Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ

Okładka książki Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ Anna Láng
Okładka książki Jak nauczyć smoka mówić DZIĘKUJĘ
Anna Láng Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Jak nauczyć smoka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
20 str. 20 min.
2022-09-15
2022-09-15
20 min.
Joanna Olejarczyk

Miałam przeczucie, że ta książka wywoła u nas wielkie „WOOOOOOOOW!!!”
Jest to historyjka, której głównymi bohaterami jest dziewczynka o imieniu Lila oraz jej przyjaciel Smok.

Tak się składa, że moja dwuletnia córka ma identycznie na imię i do tego uwielbia smoki. I tym sposobem, mamy książkową miłość „od pierwszego czytania” 😅

W tej części Lila uczy swojego smoczego towarzysza mówić DZIĘKUJĘ. Dzieje się to przy okazji urodzin Smoka, kiedy to wszyscy obsypują go prezentami, a najbliżsi dwoją się i troją przy tworzeniu pięknych dekoracji oraz przygotowują przepyszne smakołyki.
W takiej sytuacji miło jest podziękować za trud włożony w organizację przyjęcia oraz za otrzymane podarunki. Tego musi nauczyć się Smok...

Prosta, „życiowa” historyjka, która trafia do malucha i jest okazją do rozmowy o tym, jak ważne jest słowo DZIĘKUJĘ. Ilustracje są delikatne, nieprzerysowane i spójne z tekstem. Książka jest całokartonowa, więc idealna dla malutkich rączek.

Prezentowana książka, jest jedną z ośmiu części przygód uroczej, ciemnowłosej Lili i jej przyjaciela Smoka. Są to pozycje idealne dla najmłodszych dzieci, które poznają świat i uczą się „magicznych” słów oraz odpowiednich zachowań. Nam bardzo się spodobała ta historyjka i raczej skusimy się na wszystkie książki z tej serii.

Miałam przeczucie, że ta książka wywoła u nas wielkie „WOOOOOOOOW!!!”

W tej części Lila uczy swojego smoczego...

Smok i Lila są przyjaciółmi już bardzo długo. Lilka codziennie uczy smoka wyjątkowych słów i nowych rzeczy, aby stawał się coraz milszy i mądrzejszy.

Tym razem Lila uczy smoka mówić dzień dobry i dziękuję. Te przeurocze książeczki uczą najmłodszych wartościowych zachowań i miłych słów.
Niekiedy w zabawny, ale pouczający sposób przekazują dzieciom cenne wskazówki i sprawdzone sposoby.

Książka jest napisana w jasny i zrozumiały dla dzieci sposób. Posiada ciekawe ilustracje, które przykuwają dziecięcą uwagę.

Seria "Jak nauczyć smoka.." to aż osiem świetnych pozycji, dzięki którym w naprawdę fajny sposób możemy zaznajomić nasze dzieci z wartościowymi zachowaniami oraz nauczyć ich kilku miłych słów, które zdecydowanie powinien znać każdy przedszkolak!

Głównymi bohaterami książeczek są Lila i Smok. Ta dwójka przesympatycznych postaci już od pierwszych stron zaskarbiła sobie moja sympatię, co więcej moja córka również ogromnie ich polubiła. Lila to rezolutna dziewczynka, która będzie uczyć Smoka odpowiednich zachowań w odpowiednich momentach dnia. A nie będzie to wcale łatwe zadanie, bowiem Smok to uparciuch, który tak jak nasze dzieciaki - potrzebuje kilku podejść aby w końcu coś w jego główce zaskoczyło, po to by w końcu powiedzieć te magiczne słowa, bądź zachowywać się tak jak powinien. Także cierpliwość to podstawa 😉
W książeczkach znajdziemy sytuacje z życia codziennego, także nasze dziecko bez problemu większość z nich będzie kojarzyć z własnego dnia, co jak dla mnie jest genialnym pomysłem. Czy to dziennie chodzenie do przedszkola i uprzejme mówienie "Dzień dobry", czy też nauka dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi podczas zabawy, czy nawet wspólne zakupy w markecie, kiedy to nasze pociechy powinny się słuchać rodziców, a nie biegać po całym sklepie. W książeczkach znajdziecie naprawdę mądre metody nauki uprzejmych słów, oferowania pomocy, słuchania, czekania czy nawet dzielenia się.

Na ogromny plus zasługuje samo wydanie tych książeczek. No spójrzcie na te kolory! Coś wspaniałego. I ten piękny grzbiet, który na regale prezentuje się naprawdę ślicznie! Do tego twarde kartonowe strony, idealnie pasujące do małych rączek, które niekoniecznie jeszcze wiedzą jak bezpiecznie korzystać z książek ze zwykłymi stronami :) Powiem szczerze, że mam nadzieje, że w tej serii pojawi się jeszcze więcej tytułów, bo jest naprawdę ciekawa i jak już moje dziecko co chwilę chce żeby jej ją czytać to już coś znaczy :) Piękne i kolorowe ilustracje stworzone przez Anne Lang dodatkowo zachęcają do sięgnięcia i zapoznania się z tą serią, dlatego też ja naprawdę gorąco Wam ją polecam. Myślę, że to po pierwsze idealny pomysł na prezent ( w końcu zbliża się Mikołaj ),a po drugie wspaniały sposób na naukę uprzejmych słów, które wypowiedziane spowodują, że każdemu na buzi pojawi się uśmiech :)

Życie z maluchem osaczonym przez emocje, których nie rozumie bywa trudne.
Bardzo trudne.
Jeszcze cięższym zadaniem okazuje się w tym czasie nauka dobrych manier, czy empatii.
W końcu otulamy małego człowieka ogromem miłości i ciepła, chcemy dla niego jak najlepiej...
A jednak bywa trudno.

Czy masz już na to sposób? 💛

Jeśli nie, to serdecznie zachęcam Cie do poznania wspaniałej serii od @jupijowydawnictwo "Jak nauczyć Smoka (...)", w której mamy szansę poznać Lilkę i jej uroczego, choć troszkę nieokrzesanego Smoka! 🤭
Prawdziwego!
Nie jest to groźny stwór, ale wciąż jeszcze uczy się życia i uprzejmości.

Na kartach wszystkich ośmiu części uczy się, kiedy dziękować, prosić i przepraszać. Poznaje empatię i uczy się wszystkich kolejnych umiejętności społecznych niezbędnych do funkcjonowania.

Nie obyło się bez problemów i nieporozumień ale każdy z bohaterów uczy się właściwego reagowania i odpowiadania na wzajemne potrzeby.
Brzmi wspaniale, prawda?

Jako zwolennik podejścia bliskosciowego jestem oczarowana formą językową i ogromnym szacunkiem jaki obserwujemy w książce. Uprzejmość stała się naturalna. 💛
Obok niej wspaniała estetyka, nasycone kolory i niesamowity urok każdej z postaci.

Takie książki to coś, co warto znać.
Nie tylko ze względu na budującą piekne relacje treść, ale także subtelność i niebywały gust estetyczny.
Serdecznie polecam każdemu maluchowi. 🥰

Życie z maluchem osaczonym przez emocje, których nie rozumie bywa trudne.
Bardzo trudne.
A jednak bywa trudno.

Czy masz już na to sposób? 💛

Jeśli nie, to serdecznie zachęcam Cie do poznania...

Seria składa się z 8 tomów małych, kartonowych książeczek. Każdy tomik ma inny kolor, a grzbiety odpowiednio ułożone tworzą obrazek. Ilustracje zdecydowanie w naszym guście, bardzo kolorowe i przyjemne dla oka ☺️
Każda książka zaczyna się przedstawieniem postaci i czego będzie dotyczyła dana część, dlatego z powodzeniem można czytać pojedynczo wybrane tytuły.
Każda książka oswaja z danym zagadnieniem poprzez przykładową sytuację, w której smok czegoś nie robi czym jest zawiedziona jego przyjaciółka Lilka. Ona kilkukrotnie próbuje mu cierpliwie tłumaczyć sens danego słowa czy zachowania aż w końcu smok zaczyna rozumieć co chciała mu przekazać dziewczynka.

Sytuacje są zwykle, codziennie, nie są naciągane. Bardzo nam się podobają przedstawione metody tłumaczeń, które w jasny i prosty sposób przekonują małego czytelnika do stosowania magicznych słów oraz odpowiednich zachowań.

Każda książka...

Znacie magiczne ✨słowa🔤? No jasne, że tak! Ale czy Wasze dzieci również używają odrobiny tej magii? Jeśli nie, to dzięki tej serii bez problemu uda Wam się wprowadzić do dziecięcego słownika wyrazy takie jak: proszę, przepraszam, dziękuję, a także dzień dobry🌞.

Jeśli skądś Wam się kojarzy ten smok, to bardzo dobrze! Jakiś czas temu zamieszczam recenzję 4 książeczek z tej serii, która uczyła pewnych zachowań (książki z dzisiejszego postu dotyczą z kolei magicznych słów i dlatego zdecydowałam się na rozdzielenie ich).

Lilka i jej przyjaciel smok przeżywają razem liczne przygody. Każda książka (a w sumie jest ich aż 8) to inna historia, która uczy smoka, a także małego czytelnika czegoś zupełnie innego.

Plusem w mojej opinii jest zakończenie każdej historii, które jest swojego rodzaju podsumowaniem. Oprócz morału autor kilkukrotnie podkreśla dlaczego tak właśnie należy się zachować i jakie pozytywne rezultaty może przynieść jedno magiczne słowo.

BONUS: jeśli uda Wam się uzbierać całą serię to grzbiety okładek utworzą razem obrazek przedstawiający bohaterów książki. Takie serie zawsze wyglądają świetnie na półce 😍

Dziś obejrzymy wspólnie drugą część kartonówek o Smoku i jego przyjaciółce Lilce.

Tym razem Lila postanawia nauczyć Smoka magicznych słów i cierpliwie mu tłumaczy kiedy należy je stosować, przy okazji różnych wydarzeń z ich życia.

Jak więc nauczyć Smoka mówić:

DZIEŃ DOBRY: tę umiejętność Smok zdobywa podczas spaceru z przyjaciółką i jej dziadkiem, kiedy wspólnie odprowadzają Lilę do szkoły.

DZIĘKUJĘ: to słowo, którego Smok uczy się podczas swoich urodzin i przyjęcia niespodzianki na jego cześć.

PRZEPRASZAM: przepraszanie jest trudne i czasem potrzeba sporo odwagi, by przeprosić za coś co się zrobiło, choćby niechcący. Smok dowiaduje się o tym kiedy przez przypadek niszczy rzeczy przyjaciółki podczas porządków.

PROSZĘ: uczta u babci to prawdziwa gratka. Smok chce skosztować absolutnie wszystkiego. Tym razem Lila uczy go stosować słowo "proszę", które potrafi wiele ułatwić i zjednywać sobie ludzi.

"Jak nauczyć Smoka mówić" od @jupijowydawnictwo to gratka dla maluchów, które rozpoczynają naukę dobrych manier. To seria, która pokazuje jak magiczne słowa potrafią otworzyć drzwi do ludzkich serc.

Jak więc nauczyć Smoka mówić:

• Dla dziecka