O dziku, który miał marzenie

Okładka książki O dziku, który miał marzenie Anna Rumocka-Woźniakowska
Okładka książki O dziku, który miał marzenie
Anna Rumocka-Woźniakowska Wydawnictwo: Million bajki
44 min.

W bajkowym świecie spełniania marzeń

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 11.12.2023 r.

W bajkach i wszystkich książeczkach dla dzieci największą uwagę zwracam na kilka aspektów — dostosowanie przekazu do odbiorcy, możliwość zaciekawienia małego Czytelnika, aktualność poruszanych tematów i przekaz płynący z lektury. Wszystkie te "wymagania" spełnia najnowsza książka Anny Rumockiej o spełnianiu marzeń osadzona w zwierzęcym świecie.

Dzik Zdziś — główny bohater bajki mieszka w lesie i czuje się tam bardzo samotny. Nadmierna waga sprawia, że zwierzę postanawia wyruszyć w podróż i stoczyć ważną walkę — o siebie i swoje zdrowie. Ta przygoda jednocześnie jest okazją do próby spełniania marzeń i nauki o otaczającym go świecie. Jednak to niejedyny bohater — inni leśni mieszkańcy również dzięki dobrym i mądrym radom są pośrednio odpowiedzialni za przemianę Zdzisia. Czy dzik spełni swoje marzenia?

Anna Rumocka pisze lekko i bardzo przyjaźnie dla małego Czytelnika. Odbiór uprzyjemniają piękne i kolorowe ilustracje. Książeczka nie jest długa, nie ma zbyt dużo tekstu, dzięki czemu z Dzieciakami zostaje to, co najważniejsze i świetnie napisana historia, która nie zdąży ich znudzić.

"O dziku, który miał marzenie" to opowieść o nie tylko o prawidłowym i zdrowym odżywianiu, a także właściwym stylu życia. To także książka o akceptacji, szacunku do wszystkich, tolerancji wobec inności i prawdziwej przyjaźni, która może zdziałać cuda. Wyłania się stąd również przekaz o spełnianiu marzeń, za którymi zawsze warto podążać, a spełnianie których przynosi satysfakcję.

Książka to zdecydowanie wartościowa lektura dla wszystkich młodszych dzieciaków. Pozostawia je nie tylko z ciekawą i świetnie napisaną historią, ale również z ważnym przesłaniem — nasza dieta i styl życia są niezwykle istotne, by nie tylko być zdrowym, ale również dlatego, by czuć się dobrze samemu ze sobą.

Lekturę książeczki polecam wszystkim Rodzicom, Dziadkom i Opiekunom do przeczytania z pociechami w młodszym wieku, tak naprawdę już od przedszkolaków. To wartościowa bajka, przy której będą się dobrze bawić zarówno duzi jak i mali. Zdecydowanie polecam!

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Studia Wydawniczego Million. Bardzo dziękuję Autorce i Wydawnictwu za możliwość objęcia pozycji patronatem medialnym.

W bajkowym świecie spełniania marzeń

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 11.12.2023 r.

„O dziku, który miał marzenie” Anna Rumocka to przepięknie ilustrowana historia, który uczy dzieci akceptacji 🥹❤️.

Zacznijmy od tego, że ta książka jest przepięknie wydana. Ilustracje w środku są dopracowane. Każda strona z tekstem odpowiada danej ilustracji, dzięki czemu moja córka nie umieją jeszcze czytać opowiada mi co widzi na rysunku 🤗❤️.

A o czym jest ta cudowna książka?

Kochani to historia o Dziku o imieniu „Zdziś”. Zmaga się z samotnością oraz nadmiarem kilogramów. Postanowił poszukać pomocy i wybrał się na wycieczkę. Mijał lasy i wsie, aż trafił na drogowskaz z nazwą „Lipiany”.

Czy dzik Zdziś znajdzie przyjaciół i pomoc?

Dzięki tej historii poznajemy przepiękną miejscowość Lipiany. Autorka z każdą kolejną stroną odkrywała nowe atrakcje tego miasta. No i nasz dzik poznał wiele wspaniałych osób, z którymi się zaprzyjaźnił. Dzięki przyjaciołom nauczy się dobrego odżywiania i dzięki temu zgubił zbędne kilogramy.

Ja sama mam trochę kilogramów więcej, więc ta historia była taka na czasie. Teraz tak wiele dzieci w szkołach śmieje się z innych tylko dlatego, że któreś dziecko ma za dużo kilogramów. Uważam, że ta książka jest bardzo pouczająca i muszę zamówić do przedszkola, aby Panie czytały dzieciom 🤗💪💪.

Serdecznie wam polecam. Szczerze nie tylko dzieci będą chętnie czytać tę książkę ja sama na początku ją przeczytałam, a potem co wieczór moja córka chce abyśmy czytały do spania o dziku Zdzisiu ❤️.

@rumockawozniakowska @studio.wydawnicze.million

#recenzjapatronacka #odzikuktórymiałmarzenie #annarumocka #bajka #przeslanie #dzik #Zdziś #studiowydawniczemillion #dabrowagornicza #zaczytanamama86

A o czym jest ta cudowna...

Nowy rok, nowe postanowienia. Wiele osób daje sobie za cel zrobienie czegoś ze swoim wyglądem.
Dziś parę słów o książce dla dzieci mówiącej o temacie, który rzadko pojawia się w dziecięcej literaturze, a nie wątpliwie jest to ważny temat.
Cieszę się, że mogę patronować tak mądrym książkom.

***
Bajka „o dziku, który miał marzenie” to pierwsza książka dla dzieci, z którą się spodobałam poruszająca temat wagi, a dokładniej tego, jak w zdrowy sposób poradzić sobie z nadmiarowymi kilogramami.
Dzik Zdziś wyrusza w podróż by znaleźć sposób na spełnienie swojego marzenia. Sam zauważył, że leśna dieta mu nie służy i chciałby coś z tym zrobić. Nie ma tu krytyki, ale jest przedstawienie sposobów na to, by lepiej czuć się w swoim ciele.
Dodatkowo poznajemy miejscowość Lipiany. Nie tylko jako miejsce akcji, ale i atrakcje miasta. Coś o czy trzeba wspomnieć to przecudowne ilustracje praktycznie na każdej stronie. Będą cieszyć oko nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Co trzeba zaznaczyć bajka podkreśla, że należy mieć szacunek do każdego niezależnie od jego wagi, czy wyglądu uważam, że jest to jak najbardziej ważny morał, który warto powtarzać.

Cieszę się, że mogę patronować tak mądrym książkom.

***
Bajka „o dziku, który miał marzenie” to pierwsza książka dla dzieci, z którą...

Przedstawiam Wam książkę, która podbije serce niejednej osoby. Moje podbiła ♥️♥️♥️
#odzikuktórymiałmarzenie to książka dla dzieci, dedykowana od 3 roku życia.

Świetna opowieść o marzeniach, połączona ze zdrowym odżywianiem. Uogólniając, temat otyłości też jest tu poruszony. Autorka przemyca nam mnóstwo ważnych informacji, o sposobie odżywiania, trenowaniu, o pasjach i marzeniach także i tolerancji. Nie wolno śmiać się z innych, tym bardziej ze względu na wygląd.

Książka z przesłaniem, choć ma trochę ponad 40 stron, zawiera tyle dobra, ciepła, ważnych uwag, że nadaje się dla każdego dzieciaszka. Starszak z przyjemnością przeczyta sam a młodszemu na pewno bajka się spodoba.

Dzik Zdziś, postanowił się wybrać w podróż. Od zawsze się wyróżniał spośród swego stada. Jego gabaryty sprawiały, że zaczęło mu to przeszkadzać. Postanowił szukać pomocy. Ruszył do miasteczka, przekonany o tym, że znajdzie przyjaciół, którzy pomogą mu zgubić kilogramy. Znajdzie? Rozwiąże swój problem? Będzie mógł włożyć kolorowy sweterek o którym marzył? Koniecznie sprawdźcie.

Polecam, polecam, polecam

#odzikuktórymiałmarzenie to książka dla dzieci, dedykowana od 3 roku życia.

Recenzja Patronacka

Do końca roku mamy już tylko dwa dni macie plany na sylwestra ?

🐗"O Dziku który miał marzenie"🐗

Autorki
@rumockawozniakowska

Wydawnictwo
@studio.wydawnicze.millio.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA (@studio.wydawnicze.million)

A książeczka jest o spełnianiu marzeń,uczeniu prawidłowego odżywiania, szacunku i tolerancji dla innych, akceptacji i przyjaźni.

Bajka o dziku o imieniu Zdziś który postanowił wyruszuć w świat ,by spełnić swoje marzenia.A to dlatego że Zdzisio był gruby chciał schudnąć.Wiec wyrusza w podróż
zwiedza małe miasteczko Lipiany , zaprzyjaźnia się z mnóstwem sympatycznych zwierząt którzy dają mu dobre rady .Na koniec zaprzyjaźnia się też z Koniem Greviusem i Kamilą włascielką stajni o nazwie "Grevius"tam Zdziś otrzymał zdrową dietę i miejsce w stajni .Dzięki zdrowym nawykom waga Zdzisia spadła ,zaprzyjaźnił się też z dziećmi,które obiecały robić mu na drutach wymarzone barwne wdzianko .

" To, co przeżyłem w tym pięknym miasteczku, pozostanie na
zawsze w moim sercu i pamięci. Dzięki tej przygodzie osiągnąłem
swój upragniony cel – waga spadała, zawarłem nowe znajomości
i spełniłem marzenie o kolorowym sweterku! Takie małe rzeczy,
a jak wielkie mają znaczenie... Bo sztuką jest w życiu, drogie
dziecię, cieszyć się z drobnych rzeczy. Wzajemna akceptacja
i szacunek do drugiego człowieka to też podstawa. Fakt, że ktoś
jest GRUBY czy chudy, niski czy wysoki, to żaden powód do wyśmiewania"

Ta książka uczy tolerancji dla innych.
Dzięki Zdzisiowi uczą się że trzeba być wytrwały w dążeniu do celu a przy pomocy drugiej osoby dojdziemy do niego .
Polecam ja i mój pięcioletni synek Aleksander ❤️❤️

Książka bierze udział w maratonie z @relax_with_a_book
Mikołajowy maraton z N i Szcześciarrą .

#odzikuktórymiałmarzenie#annarumocka#studiomilion#tolerancja#akceptacja#przyjaźń#

Recenzja Patronacka

Do końca roku mamy już tylko dwa dni macie plany na sylwestra ?

🐗"O Dziku który miał marzenie"🐗

Autorki
@rumockawozniakowska

Wydawnictwo
@studio.wydawnicze.millio.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA (@studio.wydawnicze.million)

**PATRONAT MEDIALNY/ RECENZJA PATRONACKA**
Dziś przyszła pora pokazać Wam jeden z kilku moich ostatnich patronatów minionego roku- książeczkę skierowaną nie tylko do młodszych czytelników, ale także do ich rodziców i opiekunów.
Z twórczością Anny Rumockiej spotkaliście się już tu na blogu nie raz. Jest to autorka, która odnalazła się w kilku gatunkach literackich, zaczynając od reportaży inspirowanych własnymi przeżyciami, na swoim koncie posiada również erotyk oraz książkę dla dzieci "Bracia od-wagi", a teraz do tej kolekcji dochodzi "O dziku, który miał marzenie" i... ja jestem absolutnie zakochana w tej książce.

Nie będę ponownie opisywać fabuły krok po kroku, bo już opis wydawcy praktycznie wszystko mówi, napisze tylko, że dzik przekonał się na "własnej skórze" jak dobrze mieć wokół życzliwych i pomocnych przyjaciół, i spełnienie każdego, nawet wydawałoby się nieosiągalnego marzenia, jest w zasięgu ręki (w tym wypadku raciczki oczywiście).
Autorka skupia się w tej historii nie tylko na przyjaźni, ale także na tym jak ważne jest, by od najmłodszych lat wprowadzać prawidłowe nawyki, nie tylko w odżywianiu, ale i w stylu życia, co jest chyba jednak najważniejsze w tym przesłaniu- by zawsze, ale to zawsze wierzyć w siebie i swoje możliwości, akceptować siebie i szanować innych.
Książka może być świetnym "punktem wypadowym" do wielu pouczających rozmów, podsuwa mnóstwo tematów, ale bez zbędnego moralizatorstwa. Warto by przeczytali ją też dorośli, bo przy jej pomocy można poruszyć wiele ciekawych tematów, przemycając przy tym sporo wartości edukacyjnych. W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia :)

Książka jest przepięknie wydana, barwne ilustracje, stonowane barwy, wyraźna czcionka, to wszystko składa się na niezwykle miły widok dla oka. Poręczny format, łatwo mieści się w każdej małej rączce, a uwypuklenia na okładce dostarczają dodatkowych bodźców.
Napisana ładnym, zrozumiałym językiem, dostarcza małemu czytelnikowi sporo emocji, intryguje, działa na wyobraźnię, opisywane przygody pobudzają i rozbudzają apetyt na więcej i więcej.
Uwielbiam książki skierowane do dzieci, które nie tylko bawią, ale i uczą, dlatego też "O dziku który miał marzenie" będzie idealną książką dla każdego dziecka.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To naprawdę kawał wartościowej historii, która pokaże, czym jest szacunek i akceptacja nie tylko siebie, ale i innych. Genialna bajka!

**PATRONAT MEDIALNY/ RECENZJA PATRONACKA**

Powiem wam, że niepotrzebne niektóre opowieści kieruje się tylko do dzieci, gdyż nawet dorośli mogliby z nich brać przykład. Wielu nawet dorosłych ludzi nie potrafi się zachowywać w pobliżu osób otyłych. Osądzają ich na podstawie tuszy, a nie zastanowią się z jakiego powodu wyglądają tak a nie inaczej. Telewizja wykreowała poglądy ludzkie i kto nie wygląda jak prezenterka pogody jest gorzej traktowany. Zabrania nam się być sobą i to jest smutne. Autorka wpadła na pomysł by opisać ten problem za pośrednictwem bajki. Poznamy tutaj dzika, który marzy o tym aby być szczupły. W dążeniu do celu pomagają mu inne zwierzęta. W ten sposób drobnymi kroczkami udaje mu się osiągnąć szczęście. I każdy był tu szczęśliwy, dzik, że pomogli mu choć go nie znali i inni, że ujrzeli radość na jego twarzy. Może zatem warto pomagać?
Opowieść jest krótka, ale zwraca uwagę na wiele cennych rzeczy. Historia dzieje się po części w lesie, więc jest też nawiązanie do ochrony przyrody. Ma piękne kolorowe ilustracje, zwierzęta są tu szczęśliwe, więc czytelnik sam widzi, że pomagając komuś i on staje się radosny. Warto czytać takie bajki dzieciom, by już od małego kreować ich na dobrych i uczynnych ludzi. Śliczna opowieść z przesłaniem, bardzo ją polecam:-)

Każdy z nas ma marzenia, które pragnie zrealizować. Tak samo jest z naszym tytułowym Dzikiem, który przede wszystkim pragnie schudnąć, aby inni się z niego nie wyśmiewali i nie oceniali przez pryzmat wyglądu, ale także dlatego, aby mógł założyć piękny niebieski sweter. Wyrusza w tym celu w podróż przez Lipiany, podczas której doświadcza wielu przygód.

Anna Rumocka w swojej bajce przedstawia nam świat Dzika Zdzisia, który już od dawna zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, które zaczynają mu przeszkadzać i które bardzo chciałby już zgubić. W tym celu wybiera się w podróż, a podczas niej poznaje wiele leśnych zwierząt, które dają mu dobre rady i uczą jak dbać o dobre odżywianie i utrzymanie dobrej formy. Po drodze rodzi się wiele pięknych przyjaźni. Autorka bowiem w swojej bajce uczy również tego, że trzeba mieć szacunek dla innych i jak ważna jest akceptacja siebie samego. Absolutnie nie wolno wyśmiewać kogoś z tego powodu, że wygląda inaczej. Tolerancja to coś, co każdy z nas powinien mieć wpojone od najmłodszych lat. Ludzie czy też zwierzęta zawsze będą się od siebie różnić pod wieloma względami, to jest nieuniknione. My jednak możemy już od najmłodszych lat nauczyć nasze pociechy, że szacunek tak naprawdę należy się każdemu bez względu na wszystko.

„Bo sztuką jest w życiu, drogie dziecię, cieszyć się z drobnych rzeczy. Wzajemna akceptacja i szacunek do drugiego człowieka to też podstawa. Fakt, że ktoś jest GRUBY czy chudy, niski czy wysoki, to żaden powód do wyśmiewania.”

Nasza bajka posiada piękne ilustracje, które tylko zachęcą dzieci, aby lepiej przyjrzeć się tej pozycji i poświęcić jej uwagę. Historia ta pokazuje również, że jeśli się czegoś bardzo chce, wszystko można osiągnąć. Nie sposób nie wspomnieć, że pięknie zostały tutaj również przedstawione same Lipiany, które człowiek chętnie sam by odwiedził.

Autorka pragnie zwrócić uwagę na to, aby prawidłowo odżywiać nasze dzieci i zaoszczędzić im w przyszłości niepotrzebnego braku taktu innych osób, zwłaszcza tych, które za grosz nie mają taktu i lubią wyśmiewać inne osoby. Pamiętajmy również o tym, że nasze pociechy powinny być w ciągłym ruchu, bo ruch to zdrowie.

"O Dziku, który miał marzenie" to kolejna świetna bajka, która nie tylko umila czas, ale uczy ważnych rzeczy. Prosty język i kolorowe rysunki tylko zachęcają do zapoznania tej pozycji. Polecam.

Anna Rumocka w...

Uwielbiam czytać książki dziecięce ;) W każdym z nas myślę, jest takie wewnętrzne dziecko, które uwielbia tego typu publikacje. Dla mnie to tym większa radość, gdyż lektury dziecięce mogę czytać wspólnie z córką ;) i tak też było w tym przypadku ;) Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją patronacką opinią ;)

Dzik Zdziś 🐗od zawsze czuł się inny. Gdy był już dużym warchlakiem, jego waga dalej stanowczo odbiegała od tej prawidłowej. Postanowił wyruszyć w świat, by zadbać o swoje zdrowie. Miał też jedno wielkie marzenie. Chciał móc założyć na siebie, ręcznie robiony na drutach, wełniany, niebieski sweter. Jednak przez to, ile ważył, nie było odpowiedniego rozmiaru. W końcu dzik Zdziś dotarł do miejscowości zwanej Lipianami. I tam spotyka go wiele przygód. Poznaje co rusz nowe miejsca a także inne zwierzęta oraz ludzi. Uczy się też nowych dla niego rzeczy. Dowiaduje sie, co znaczy prawdziwa przyjaźń czy jak należy dbać o swoje zdrowie. Jesteście ciekawi, jakie przygody będzie miał dzik Zdziś 🐗? Czy uda mu się spełnić marzenie o niebieskim swetrze i zgubieniu nadwyżki kg? Czy znajdzie swoje miejsce na Ziemi? Jeśli chcecie poznać przygody dzika Zdzisia🐗 oraz jesteście ciekawi, jak potoczyły się jego losy, serdecznie zachęcam Was do lektury ! ;)

Bardzo lubię, gdy książeczki dla dzieci mają ilustracje. Gdyż działają one bardzo na wyobraźnię i dodają niesamowitego uroku całej publikacji. Tak też jest oczywiście w tym przypadku - rysunki są po prostu prześliczne! 😍 Jak wiecie, kocham podróże. A ta pozycja zabiera nas do urokliwej, nadmorskiej miejscowości, jakimi są Lipiany. Z książeczki możemy poznać historię miasta oraz zapoznać się z lokalnymi atrakcjami. Następnym plusem tej publikacji jest to, jakie wartości przekazuje ona małym czytelnikom. Poznajemy tutaj między innymi czym jest prawdziwa przyjaźń, uczymy się samoakceptacji. Dowiadujemy się, że każdego należy traktować z należnym mu szacunkiem. Przede wszystkim jednak, czytamy o tym, że warto mieć marzenia. I dążyć do ich spełnienia. Bo gdy one się spełniają, jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi !

Uwielbiam, gdy książeczki bawią i uczą ;) Tak było również w tym przypadku, dlatego zarówno mi jak i Rozalce bardzo podobała się ta opowiastka. Zachęcamy Was gorąco do lektury ! Myślę, że jak tylko będziemy miały okazję, wybierzemy się do Lipian, aby przejść się śladami dzika Zdzisia🐗 😀 Gratuluję serdecznie Autorce stworzenia kolejnej, świetnej bajki ! Wspólnie z córką, czekamy z niecierpliwością na kolejne publikacje tego typu 😍😀 Natomiast Million - Studio Wydawnicze bardzo dziękuję za możliwość, objęcia patronatem tej lektury, za zaufanie, za owocną współpracę oraz za egzemplarz do recenzji ;) Polecamy Wam serdecznie przygody dzika Zdzisia 🐗 i przyznajemy 10 ⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😀😀

Dzik Zdziś 🐗od zawsze czuł się inny. Gdy był już dużym...

• Patronat medialny
  • Patronat
  • Książka papierowa
  • Patronat Czytaninki

Dodaj cytat z książki O dziku, który miał marzenie