rozkładówki z zadaniami typu labirynt i wyszukiwanie różnic oraz z wiedzą o tym jak powstają dane barwy.

Muszę przyznać, że ta koncepcja jak najbardziej do mnie przemawia i moim zdaniem to ciekawa propozycja dla maluchów poznających kolory oraz dla tych większych, bardziej dociekliwych.

Wszystkie te książki są twardostronicowe, solidnie...

"Opowiem ci, mamo" to bardzo udana seria dla dzieci w każdym wieku.
U nas zdecydowanie króluje część o lisach, ale "Opowiem ci, mamo, o kolorach" też zapewne znajdzie swoich fanów.

Książka nada się już dla najmłodszych, bo to picturebook skupiony właśnie na ilustracjach.
Tekstu tam niewiele, co stwarza pole do popisu dla wyobraźni i tworzeniu własnych opowieści.

Mamy tu zaprezentowane 10 najpopularniejszych barw (jedna barwa na rozkładówkę),których to nazwy poznajemy w kilku językach.
Dodatkowo w książce poukrywało się 8 psotnych myszek, które trzeba odszukać przy każdym kolorze.
Znajdziemy tam również zadania typu "odszukaj różnice między obrazkami", jest również labirynt.
Troszeczkę teorii też znajdziecie i to w bardzo przyjemnej formie :)
Mianowicie chodzi o mieszanie barw ze sobą w celu uzyskania innego koloru bądź odcienia.

Ilustracje są tu jednak najważniejsze, bardzo przyjemne dla oka, zawierają sporo szczegółów, więc nawet starsze dziecko zatraci się w tej pozycji na dłuższy czas.

Oczywiście książkę jak najbardziej polecam :)

"Opowiem ci, mamo" to bardzo udana seria dla dzieci w każdym wieku.

Mamy tu...

"Opowiem Ci mamo" to znana i lubiana seria książek dla dzieci, która wciąż się powiększa.

W tej serii znajdziemy tytuły poświęcone różnym zwierzętom, przedmiotom, ludziom, a ostatnio także kolorom.

"Opowiem Ci mamo o kolorach" to podróż do świata beli, czerni, fioletu, różu i wielu innych, najbardziej znanych kolorów.

Każda strona poświęcona jest innej barwie i wypełniona wieloma szczegółami w krainie czerni znajdziecie miedzy innymi czarownicę, pingwiny. W świecie bieli niedźwiadka i bawełnę. A po stronie fioletu bakłażany, które tańczą.

Każda z tych kolorowych rozkładówek zachwca dziecko do opowiadania różnych historii. To Wy zdecydujecie o czym one będą. A co najważniejsze, za każdym razem wymyślone przez Was przygody mogą być inne.

Na każdej stronie macie do wypatrzenia psotne myszki. Czy dacie radę odszukać wszystkie?

Uwielbiamy ten rodzaj książek, które możemy opowiadać na tysiące sposobów, w których wciąż da się wyszukiwać nowe elementy. Te książki nigdy się nie nudz, a jednocześnie rozwijają wyobraźnię i słownictwo.

Polecamy

Każda strona poświęcona jest innej barwie i...

Uwielbiamy książeczki, które mają na celu wyszukiwanie różnych rzeczy i własne tworzenie historyjek. "Opowiem ci, mamo, o kolorach" to tekturowa książka, która pobudza wyobraźnię. Dzięki tej pozycji Maluch poznaje dziesięć podstawowych kolorów i dostrzega przedmioty, które związane są z danym odcieniem.

Na każdej stronie ukryło się także osiem psotnych myszek, które mają swoje zainteresowania. Wraz z dzieckiem dostrzegamy, co one robią i jakie psotki mają w główkach. Niespodzianką jest to, że pomiędzy stronami czekają zadania dla naszych Pociech.

Jestem przekonana, że ta książka nigdy nam nie znudzi się, ponieważ za każdym razem tworzymy nową opowieść. Dziecko ma możliwość samo opowiadać historyjkę i dostrzega sytuacje, których rodzic może nie zauważyć. Dodatkowo fajną opcją jest to, że każda osoba przedstawi akcję z zupełnie innej perspektywy. Niech fantazja i wyobraźnia Was poniesie!

Na każdej stronie ukryło się także osiem psotnych myszek, które...

Seria Opowiem Ci mamo powiększyla się o część o kolorach 😊

Na czytelnika czeka 10 kolorowych rozkładówek, każda z nich to inna barwa. W kolorową podróż zabierze nas 8 unikalnych myszek , które z pewnością zachwycą czytelnika. Podążając za nimi poznajemy różne kolory
Na rozkładówkach tak wiele się dzieje, że to doskonała okazja do rozmów z dziećmi na temat tego co widzą. Książka może nam również posłużyć jako wyszukiwanka.

Książka jest dużego formatu twardostronicowa dzięki czemu posłuży nam zdecydowanie dłużej . Dowiemy się również jakie połączenia kolorow dają nowy kolor , pomożemy myszkom dojść do puszek z farbą, jak również poszukamy różnic.

To piękna i barwna książka, z pomocą której nasze pociechy poznają kolory , ale również będą się świetnie bawić 😊

Muszę przyznać, że to najlepsza książka o kolorach jaką dotąd mieliśmy.

Seria Opowiem Ci mamo powiększyla się o część o kolorach 😊

Seria książek "Opowiem ci, mamo" to już nie mała biblioteczka o wszechstronnej tematyce. Co ciekawe, znajdziecie w niej zarówno prostsze tomy, dla młodszych dzieci, jak i takie dla bardziej wymagających starszaków. Najważniejsze jednak, że wszystkie możecie czytać wspólnie, niezależnie od wieku (mówi to 34 letni starszak 🤪) i mieć przy tym niezłą frajdę!

"Opowiem ci, mamo, o kolorach" to kartonowa książka sporych rozmiarów, która przybliży naszym milusińskim 10 podstawowych kolorów w formie pięknych ilustracji i wyszukiwanek w jednym.

Czego możecie się po niej spodziewać?
👉 każdy kolor ma swoją osobną rozkładówkę pełną najróżniejszych ilustracji, które się z nim kojarzą - już we wstępie myszki przewodniczki zachęcają, by pobawić się w budowanie opowieści z użyciem jak największej ilości dostrzeżonych rzeczy,
👉 nazwę danego koloru zapisanego w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i ukraińskim ,
👉 liczne gry i zabawy z kolorami w tle - labirynt, znajdź różnice,
👉 przykłady mieszanka barw oraz kolory, które możemy w ten sposób tworzyć,
👉 postaci siedmiu myszek, które opowiadają o kolorach i których możecie wspólnie poszukać na każdej stronie i sprawdzić co obecnie robią.

To piękna, cudnie ilustrowana i jak zwykle ładnie wydana książka, która wzbogaciła naszą kolekcję (mamy prawie wszystkie tomy!) o kolejny, ciekawy temat. Cieszę się z niej tym bardziej, że właśnie szlifujemy kolory z Leonem, a ta pozycja dostarcza nam kolejnych możliwości zabawy. Polecamy z całego serca ❤️

"Opowiem ci, mamo,...

• Przeczytane Marcelince
  • Książki dla Kubusia
  • Przeczytane w 2024
  • Samodzielne
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, o kolorach