Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem

Okładka książki Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem Anna Láng
Okładka książki Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem
Anna Láng Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jedność
2023-09-25
2023-09-25

“Dobranocki ze świata zwierząt” to po prostu skarb dla naszych małych czytelników, a także dla nas, rodziców, którzy kochają czytać swoim dzieciom przed snem. Znajdziecie tu aż 70 bajek!

Najpierw muszę wspomnieć o ilustracjach – są absolutnie wspaniałe! Kolorowe, intrygujące, naprawdę wnoszą dodatkową magię do każdej opowieści i sprawiają, że bajka staje się jeszcze bardziej realistyczna i fascynująca. Moje dzieci uwielbiają je oglądać!

A co do samych opowieści – są po prostu idealne na dobranoc! Nie są zbyt długie, ale na tyle ciekawe, że trudno oderwać się od czytania. I to, że każda bajka skupia się na innym zwierzęciu, sprawia, że dzieci uczą się o różnorodności świata przyrody w naprawdę przyjemny sposób. Każda bajka ma długość od 1 do 3 stron.

Oprawa tej książki również robi wrażenie. Twarda okładka i wysokiej jakości papier to gwarancja, że książka będzie towarzyszyć nam przez wiele lat, a te mieniące się elementy na okładce sprawiają, że książka wygląda jeszcze bardziej magicznie!

Polecam “Dobranocki ze świata zwierząt” każdemu rodzicowi, który szuka wspaniałej książki do czytania swoim dzieciom przed snem. To również świetny pomysł na prezent! Jestem pewna, że ta książka dostarczy Wam wielu cudownych chwil spędzonych razem. Jej walory estetyczne i edukacyjne sprawią, że stanie się ulubionym towarzyszem wieczorów i wyjątkowym wspomnieniem z dzieciństwa.

Piękne opowieści z morałem ze zwięrzętami w roli głównej. Dziecko nie może się oderwać i chce by mu czytać kolejną historię i kolejną:)

Zawsze uważałam, że Wydawnictwo Jedność ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Ta książka jest tego świetnym przykładem. Przepięknie wydany zbiór bajek na dobranoc, który zachwyca swoim wyglądem, objętością i ilustracjami, jednocześnie nie obciążając nadmiernie portfela.

Przed Wami aż 70 „opowieści do czytania przed snem”, ale oczywiście można je czytać o każdej porze dnia. Każda z nich to taka pięcio-, siedmiominutówka, pomagająca wyciszyć się i przenieść w świat wyobraźni. Bohaterami bajek są tu najróżniejsze zwierzaki, a ich przygody niosą dzieciom morał lub objaśniają świat.

Znajdziecie tu opowieści o aroganckim słoniu, któremu w potrzebie pomogły tylko, pogardzane przez niego, maleńkie mrówki. O wronie, która swoją wytrwałością udowodniła, że można zrealizować każdy plan. O lisicy, która zrozumiała, że cierpliwość i rozsądek są najlepszym sposobem na pokonanie przeciwności losu. I o lamparcie, który dowiedział się, że piękno umysłu jest znacznie ważniejsze niż zewnętrzna uroda. Maluchy dowiedzą się też na przykład, dlaczego żółwie noszą na grzbiecie swoje własne domy, a żaby żyją w sadzawkach, nieustannie rechocząc. Tych opowieści jest tu tak dużo, że zbiór wystarczy Wam na mnóstwo wieczorów.

Tym, co dodaje książce smaku są ilustracje Anny Láng. Każda jedna zachwyca oryginalną kreską, tonacją i nasyceniem kolorów, emocjami bohaterów. Jestem nimi oczarowana, a ich piękno dodatkowo podbija jedwabiście gładki, błyszczący papier.

Jeśli dodacie do tego spory format, twardą oprawę, objętość 175 stron i cenę w okolicach 32-38 zł (w zależności od księgarni),otrzymujecie patent na fantastyczny, uniwersalny prezent dla każdego przedszkolaka.

Warto też wiedzieć, że jest to druga część „Dobranocek”. Wcześniej ukazały się, równie piękny zbiór pt. „Dobranocki z całego świata”, także z ilustracjami Anny Láng.

• Zwierzołki

Dodaj cytat z książki Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem