Muzyka duszy

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 16) fantastyka, fantasy, science fiction
Soul Music
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7648-036-7
Piotr W. Cholewa
Śmierć muzyka Ankh-Morpork magowie Susan Sto Helit

Śmierć rekrutem w Legii Cudzoziemskiej...? A czemu nie!? A to tylko jeden z jego szalonych pomysłów na wmieszanie się między ludzi, którzy go niezmiennie fascynują. Jak zwykle wyśmiałem się szczerze poznając kolejne perypetie Śmierci i paru innych postaci: starych i nowych znajomych. Polecam miłośnikom specyficznego humoru Pratchetta.

Kolejna bardzo udana opowieść ze Świata Dysku. Tym razem Pratchett wziął na tapetę muzykę rockową, a raczej wykrokową. Bardzo dużo muzycznych nawiązań zarówno jeśli chodzi o postacie, utwory, jak i okładki. Oczywiście nie zabrakło poważniejszego tonu. Tym razem była to pamięć. Bardzo dobra pozycja.

Kolejna książka Pratchetta, która we właściwy sobie sposób ukazuje zjawisko powstania muzyki rock and...wykrokowej znaczy. Każdemu z nas coś w duszy gra. Każdy tęskni za emocjami i uczuciami wyzwalanymi przez muzykę. Powoduje ona ze zapominasz o tym co teraz i wspominasz to co najpiękniejsze. Zjawisko show biznesu i buntu przeciwko temu co zwyczajne i banalne przedstawione...

1.04.2012

Może nie najlepsza z serii, ale przy dysku po prostu nie da się źle bawić i tyle. Klasa.

Wciąga

Praca Śmierci z perspektywy rodziny, ten Pratchett to miał pomysły.

Niestety im więcej czytam tym coraz gorzej z treścią książek "Świat Dysku". Ta kojarzy mi się z opowieścią sześciolatka który pisze np. "xxx rzucił piłką" ale zapomniał napisać wcześniej skąd tę piłkę xxx miał... I to się nazywa "lekturą dla inteligentnych" - dla mnie jest to jakiś "wolny styl pisarstwa", który nie musi tłumaczyć się z niczego.

Być może słabe rozwinięcie...

No niech skonam, świat właśnie pochłonięty jest walka z wirusem, a ja natykam się na tom Świata dysku, w którym wirus muzyki atakuje świat. Atakuje szybko, jest bezlitosny i nie bierze jeńców! Wirus muzyki jest agresywny nikt się przed nim nie uchroni, a zaatakowani zmieniają się w coś innego. Dodatkowo Śmierć ma znowu kryzys egzystencjalny ale i problem z rodziną. Wiadomo...

Przeczytana po raz kolejny. "Muzyka duszy" była pierwszą książką ze Świata Dysku jaka wpadła mi kiedyś w ręce, dlatego do niej mam największy sentyment.
Pratchett jak zawsze na poziomie, tym razem czekają nas przygody z Susan, a może powinniśmy powiedzieć z SUSAN?
Polecam :)

Dyskusje