Columbo: The Grassy Knoll

Okładka książki Columbo: The Grassy Knoll William G. Harrington
Okładka książki Columbo: The Grassy Knoll
William G. Harrington Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Columbo (tom 1) Seria: seria Tor kryminał, sensacja, thriller
Columbo (tom 1)
seria Tor
Columbo: The Grassy Knoll
Tor Books
1994-07-15
1994-07-15
kryminał sensacja śledztwo detektyw porucznik Columbo tajemnica fikcja przestępczość

[...]
-Mam obsesję na punkcie wyjaśniania małych punktów. Czasami pracuję cały dzień, próbując wymyślić jakąś drobnostkę, która nie ma żadnego znaczenia. Ale nic na to nie poradzę. Mam taki umysł, który mówi, że muszę wszystko uporządkować i nie mogę po prostu zapomnieć o nieistotnych rzeczach. Mój kapitan naprawdę denerwuje się, że marnuję czas w ten sposób. W każdym razie…
Columbo do Cronina, ochroniarza w hotelu Piping Rock.

𝐏𝐈𝐄𝐑𝐖𝐒𝐙𝐘 𝐖 𝐓𝐘𝐌 2024 𝐑𝐎𝐊𝐔 𝐑𝐄𝐓𝐑𝐎 𝐊𝐑𝐘𝐌𝐈𝐍𝐀Ł 𝐙 𝐌𝐎𝐈𝐌 𝐔𝐋𝐔𝐁𝐈𝐎𝐍𝐘𝐌 𝐃𝐄𝐓𝐄𝐊𝐓𝐘𝐖𝐄𝐌 !
Uwielbiam Porucznika Columbo, a od niedawno odświeżam sobie ten serial, (aktualnie siódmy sezon). Więc kiedy namierzyłam te książki, to oczywiście musiałam je przeczytać.
We wszystkich odcinkach serialu Columbo, praktycznie od razu widzimy kto popełnił błąd, a zasadnicze pytanie brzmi, gdzie go popełnił i jak Porucznik go na tym przyłapie ?. W tej książce jest podobnie i motyw jest tajemnicą. Wiemy kto i jak, ale nie wiemy dlaczego, dowiadujemy się tego dopiero pod koniec, który zawiera także ciekawy fikcyjny zwrot w historii "pewnego" zamachu. W sumie 2 frapujące historie kryminalno-sensacyjno-polityczne w 1. Żeby się dowiedzieć więcej, musicie przeczytać tę książkę.
Powieść była tak dobra jak się spodziewałam, wszystko było tak jakbym oglądała kolejny odcinek serialu. A sama postać Porucznika Columbo jest tak żywo ukazana, z jego wszystkimi uroczymi przywarami że powinna zadowolić jego fanów. Ja w każdym razie jestem usytasa i z pewnością sięgnę po kolejne tomy opisujące perypetie ulubionego detektywa z mojej młodości.
Jak dla mnie to mocne 7 ⭐, ale dodaję jeszcze jedną ze względu na duży sentyment jakim darzę głównego bohatera. Dlatego to będzie 8 błyszczących, szeryfowych ⭐
Życzę wszystkim przyjemnego "zaczytania" w Nowym 2024 Roku 🤨👍
𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
𝐩𝐢𝐨𝐬𝐞𝐧𝐤𝐢 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐚𝐧𝐞 𝐰 𝐤𝐬𝐢ąż𝐜𝐞, 𝐚 𝐬𝐳𝐮𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢ł𝐨 𝐦𝐢 𝐨𝐠𝐫𝐨𝐦𝐧ą 𝐟𝐫𝐚𝐣𝐝ę :
-"This Old Man"- w zaśpiewany przez Kate
Offe
-"Little Boxes" - wykonany przez Malvin y Reynolds
-"Send In The Clowns" z „A Little Night Music” - Judy Collins
„ 𝐒𝐞𝐧𝐝 𝐈𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐂𝐥𝐨𝐰𝐧𝐬 ” to piosenka napisana przez Stephena Sondheima do musicalu A Little Night Music z 1973 roku , będącego adaptacją filmu Ingmara Bergmana Smiles of a Summer Night z 1955 roku . Jest to ballada z drugiego aktu, w której bohaterka Desirée zastanawia się nad ironią i rozczarowaniami swojego życia.
-𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐫𝐨́𝐰𝐧𝐢𝐞ż 𝐰𝐞𝐫𝐬𝐣𝐚 𝐅𝐫𝐚𝐧𝐤𝐚 𝐒𝐢𝐧𝐚𝐭𝐫𝐲 𝐢 𝐭𝐞ż 𝐣ą 𝐭𝐮𝐭𝐚𝐣 𝐳𝐚𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐦 :
Określenia „klauni” w tekście i tytule nie odnoszą się konkretnie do klaunów cyrkowych , jak wyjaśnił Sondheim w wywiadzie z 1990 roku:
"Przez lata otrzymuję wiele listów z pytaniami, co oznacza tytuł i o czym jest piosenka; Nigdy nie myślałem, że będzie to w jakikolwiek sposób ezoteryczne. Chciałem użyć w piosence elementów teatralnych, ponieważ ona jest aktorką, ale to nie ma być cyrk [...] [To] nawiązanie do teatru, co oznacza „jeśli przedstawienie nie idzie dobrze, wyślijmy klauni”; innymi słowy: „zróbmy żarty”. Kiedy piszę piosenkę, zawsze chcę wiedzieć, jaki będzie koniec, więc „Send in the Clowns” nie zapadło mi w pamięć, dopóki nie pomyślałem: „Nie przejmuj się, oni tu są „, co oznacza, że «Jesteśmy głupcami».
W wywiadzie z 2008 roku Sondheim wyjaśnił dalej:
Jak teraz o tym myślę, piosenka mogłaby nosić tytuł „Send in the Fools”. Wiedziałem, że piszę piosenkę, w której Desirée mówi: „Czy nie jesteśmy głupi” lub „Czy nie jesteśmy głupcami?” Cóż, synonimem głupców są klauni, ale „Send in the Fools” nie ma takiego samego wydźwięku.
-„Music of the Night” z „Phantom of the Opera” w wykonaniu Ramin Karimloo :
𝐎𝐬𝐨𝐛𝐢ś𝐜𝐢𝐞 𝐰𝐨𝐥ę 𝐭ą 𝐰𝐞𝐫𝐬𝐣ę 𝐢 𝐰𝐲𝐤𝐨𝐧𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐆𝐞𝐫𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐁𝐮𝐭𝐥𝐞𝐫𝐚, 𝐝𝐥𝐚𝐭𝐞𝐠𝐨 𝐣ą 𝐭𝐞ż 𝐭𝐮 𝐳𝐚𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐦 🤩
-„Don’t Cry for Me, Argentina” - Madonna
-„Song on the Sand” z „La Cage aux Folles”
-„Best of Times” z „La Cage aux Folles” - śpiewana przez Perry Como - 𝐭𝐚 𝐰𝐞𝐫𝐬𝐣𝐚 𝐳𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬ł𝐮𝐜𝐡𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐨𝐝𝐨𝐛𝐚ł𝐚 𝐦𝐢 𝐬𝐢ę 𝐧𝐚𝐣𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣, 𝐰𝐢ę𝐜 𝐣ą 𝐰𝐲𝐛𝐫𝐚ł𝐚𝐦 𝐢 𝐭𝐮𝐭𝐚𝐣 𝐮𝐝𝐨𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐢𝐚𝐦 :

𝐍𝐀 𝐒𝐄𝐑𝐈Ę 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎 𝐒𝐊Ł𝐀𝐃𝐀𝐉Ą 𝐒𝐈Ę 𝐍𝐀𝐒𝐓Ę𝐏𝐔𝐉Ą𝐂𝐄 𝐓𝐘𝐓𝐔Ł𝐘 :
The Grassy Knoll (1993) ✅
The Helter Skelter Murders (1994)
The Hoffa Connection (1995)
The Game Show Killer (1996)
The Glitter Murder (1997)
The Hoover Files (1998)

[...]