Bracia od-WAGI

Million
2023-06-23
2023-06-23
46 min.

Książeczka "Bracia od-wagi" jest to historia dla dzieci powyżej 7 roku życia. Jest to mój patronat medialny więc zapraszam Was serdecznie na moją patronacka opinię.

"Bracia od-wagi " to historia dwóch braci Marka i Darka. Chłopcy jak każde dziecko chcą być szczęśliwi i mieć przyjaciół wokół siebie, jednak są często wyśmiewani i wytykani przez swoich rówieśników. Te wszystkie niemiłe doświadczenia sprawiły, że bracia postanowili pojechać na obóz odchudzający.
Jest to opowieść, która porusza temat otyłości wśród dzieci. Autorka porusza temat akceptacji, szacunku i tolerancji wśród rówieśników. Bajka w rymowanej formie przekazuje ogromne wartości rodzinne i wzajemną pomoc. Musimy pamiętać o tym,że każdy z nas jest wyjątkowy. Historia ta jest napisana w bardzo przyjemny sposób i czyta się ja bardzo szybko. Dodatkowym plusem tej książki są ilustracje, które są czarno-białe i dzieci mogą je pokolorować. Kolejny plusem jest to,że ta historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, a pierwowzorami byli ojciec i wujek autorki. Anna Rumocka temat otyłości zna niemal od podszewki i bardzo umiejętnie wplotła go do tej bajki. Książka jest dopracowana by wynieść z tej historii, to co najważniejsze.

Polecam!!!

Premiera 19.06.2023

Moje logo znajdziecie na okładce książki.

Wiele bajek wygląda na piękne, śliczne, dobrze dopracowane gramatycznie, ale nie mają w sobie przekazu w ogóle. Tutaj mamy najprawdziwszy przykład tego, że nie barwy na ilustracjach się liczą, a konkretny, wręcz bolesny przekaz. To bowiem pierwsza taka bajka, która w swoim skromnym wydaniu wywarła na mnie tak ogromne wrażenie. Dodatkowo jest też kolorowanką, więc zostaje z dzieckiem na dłużej:-) Szczerze wam powiem, że pod koniec książki się popłakałam. Sama wiem jak inny wygląd potrafi boleć dorastające dziecko, zwłaszcza, kiedy inni z niego szydzą. W momencie, kiedy chłopcom z bajki ktoś zaczął dokuczać, młodszy z nich dobrze wychowany, zabronił starszemu reagować na jakiekolwiek przytyki. Wierzył, że nadejdzie ten dzień, kiedy i oni pokażą światu, że są coś warci. Autorka podkreśliła tutaj, jak wielki wpływ mają rodzice na wychowanie dzieci. Bo jeśli wytłumaczy się im, że otyłość to również choroba, a nie tylko lenistwo, to oni nie będą nikomu z tego powodu dokuczać. Zbyt mało empatii jest w młodym człowieku, dlatego ważne jest, by rodzic go tego nauczył. Wbrew pozorom to my ich kształcimy. Świat jest tylko sprawdzianem, by zobaczyć, czy wystarczająco dobrze ich do tego życia przygotowaliśmy.
Chłopcy z książki często podjadali niezdrowe jedzenie. Chowali się z tym przed innymi, by tylko nikt im tego nie zabrał. Wiele rodziców również pozwala dzieciom nadużywać wręcz słodyczy, a później nie potrafią lub nie chcą kontrolować tego, co im tylko szkodzi. Myślą, że jak dziecko niezdrowo zje i jest później szczęśliwe, to zrobili dla nich coś dobrego. Niestety wcale tak nie jest. Dziecku należy wytłumaczyć, że to co robi, również będzie miało dla niego konsekwencje. Kiedyś ludzie nie mieli tylu słodyczy, dlatego w naszym umyśle pierwotnym pojawia się odruch ich zapotrzebowania. Umysł jest przekonany, że nadal jest ich mało, dlatego tak bardzo człowieka kusi słodycz. Jest bowiem przekonany, że go braknie, dlatego wciąż myśli, że potrzebuje go na zapas.
W bajce ważną osobą dla chłopców była ich mama. To dla niej postanowili się zmienić, gdyż mocno ją kochali. Przyznali się, że nadmierna waga bardzo przeszkadza im w życiu. Jak sądzicie, co na to ich mama?
To naprawdę piękna i pouczająca bajka. Cała jest opisana nieregularnymi rymowankami i ozdobiona świetnymi rysunkami, które wykonała sama autorka. Są w niej nie tylko postacie dzieci, ale i zwierzątka oraz obrazy przedstawiające daną sytuację. Na końcu znajdziecie kilka słów od samej autorki. Zadaje nam bardzo ważne pytania i to one również sprawią, że w oku zakręci wam się łza. Tym bardziej, że to opowieść inspirowana prawdziwą historią i autentycznymi osobami. Bardzo, ale to bardzo wam ją polecam!!!

**PATRONAT MEDIALNY/ RECENZJA PATRONACKA**
Z twórczością Anny Rumockiej spotkaliśmy się przy okazji dwóch książek autobiograficznych i jednym erotyku. Dziś przyszła pora przedstawić jej pierwszą książkę dla młodszego czytelnika, którą mój blog ma olbrzymi zaszczyt objąć patronatem medialnym.

"Bracia od-wagi" to opowieść o dwóch braciach: nastoletnim Marku i ośmioletnim Darku, którzy pragną zrobić prezent mamie i w tajemnicy podejmują się różnych prac, by na niego zarobić. Zauważają jednak, że ich nadprogramowe kilogramy mocno im przeszkadzają w niektórych pracach, a po jednej z ważnych rozmów, zapada decyzja o wyjeździe chłopców na obóz odchudzający...
Co takiego się stało i z kim rozmawiała mama, że chłopcy wyjechali na obóz? Czy zrzucili zbędne kilogramy? Czy udało im się uzbierać pieniążki na prezent dla mamy? Tego już nie zdradzę, ale podpowiem, tylko że czeka na nich sporo wyzwań, z którymi nie tak łatwo będzie im sobie poradzić...

Anna Rumocka zabrała głos w bardzo ważnej kwestii dotykającej coraz większej liczby i coraz młodszej grupy naszych dzieci. W moim odczuciu jest to głos ważny, poza problemem coraz większej otyłości wśród najmłodszych, autorka skupiła się także na tak ważnych tematach jak komplikacje zdrowotne, które ona w sobie niesie, brak akceptacji, wsparcia i pomocy od innych. A z drugiej strony możemy przekonać się jaką siłą jest rodzina i jak ważne są relacje, które w niej panują. Historia ta to przystępnie pokazany obraz walki ze swoimi słabościami, ale przy tym jest to opowieść o marzeniach i przygodach, akceptowaniu siebie i walce o własne dobro i zdrowie.

Książeczka dedykowana jest dzieciom od lat siedmiu, ale przyjazna forma wydania spodoba się dziecku w każdym wieku. Duże ilustracje zachęcają do kolorowania, dając przy tym możliwość rozpoczęcia wielu ciekawych, a zarazem ważnych i uświadamiających rozmów z naszymi pociechami.
Napisana przyjaznym i łatwym dla dzieci językiem wciąga i intryguje, rozbudzając ciekawość co do dalszych przygód chłopców. Książkę czyta się dosłownie na raz, a refleksje i przemyślenia, nawet starszemu czytelnikowi towarzyszą przez dłuższy czas.
Na końcu przeczytacie także trzy opinie na temat książki, które napisały nauczycielki, ale przede wszystkim mamy, które zwracają tam uwagę na emocje, relacje, szacunek dla innych, ale co w moim odczuciu także ważne, dla akceptacji dla innych. Pamiętajmy, każdy z nas jest inny, przez co wyjątkowy. Uczmy tego nasze dzieci!

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. "Bracia od-wagi" to ważna i potrzebna pozycja na naszym rynku wydawniczym, pokazująca, że zawsze jest dobry czas, by zadbać o własne dobro. Bardzo się cieszę, że mogę jej patronować, autorce serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za dalsze sukcesy w dziedzinie literatury dla najmłodszych czytelników.

**PATRONAT MEDIALNY/ RECENZJA PATRONACKA**

Odważne decyzje
Witajcie ! Jak tam mija wam tydzień ?My nadrabiamy zaległości po urlopie i lecimy z kolejnymi recenzjami.
Dzisiaj zapraszamy zarówno młodszych i starszych czytelników. Mamy dla was opinie o naszym najnowszym patronacie, a dokładniej książeczce dla dzieci od Studia Wydawniczego Milion oraz Anny Rumockiej pod tytułem "Bracia Od-wagi".
"Kobieta wtedy zdała sobie sprawę,że chłopcy mają za dużą wagę ! A dodatkowo problem z relacjami, akceptacją i zabawą z rówieśnikami."
Kochani kolejny już raz mamy zaszczyt patronować książce pani Ani. Jeżeli już wiecie, a może nie wiecie i zaraz się dowiecie, autorka ta porusza tematy w swoich książkach związane z nadwagą i otyłością. Uwielbiamy książki, w których poruszane są takie ważne tematy, dlatego zdecydowałyśmy się na wsparcie medialne przy tej historyjce.
Darek i Marek to bracia. Chłopcy mają nadwagę i jak zostało podane w cytacie wcześniej mają również problemy z samoakceptacją i z komunikacją. Pomimo to postanawiają zawalczyć ze swoimi lękami i kilogramami. Udają się na obóz odchudzający.
Historia ta to wspaniały obraz walki ze swoimi słabościami. Jest to opowieść o przygodach, akceptowaniu siebie i walce o własne dobro, a przede wszystkim zdrowie.
Pomimo tego,że książeczka przeznaczona jest dla dzieci od siódmego roku życia, to według nas powinien ją przeczytać każdy. To jest opowieść z morałem, powieść, która niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Bajka, której tematyka zahacza o bardzo grząski teren. Gdyż, czasem problem otyłością jest po prostu tematem tabu, dla niektórych osób.
Dzięki tej książeczce zarówno dzieci, jak i ich rodzice nauczą się jak można łatwo zachęcić dzieci do prawidłowego myślenia, w jaki sposób można im pomóc. A same dzieci znajdą siłę do pokonywania własnych słabości.
Ponadto ta książka jest kolorowanką, w której znajduje się wiele ciekawych, ale i równocześnie prostych ilustracji, które takim dzieciakom z pewnością przypadną do gustu.
Opowieść jest również rymowana, według nas jest to wspaniały pomysł, gdyż dzieci uwielbiają rymowanki. A ciekawy tekst i łatwe słownictwo jeszcze mocniej zachęcają do czytania.
Zachęcamy ogromnie do przeczytania tej bajki, gdyż jak już mówiliśmy porusza bardzo ważne tematy i ba ! można po niej rysować. Więc kredki w dłoń i czytajcie . Miłego dnia :)

Odważne decyzje
"Kobieta wtedy zdała...

Jest to już 4 książka Autorki, jaką miałam możliwość przeczytać a przy okazji mieć przyjemność objęcia jej patronatem medialnym. Tym razem Autorka postanowiła spróbować swoich sił w innej kategorii wiekowej i stworzyła historię dla dzieci. Co znajdziemy w lekturze? Jakie są moje wrażenia po zapoznaniu się z tą bajką? Zapraszam Was serdecznie na moją patronacką opinię.

"Bracia od-wagi" to historia dwóch braci : Marka i Darka. Jest to opowieść o tyle ciekawa, że poruszana tematyka dotyczy problemu związanego z otyłością. Ich problemy z nadmierną tuszą sprawiały, że chłopcy nie mieli dobrych kontaktów z rówieśnikami, często byli wyśmiewani i mieli ogromne problemy w szkole z zaliczeniem przedmiotu o nazwie wf. Te wszystkie niemiłe doświadczenia sprawiły, że chłopcy postanowili pojechać na obóz odchudzający. Postanowili, że zaczną dbać o swoje zdrowie i będą dużo staranniej wybierali składniki do swojej diety. Czy udało im się spełnić swoje marzenia? Czy problemy z nadwagą minęły? Jakie kroki musieli podjąć,aby osiągnąć upragnione cele? Odpowiedzi znajdziecie, gdy po tę ciekawą książeczkę sięgnięcie !!! 😃😃

Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona !!! Nie spodziewałam się tak ciekawej historii, napisanej w przyjemny sposób !!! Ponadto, rymy zawarte w tej bajce oraz ciekawe ilustracje, świetnie uzupełniają całą tę historię. Dodatkowo, bardzo ciekawym zabiegiem jest to, że rysunki są czarno - białe i dzieci mogą je pokolorować. Kolejnym plusem jest to, że historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Autorka zna temat otyłości niemal od podszewki i bardzo umiejętnie wplotła ten temat w opowiadaną przez siebie bajkę. Jak wspomniałam na początku, to już 4 książka Autorki, jaką miałam okazję przeczytać. I wiecie co? Według mnie, to najlepsza z jej wszystkich dotychczasowych książek !!! Mam wrażenie, że jest świetnie dopracowana, nie zawiera błędów a przy tym, czytelnik świetnie się bawi podczas jej czytania !!! Jestem absolutnie zachwycona i bardzo zadowolona z tej lektury. Autorce oraz Wydawnictwu Million - Studio Wydawnicze serdecznie gratuluję stworzenia naprawdę świetnej historii !!! Bardzo dziękuję również za zaufanie i możliwość objęcia książeczki patronatem medialnym. Jak sama Autorka mówi, książka jest już dla czytelników od 7 roku życia. Jednak zarówno mały jak i starszy czytelnik wyniesie z tej historii to, co najważniejsze. Polecam z całego serca ❤️❤️❤️ Jeszcze raz serdecznie gratuluję i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów!!! 😃😃

To książka o walce dzieci z otyłością, tolerancji i rodzinnej miłości. Polecam wszystkim dzieciom, ale również i rodzicom :)
Autorka znów świetnie dała radę!

Autorka znów świetnie dała radę!

• Samodzielne
  • Patronat medialny
  • Patronat
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Bracia od-WAGI