Columbo: The Helter Skelter Murders

Okładka książki Columbo: The Helter Skelter Murders William G. Harrington
Okładka książki Columbo: The Helter Skelter Murders
William G. Harrington Wydawnictwo: Forge Books / Tor Books Cykl: Columbo (tom 2) Seria: seria Tor kryminał, sensacja, thriller
Columbo (tom 2)
seria Tor
Columbo: The Helter Skelter Murders
Forge Books / Tor Books
1995-07-15
1995-07-15
kryminał sensacja przestępczość porucznik Columbo fikcja mystery crime

¡Asesinato!, ¡Sangre!, ¡Socorro.
[...]
-“It takes all kinds of people to make a world,” - said Columbo.
[...]
-W mojej pracy” – powiedział Columbo – trzeba uważać na łatwe i proste odpowiedzi. Niewiele rzeczy jest łatwych i prostych. Z drugiej strony głupotą jest nadmierne komplikowanie. Ty wiesz? Czasem odpowiedź jest prosta i oczywista.

𝗧𝗔𝗝𝗘𝗠𝗡𝗜𝗖𝗔 𝗗𝗢 𝗥𝗢𝗭𝗪𝗜𝗞Ł𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗣𝗢𝗧𝗥𝗭𝗘𝗕𝗨𝗝𝗘 𝗦𝗢𝗟𝗜𝗗𝗡𝗘𝗝 𝗣𝗥𝗔𝗖𝗬 𝗗𝗘𝗧𝗘𝗞𝗧𝗬𝗪𝗜𝗦𝗧𝗬𝗖𝗭𝗡𝗘𝗝, 𝗞𝗧𝗢́𝗥Ą 𝗠𝗢Ż𝗘 𝗭𝗔𝗣𝗘𝗪𝗡𝗜Ć 𝗡𝗜𝗘 𝗞𝗧𝗢 𝗜𝗡𝗡𝗬 𝗝𝗔𝗞 𝗧𝗬𝗟𝗞𝗢 𝗣𝗢𝗥𝗨𝗖𝗭𝗡𝗜𝗞 𝗖𝗢𝗟𝗨𝗠𝗕𝗢 !
Kolejna część była równie dobra jak poprzednia. I jak widzę każda opiera swoją fabułę na jakimś znanym morderstwie i wokół niego jest budowane połączenie z drugim, bardziej współczesnym.
Ta mała książeczka w swej treści również nie różni się zbytnio od serialowych odcinków. Fabuła, akcja, powiązanie wątków, wszelkie cechy i manieryzmy mojego ulubionego Porucznika tam pokazane, są i tutaj doskonale odzwierciedlone, praktycznie 1:1 .
Sama okładka umieszczająca zdjęcie Columbo w centrum śledztwa Tate- LaBianca, może być lekko myląca, bo chociaż treść zahacza o ten wątek, większość zawartej w powieści treści jest w rzeczywistości bardziej interesująca niż to zilustrowane na obwolucie założenie. Traktować to należy jako zasygnalizowanie jakie śledztwo będzie tłem do głównego wątku, to wszystko mała podpowiedź.
Ponownie czytamy, jak wszystko się rozwija po kolei, jak Porucznik Columbo składa to wszystko w swój własny, niepowtarzalny sposób, by finalnie przyłapać winnych i wpakować ich za kratki.
Po początkowym nawiązaniu do tych brutalnych morderstw, które miały miejsce w 1967 roku, przeskakujemy do 1995 roku. Tutaj mamy do czynienia, nazwę ich "współczesnymi zwolennikami Mansona". Jest tu też wątek poboczny, w którym właściciel sklepu produkuje serię coraz bardziej, powiedzmy "prestiżowych nagich" włoskich filmów. Swoją drogą nie mogłam powstrzymać się od zadania sobie pytań, dlaczego w tej powieści więcej czasu poświęca się na te filmy, skoro super Porucznik Columbo pracował nad sprawą Tate-LaBianca ?
Czyżby sprawa nadal była tak niesławnie spartaczona, jak w prawdziwym świecie?
Najważniejsza scena w całej książce to ta, w której ktoś mógłby założyć, że rozmowa Porucznika z Mansonnem. Nic bardziej mylnego, bo dla mnie był to moment kiedy Columbo udaje się na strzelnicę, żeby poddać się ocenie, oddając strzały, zresztą bardzo celne strzały, tyle że ... No właśnie o tym dowiecie się jak przeczytacie.
W każdym razie spryciarz z tego naszego detektywa 😁 Zresztą jest kilka zabawnych smaczków w tej książce.
Może nie jest to treść najwyższych lotów, ale spełnia swoje zadanie i dostarcza rozrywki na więcej niźli przyzwoitym poziomie. Taka słodycz dla umysłu. Zabawna, dobra i szybka lektura.
𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 ! 𝐙𝐖Ł𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐀 𝐉𝐄Ś𝐋𝐈 𝐃𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙 𝐒𝐘𝐌𝐏𝐀𝐓𝐈Ą 𝐆Ł𝐎́𝐖𝐍𝐄𝐆𝐎 𝐁𝐎𝐇𝐀𝐓𝐄𝐑𝐀, 𝐏𝐎𝐑𝐔𝐂𝐙𝐍𝐈𝐊𝐀 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎, 𝐓𝐀𝐊 𝐉𝐀𝐊 𝐉𝐀 😉👍

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
𝐮𝐭𝐰𝐨𝐫𝐲 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐚𝐧𝐞 𝐰 𝐤𝐬𝐢ąż𝐜𝐞 :
-Cαrmen: "Près des rempαrts de Sévılle" ɯчkonαnıe Elınα Gαrαncα
„Tra-la la la la-la-la, tra-la la la-la-la. Tra-la-la-la-la-la-la-la-la.
-The Last Supper - Jesus Christ Superstar
-Bringing in the sheaves

𝐍𝐀 𝐒𝐄𝐑𝐈Ę 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎 𝐒𝐊Ł𝐀𝐃𝐀𝐉Ą 𝐒𝐈Ę 𝐍𝐀𝐒𝐓Ę𝐏𝐔𝐉Ą𝐂𝐄 𝐓𝐘𝐓𝐔Ł𝐘 :
The Grassy Knoll (1993) ✅
The Helter Skelter Murders (1994) ✅
The Hoffa Connection (1995)
The Game Show Killer (1996)
The Glitter Murder (1997)
The Hoover Files (1998)

𝗖𝗼ś 𝗗𝗼 𝗣𝗼𝘀ł𝘂𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗣𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 :

¡Asesinato!, ¡Sangre!, ¡Socorro.
[...]
-“It takes all kinds of people to make a world,” - said Columbo.

𝗧𝗔𝗝𝗘𝗠𝗡𝗜𝗖𝗔 𝗗𝗢 𝗥𝗢𝗭𝗪𝗜𝗞Ł𝗔𝗡𝗜𝗔...

• 2024 luz blues/sort