Świątecznie przechwycony

▪️Autor: Katarzyna Amber @katarzyna_amber_autorka
▪️Wydawnictwo: Żywioł @wydawnictwo.zywiol
▪️Premiera: 09.12.2023 r.
▪️▪️▪️

Krótka, wesoła i bardzo pozytywna świąteczna historia, przepełniona magią tego klimatycznego zimowego czasu ❤️😍

Tym razem udało nam się poznać zwariowaną, a jednocześnie bardzo niezdarną w swych poczynaniach Pole. Miała bezgranicznego świra na punkcie Świąt Bożego Narodzenia, znając na pamięć wszystkie piosenki związane z tą uroczystością. Była urocza w tej swojej świątecznej bajce, ale najbardziej skradła nasze serca próbami schwytania bezdomnego psiaka, aby dać mu dach nad głową i otoczyć ciepłem. Jej cierpliwość się opłaciła, a na dodatek przypałętała sobie na święta jeszcze jedną przybłedę - Mikołaja, ale nie takiego świętego, jak lubiła go nazywać odkąd poznała jego imię. Powoli rodzące się uczucie między dwójką nieznajomych bardzo nas zaciekawiło. A tajemnice, które nosił w sobie Mikołaj do końca trzymały nas w napięciu 🙂 nawet załapałyśmy się na bardzo smaczną i pikantną scenę 😈🎄❤️

Ta historia ocieka świętami, zapachem pierniczków i Bożonarodzeniowej choinki 😍 Zaskoczyła nas na samym końcu i spowodowała nawet lekki smutek, aby krótko po tym ukoić nasze zranione serca nowymi radosnymi wydarzeniami ❤️🎄

@katarzyna_amber_autorka dziękujemy za cudowny prezent i te kilka chwil spędzonych dzięki niemu przy książce 🎄❤️

P. S. Ciekawe czy Pola przez cały rok zastępuje siarczyste przekleństwa frazami "Na choinkę" czy "Ożeż, pier­nik lu­kro­wa­ny!" 😂🙈

▪️Tytuł: Świątecznie przechwycony
▪️Autor: Katarzyna Amber @katarzyna_amber_autorka
▪️Wydawnictwo: Żywioł @wydawnictwo.zywiol
▪️Premiera: 09.12.2023 r.
▪️▪️▪️

Książka świąteczna, która wywołuje łzy śmiechu? Która otuli ciepłem miłości: rodzinnej i siostrzano-braterskiej, oraz rozgrzeje wybuchem namiętności? Ja jestem baaardzo na tak, a wy?

Pola to pozytywnie zakręcona kobieta, która ma fizia na punkcie świąt. W tym roku dodatkowo ma plan, nie spędzi ich tym razem samotnie, upoluje sobie “kawalera”, który ogrzeje jej stópki w chłodne dni. Gdy śledzi swego przyszłego towarzysza zdarza jej się mały wypadek, a przed totalną katastrofą ratuje ją niesamowicie przystojny i smutny mężczyzna. Od teraz ich drogi nie raz się przetną, a te święta zmienią życia nie tylko jednej istocie.

Kasiu ja nie wiem jak to robisz, ale gdy zaczynam czytać Twoją książkę po prostu wsiąkam w nią. Nikt nie zaskakuje mnie swoimi powiedzonkami jak Ty. No bo wiecie statystyczny Polak rzuca przy upadku siarczystą ku*** a bohaterka w powieści, rzuca cóż nie mniej siarczystym “reniferem” 🤣 to jest za każdym razem tak urocze, że sama mam ochotę zacząć używać tych zwrotów. Gdy biorę w rękę kolejną powieść, która wyszła spod Twojego piora wiem jedno, katastrof, śmiechu, uczuć i namiętności na pewno mi nie zabraknie. I tak jak podejrzewałam “Świątecznie przechwycony” to komedia romantyczna idealna na tą śnieżną ślizgawice, w trakcie lektury nie raz sami przypomnienie sobie spektakularnie wykonane orły na śniegu 🤣 nie wierzę, że nie macie takich historii skrytych w pamięci 😉

Podsumowując, świąteczna książka Kasi jest idealna na smutki, wspaniale ogrzewa i poprawia nastrój. W tym czasie nie ma nic lepszego jak kawał dobrej historii posypanej przyprawą do piernika. 😉❤️

P.S. Gdy skończycie czytać historię, zerknijcie jeszcze na kolejne strony, czeka tam na Was mała niespodzianka od samej Poli 😉❤️

W książce poznajemy Polę i jej rodzinkę. Jak w wielu rodzinach bywa Pola jest tym dzieckiem, które jeszcze nie założyło własnej rodziny i jak to w rodzinach bywa musi znosić te mniej i bardziej denerwujące aluzje, że może już by wypadało. Brat Poli Piotrek ma żonę i dwójkę dzieci, a Pola póki co żyje sobie swoim życiem i szczególnie nie narzeka. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy z opresji ratuje ją pewien tajemniczy mężczyzna, a potem kilkukrotnie spotyka go na swojej drodze. Co z tego wyniknie musicie przekonać się sami..

Przyjemna, bardzo lekka lektura idealnie pasująca do świątecznego klimatu. Taki typowo świąteczny romansik, gdzie dwoje ludzi nieoczekiwanie na siebie wpada, gdzie trzeba trochę się dopasować, trochę powalczyć ze sobą i ze swoimi demonami, żeby mógł nastać ten wyczekiwany Happy End. Pojawia się tu widoczna jakaś tajemnica Mikołaja, więc książka również trzyma w napięciu, bo czytelnik jest zwyczajnie ciekawy, co przydarzyło się w życiu Mikołaja, dlaczego na święta obecnie reaguje jak uwielbiany przez wielu zielony stwór zwany Grinchem.

Książkę polecam, bo miło spędziłam z nią czas. Nie jest długa, więc w czasie świąt, kiedy tak naprawdę jak się okazało czasu na czytanie miałam bardzo niewiele
- sprawdziła się idealnie!

Lubicie książki w świątecznym klimacie? To przyjemne wprowadzenie w klimat świąt. A jak jeszcze dodatkowo jest w nich pełno humoru to już w ogóle są najlepsze. A książka Świątecznie Przechwycony Katarzyny Amber spełnia wszystkie wymagania na najlepszą świąteczną historię.
Pola jest ogromna miłośniczką świąt. Jej szaleństwo zaczyna się z początkiem grudnia. Trochę szalona i roztrzepana pani Chemik często wpada w tarapaty. W niecodziennych okolicznościach poznaje Nie Do Końca Świętego Mikołaja. A każde ich kolejne spotkanie ma miejsce, gdy Pola wpada w kłopoty I trzeba jej pomóc. Kobieta mimo ciągłych tarapatów ma też cel do osiągnięcia przed świętami. Czy tym razem Stary Brodaty Dziad posypie swoją magią? Czy Pola osiągnie swoje cele? A może to życie Nie Do Końca Świętego Mikołaja się zmieni?
W tej książce autorka zapewnią nam cały wachlarz emocji. Historia idealna na czas przed świętami, a także sprawdzi się po świętach by przedłużyć nam świąteczny czas. Przezabawna historia, która nie raz doprowadzi nas do łez ze śmiechu, a także sprawi, że nasze serduszka będą pękać. Spokojnie autorka tym razem poskłada nasze serduszka w całość. Gwaratuje, że nie będziecie siw nudzić. Książka idealnie sprawdzi się w okresie świątecznym ❤️

„Czułam się z nim jak na karuzeli. Lub raczej jak na kolejce górskiej, z której samemu należy wyskoczyć."

Pola, wielka miłośniczka świąt i wszelakich dekoracji i stanowczy tego przeciwnik Nie Do Końca Święty nieznajomy. Każde ich spotkanie wypada w bardzo nietypowych okolicznościach. Ale taka jest nasza Polusia. Jak ma się coś wydarzyć, na pewno wydarzy się to właśnie jej.  Ale w tym roku prócz świątecznych przygotowań ma też cel do zdobycia! Tym razem chce złapać i zatrzymać przy sobie przyjaciela.

Czy zdobędzie swój upragniony cel na święta? „Czy stary, brodaty dziadu spełni życzenie Poli i w końcu posypie święta szczyptą swojej magii?”
Sprawdź a zobaczysz ile niespodzianek czeka w tej powieści ❤️

Idealna książka na przedświąteczny czas, aby odpowiednio nas na nie nastroić. I na poświąteczny, aby dłużej żyć tym klimatem. Piękna opowieść z humorem, który doprowadzał do łez, ale także były momenty, w których serducho zostało złamane 💔. Jak widzisz pełna gama emocji jest gwarantowa. Gwarantowane jest również to, że z Polą na pewno nie będziesz się nudzić, ona zapewni ci rozrywkę. A razem z tajemniczym rozgrzeje nasze zmysły w te zimowe wieczory.

Uwielbiam pióro Kasi, bo jest lekkie i bardzooo przyjemne. Chce się więcej i więcej. Nie wiesz kiedy a nastaje koniec historii.
Jeśli czytałaś/eś „Jedna noc z szefem” albo „Szarlotkę” to wiesz o czym mówię, a jeśli jeszcze nie to po tej historii będziesz miał/-a ochotę to nadrobić. Co bardzo gorąco polecam ❤️

Książka ma w sobie to coś, co czytelnik potrzebuje od świątecznego romansu a nawet jeszcze więcej!❤️🎄
Jeszcze raz raz ogromnie polecam ❤️❤️❤️

Cudowna pozycja świąteczna

Cudowna pozycja świąteczna

❤️ Premierowa recenzja patronacka ❤️

"Był mistrzem w rusztowaniu emocji i prawdopodobnie w spychaniu ich w mroczne czeluści duszy. Czułam się z nim jak na karuzeli. Lub raczej jak na kolejce górskiej, z której samemu należy wyskoczyć."

Pola ma jeden cel. Sprawić, że obiekt, na którego poluje stanie się jej. Tylko że on nie ułatwia jej zadania, a w tym wszystkim znajduje jeszcze sprzymierzeńca, który będzie jej po cichu kibicował. Czy marzenie Poli się spełni. Czy w końcu święta spędzi w towarzystwie tego, kogo pragnie?

"Świątecznie przechwycony" to historia, która pokazuje, że trzeba zmierzyć się z własnymi demonami, bo prędzej czy później one powrócą.

Bohaterowie tej książki, to totalne przeciwieństwa. Pola kocha święta, wręcz tryska radością na samą ich myśl, a Nie do końca święty, wręcz chciałby o nich zapomnieć. Tylko dlaczego? Musi być jakaś przyczyna. Ich pierwsze spotkanie i każde kolejne jest zbiegiem okoliczności. Przy każdym z nich dziewczyna pokazuje mu, że jest totalnie zwariowana, ale jaka jest naprawdę? Początek ich znajomości nie należy do tych, które chcieliby zapamiętać, ale każda kolejna spędzona chwila w swoim towarzystwie zbliża ich do siebie... Czy tegoroczne święta spędzą w swoim towarzystwie? A może los skutecznie pokaże im, że do siebie nie pasują? Przekonajcie się, jak zakończy się ta historia.

Delektowałam się tą historią, chociaż niezbyt długo, bo czytało się ją tak szybko, że najchętniej przeczytałabym ją jeszcze raz. Uwielbiam pióro Kasi i za każdym razem utwierdza mnie w przekonaniu, że potrafi stworzyć książkę, która nie tylko rozbawi do łez, ale również przemyci tajemnice, efekt zaskoczenia, smutne momenty oraz demony przeszłości, które będą ciągły się za bohaterami.

Doświadczycie tutaj naprawdę wielu emocji, ale wciąż będzie wam mało. To jest książka z gatunku tych, które można byłoby czytać i czytać. Pięknie zostały ukazane zimowo-świąteczne klimaty i zmagania bohaterów ze swoimi lękami. Nie do końca święty był najbardziej skrytym bohaterem i ciekawiło mnie, co przed nami skrywa, jednak takiej prawdy nigdy bym nie przewidziała... Kasia zdecydowanie mnie zaskoczyła... Jesteście ciekawi, co się stało?

Ta książka uświadomiła mi, że wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości mogą mieć duży wpływ na naszą przyszłość. Często obawiamy się tego, że to wróci... Że to znowu się stanie, ale pewnych rzeczy nie możemy przewidzieć, dlatego warto zaryzykować. Ale czy Mikołaj to zrobi? Czy nasz Nie do końca święty da sobie szanse na szczęście?

❤️ Premierowa recenzja patronacka ❤️

,,Choć ciężko przychodziło mi zrozumienie, że ktoś może nie lubić świąt, przyjmowałam do wiadomości, że faktycznie zdarzają się takie osoby”

,,Świątecznie przechwycony” to historia na jeden wieczór, ja akurat spędziłam z książką dwa. Ale tylko dlatego, że chciałam delektować się tą historią. Kasia Amber ma tak przyjemny styl, że czyta się naprawdę szybko i wciąga od pierwszych stron. ,,Ona tak ma, ale jest nieszkodliwa, wariactwo to taka jej wada fabryczna”. Ten cytat idealnie charakteryzuje Polę, główną bohaterkę. Ma ona totalnego bzika na punkcie świąt Bożego Narodzenia. Kiedy przyjeżdża do brata w odwiedziny, prawie spada z rusztowania, ale ratuje ją nieznajomy. Jest bardzo bezpośrednia i wścibska, tajemnice ją kręcą. Próbuje ona spełnić swoje marzenie, przez co wpada w kłopoty. Pomaga jej nieznajomy - tajemniczy Nie Do Końca Święty Mikołaj. Co wyniknie z tej relacji? Czy Poli uda się przekonać nieznajomego do świąt? Czy Pola spełni swoje marzenie i oswoi pewnego pięknisia. Musicie przekonać się sami 🙌

W książce nie zabrakło smutnych momentów, ale są i radosne. ,,Świątecznie przechwycony” to książka, która skłania do przemyśleń, może nawet melancholii, ale jednocześnie... daje nadzieję i pokazuje, że czasem tę właściwą osobę mamy pod nosem, lecz musimy to po prostu dostrzec. To książka, której czytanie sprawiło, że miło spędziłam czas i jeśli szukacie delikatnej, świątecznej historii, która zarazem porusza jakiś ważny temat, to to może być dobry wybór! Mistrzostwo gatunku! Oczywiście! Czemu, zapytacie? Ta świąteczna książka skrzy się dowcipem i wzrusza do łez. Kto już czytał ,,Jedna noc z szefem” lub ,,Szarlotkę”
ten wie, że Autorka słynie z wielkiego poczucia humoru, którym zaraża w książkach. Ja czytając książkę śmiałam się pod nosem. Katarzyna Amber zaserwowała nam żarty iście świąteczne:
🌲,,O choinka jasna…”,
☃️ ,,Zmiękłam jak bałwan na słońcu”,
🧟‍♀️ ,,A niech to Grinch zeżre”.
🌲,,Piotrek, jak ty coś powiedz, to lampki na choince dostaną spięcia”.

To umiejętnie wplatanie świątecznego klimatu spowodowało, że czytając książkę, czułam magię świąt. Autorka potrafi rozgrzać serce, podarować nam coś słodkiego i uroczego, a także wprowadzić nutkę tajemniczości, dzięki czemu książka jest wyjątkowa i tajemnicza zarazem. Chodzi o nutkę niejasności związaną z przeszłością Nie Do Końca Świętego Mikołaja. Jaką skrywa tajemnice? Musicie przekonać się sami 🙌

,,Przez głowę przeszła mi myśl, że siedzę z dwoma mężczyznami: tym z przeszłości i obecnym, żyjącym swoją historią, lecz chwytającym się mnie niczym kotwicy teraźniejszości”

,,Świątecznie przechwycony” to książka, która rozgrzeje cię jak ciepła herbata z miodem, cytryną… i gwiazdką anyżu. Jeśli szukacie książki idealnej na świąteczny czas, to serdecznie polecam ebook ,,Świątecznie przechwycony” 💜

Pola, zwariowana kobieta, jest kompletnym świrem na punkcie świąt. Niezwyczajna optymistka usilnie próbuje przyciągnąć do siebie pewnego pięknisia jednak on usilnie Jej się wymyka. Okazuje się że dziewczyna ma kibica w tych zmaganiach - totalnie nie Świętego Mikołaja, który pojawia się w totalnie dziwnych momentach.
Czy uda się usidlić tylko jednego przystojniaka?
Jaką akcje odwali brat Poli?
I czy rusztowanie to dobre schody?

Najnowsza pozycja zwariowanej autorki. Wprost na obecną pogodę jak i czas. Idealnie wpasowuje się w klimat świąteczny. Ma w sobie to coś czego oczekujemy od romansu w klimacie Bożonarodzeniowym. Czytelnik wprost przenosi się do bohaterów i podgląda Ich przeżycia.
Od początku kibicowałam Poli w drodze do spełnienia marzenia. I dostałam nie tylko to co chciałam ale i sporo śmiechu bo autorka dobrze wie jak operować słowem i sytuacją.

Podsumowując: klimatyczna, świąteczna, dająca nadzieję, powodująca łzy ze śmiechu, romantyczna. Polecam.

Czy uda się usidlić tylko jednego przystojniaka?
Jaką...

• Lekko i przyjemnie
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • 😭 🙏 Do poszukania ... lub poczekania :(
  • Romans obyczajowy
  • Humor

Dodaj cytat z książki Świątecznie przechwycony