Zamki i Roboty

bajki
Mateusz Rogalski
2023-05-25
2023-05-25
Bajka dla dzieci dla dorosłych dla każdego literatura dziecięca zamkiiroboty zamek robot królestwo król królowa dynia żółw pies pingwin zabawa

Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...
Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Dodatek dla najmłodszych "Daję słówko" nr 1 Izabella Agaczewska, Ewa Bryniarska, Mateusz Kasprzyk, Aleksandra Kmicińska, Monika Litwinow, Ewa Mroczkowska, Alicja Podgrodzka, Mateusz Rogalski, Mikołaj Rogalski, Agnieszka Żarecka
Dodatek dla na... Izabella Agaczewska...
Okładka książki Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2 Izabella Agaczewska, Kamila Goszczyńska, Weronika Karczewska-Kosmatka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Agnieszka Kowalska-Bojar, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Monika Litwinow, Janusz Muzyczyszyn, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski
Ślady na śnieg... Izabella Agaczewska...

Bardzo ciekawa książka, lekka i przyjemna, idealna przed snem. Syn lat 8, stwierdził, że roboty są super. Bardzo ciekawy podział na 4 rozdzialy na każdą porę roku po jednym. Bardzo nam się podobały ilustracje, a mi się dodatkowo podobał język i konstrukcja zdań, papier i wypukła czcionka. Bardzo polecam.

Mialam zaszczyt i przyjemność patronować książce #zamkiiroboty
@mateusz.r.m.rogalski_pisarz
Dziekuje za wyróżnienie i zaufanie 😍😘

Wspaniała książka dla dzieci. Niesamowite uczucie czytając owe przygody, wymyślone przez ojca i syna. Tych dwoje stworzyło cztery oryginalne opowiadania, każde z inną porą roku w tle.

Możemy przeczytać o Psikotce i Mechakrowie dającej mleko w proszku 😱 🐄
O wakacjach Króla i Królowej, żółwiu Oszo i poszukiwaniu zaginionych braci 🐢
O balu na Halloween i Dyni- Straszyni 🎃
I wreszcie o Kosteczce, który latał saniami z prezentami pod choinkę 🎄

Książka ma ponad 130 stron, więc jest co czytać. Czcionka idealna dla takich okularników jak ja 🤣, a tak serio to dla mojej ośmiolatki w sam raz. Nie narzeka, że za małe literki 🤣

Wydanie przepiękne, z kolorowymi obrazkami i co więcej- na każdej stronie są pytania w tzw. "chmurkach", na które dzieci mogą udzielać odpowiedzi. Super pomysł! Po pierwsze sprawdzamy znajomość tekstu ale też pobudza ich wyobraźnię.

Możemy czytać tą książkę godzinami i na pewno się nie znudzi. To gwarantuje.

No i ten papier. Liwia stwierdziła, że jest taki ekskluzywny... biały, ślizgi 🤣😍

Książka idealna na prezent 🎁🎁🎁

Polecam, polecam, polecam 💪💪💪

Mialam zaszczyt i przyjemność patronować książce #zamkiiroboty
@mateusz.r.m.rogalski_pisarz
Dziekuje za wyróżnienie i zaufanie 😍😘

Możemy przeczytać o Psikotce i Mechakrowie dającej mleko w...

Są to cztery krótkie historyjki autorstwa M. i M. Rogalskich. Uważam, że jest to świetna lektura do rodzinnego czytania. Oprócz tego, że mamy tu opowieści o sympatycznych, pomysłowych, dowcipnych władcach wyjątkowego królestwa pełnego zwierząt i robotów, to jeszcze historie te nawiązują do różnych ważnych wydarzeń, sytuacji, z którymi może spotkać się dziecka podczas czterech pór roku. Najbardziej podobają mi się pytania w chmurkach, które możemy postawić dziecku podczas czytania tej książki. Spowodują, że dziecko może odnieść się do wydarzeń w książce, ale również podzielić się swoimi odczuciami do życia codziennego. Świetny pomysł!!! Dzięki takiej formie, dbamy o relacje ze swoimi dziećmi i jednocześnie ich poznajemy. Bo nie zawsze udaje się nam wszystko zaobserwować. Czekam z niecierpliwością na kolejne książki tych wspaniałych autorów.

Gdy tylko doszły mnie wieści, że jeden z moich ulubionych ludzi świata literatury wydaje książkę dla dzieci, w dodatku z pięcioletnim synem, to oczywistym było, że nie przejdę obok tego faktu obojętnie.

Tym sposobem pod moje patronackie skrzydełka trafiła "Zamki i Roboty", czyli urocza książeczka, idealna do ukochania. Na wstępie zaznaczę, że śmiało można ją czytać najmłodszym, jak i z powodzeniem podsunąć ciut starszym do samodzielnego czytania, a nawet najstarszym (takim 30+ chociażby).

"Zamki i roboty" to cztery niezwykłe opowieści z głównym udziałem uroczej pingwinki. To historie z morałem, przekazem, uczące emocji i pozytywnych zachowań, ale też opowiastki pełne fajnego humoru. Oczywiście jest kolorowo, a uroczych, przykuwających dziecięce oko ilustracji nie zabraknie.

To co szczególnie ważne to to, że autorzy nie zapomnieli o przekazie, że emocje są niezwykle ważne i na pewno nie należy się ich wstydzić, należy również o nich rozmawiać. Aby tylko z szacunkiem.

Język jest leciutki, zrozumiały, kolorowy, świetnie dostosowany do docelowego odbiorcy.

"Zamki i roboty" wydane zostały 25 maja roku bieżącego, tradycyjnym dla Mateusza sposobem - samowydaniem. To około 130 stron świetnej zabawy z morałem.

Książka do zamówienia w księgarni Samowydawców.
🧩https://samowydawcy.pl/
Oczywiście z podpisami obu autorów!

Ogromne podziękowania za egzemplarz i możliwość patronatu nad tą cudownością! 💚

#Cześć, #Zaczytani!

Skoro Mozart jako pięciolatek skomponował swój pierwszy utwór🎵🎶🎹, 📚fanów literatury 📚 nie powinien dziwić fakt, że dziecko w tym samym wieku stworzyło zbiór bajek. Niemożliwe😮? A jednak!

Pewien zdolny chłopiec o bezkresnej wyobraźni, którego Zdrowo BooKKnięta Sandra miała okazję poznać osobiście na targach, wziął w obroty swojego równie pomysłowego tatę i nakazał mu spisanie historii z krainy, w której rządzą „Zamki i Roboty”. Rodziciel (Mateusz Rogalski; Obrońcy Ahury. Pasowanie) w trymiga zmienił się z targowego błazna 🤡 w rasowego skrybę i w pocie poczynił zbiór bajek.

Ten jest niczym innym, jak biletem umożliwiającym podróż do krainy wyobraźni ociekającej eliksirami ⚗️🧪, miksturami i płynem do baniek mydlanych🫧🫧. W tej wyjątkowej scenerii władzę sprawuje król- wynalazca 🤴wraz z małżonką🫅. Grono poddanych, choć zmechanizowane, wcale nie jest sztywne ani zardzewiałe. Pingwinka Psikotka 🐧chętnie stroi żarty, zapewniając ogrom pracy robotom- pielęgniarzom. Ale, nie ma tego złego, co by na … strrrrasznie śmieszne nie wyszło! Zadba o to rezydująca na zamku imprezowiczka Dynia- Straszynia 🎃. Choć straszy wyglądem, rozkręci każde przyjęcie. Żółw Oszo 🐢organizuje wraz z rodzeństwem zabawę w chowanego level master. Na zasadzie kto szuka, ten nie zawsze znajdzie. Z kolei pies Kosteczka 🦮to szczekający bohater, który dowodzi działalnością pogotowia prezentowego. Jesteście gotowi na przygodę w towarzystwie mechaprzyjaciół? To zapinajcie pasy – jedziemy eksplorować zamki!

Panowie Rogalscy zaszaleli ! Stworzyli wyjątkowe bajki na każdą okazję, a w zasadzie każdą porę roku🌞🌼🍃🥶. Można je czytać zgodnie z kalendarzem (w zasadzie chyba takie było założenie ?!) , ale to raczej zadanie niemożliwe do wykonania! Bowiem po przeczytaniu jednej historii, każdy czytelnik chce więcej. To jest tak jak z chipsami czy żelkami Haribo – na jednym nie skończysz! Taki świat radości, dla dzieci i dorosłych.

Najmłodszym do gustu przypadną bohaterowie. Kolorowi, charakterni, ciekawi otaczającego ich świata. Co ciekawe – nie ma jednogłośnie wskazanego lidera! Każda z pociech Zdrowo BooKKniętej Sandry upodobała sobie inną postać. Pierworodny zachwycał się żółwiem Oszo, średnia córka polubiła Psikotkę a najmłodsza pociecha szaleje za szczeniakiem Kosteczką. Cała trójca podkreśliła, że chętnie popykałaby piłką wariatką czy odbyła przejażdżkę na hulajpłozie.

Każdy czytelnik (bez względu na wiek) z pewnością doceni fakt, że autorzy postawili na komunikację z odbiorcą. Kolorowe dymki z pytaniami, stwierdzeniami czy informacjami skłaniają do refleksji i retrospekcji. Pozwalają poznać własny punkt widzenia i … poczuć więź z tym ojcowsko- synowskim duetem twórców!

Na uwagę zasługuje także niezwykle estetyczna szata graficzna zbioru - autorstwa #AnetaRus. Okładka i ilustracje to to, co sroczki w tej książce docenią najbardziej ❤️Dymki z komunikatami utrzymane są w kolorystyce charakterystycznej dla danej pory roku, dzięki niezorientowani łatwo odnajdą się w miejscu i czasie. Litery są stosunkowo duże i rozstrzelone, dzięki czemu niewprawione w czytanie oczka molików nie będą się szybko męczyć.

#Cześć, #Zaczytani!

Zęby umyte? Pidżama założona? Więc biegiem do łóżka, przytul mocno misia, a ja zabiorę cię w świat metalowych śrubek, dziwnych narzędzi i wynalazków, które pozwolą Ci zrozumieć mowę żółwia, oczywiście z dodatkiem szczypty magii. No nie rób takich dużych oczu, czas na przygodę. Już za chwilkę udamy się do niezwykłej krainy, gdzie pewna para królewska przedstawi nam swój zaczarowany, mechaniczny świat. 3...2...1...

"ZAMKI i ROBOTY" M. i M. Rogalski Samowydawcy.pl

Z wielką radością przedstawiam Wam niezwykły duet i owoc tej pary w postawi książki, nie tylko dla dzieci, " Zamki i roboty" państwa Rogalskich. Oto debiut literacki napisany ręką ojca z udziałem sześcioletniego syna, który wymyślał te niesamowite przygody. Już wiemy, że to pierwsza część, więc niecierpliwie czekamy na kolejną! "Zamki i roboty" po prostu skradł nasze serca, moje oraz moich synów. Tak więc nie przedłużając zajrzyjmy do środka.

"Zamki i roboty" to cztery historie niezwykłych postaci. Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju, zabawna ale przede wszystkim pouczająca, bo opowieści niosą ze sobą morał i lekcję dla młodego czytelnika. Co jest naprawdę ciekawe w tej książce, to umieszczone w chmurkach pytania nadające książce inny wymiar czytania. W taki sposób lektura nie jest tylko po prostu książką dla dzieci idealną do czytania przed snem ale przede wszystkim daje możliwość przeniesienia się w tej fantastyczny świat i integracje z najmłodszymi, choć czytaliśmy ją wspólnie na dobranoc również z 14 letnim synem, więc oto żywy dowód na to, że książka nie ma ram wiekowych. Kolejnym wielkim plusem tej pozycji jest jej przeplatanie historii z możliwością czytania ich osobno. Mamy więc z jednej strony wspólne opowieści, z drugiej zaś całkiem inne, nawiązujące do pór roku. Szukamy idealnej historii na wakacje? Nie ma problemu, sięgamy po przygodę pary królewskiej i żółwia Oszo, w której razem muszą odnaleźć wszystkich jego braci, a nie byłoby to takie trudne, gdyby nie fakt, że król gapa postawił swój wynalazek w postaci zamku, o bardzo ciekawej nazwie SMARK właśnie na plaży, gdzie zostały wcześniej złożone przez żółwiową mamę jaja. Chcemy pokazać naszym smykom, że tak naprawdę nie ma się czego bać w Halloween? Proszę bardzo, sięgamy po opowieść o tylko z pozoru przerażającej mechanicznej pająkowej dyni, która tak naprawdę chce się tylko zaprzyjaźnić ze wszystkimi.

To co przede wszystkim trafia do mnie to niesamowity fakt, że opowiastki są tworem sześcio-latka, bardzo zabawne, wzruszające, a przede wszystkim poruszające problemy właśnie dzieci takie jak min. strach, wstyd, napięcie związane z oczekiwaniem przed ważnym wydarzeniem, współpraca, ponoszenie konsekwencji. Daje nam to całkiem inny wymiar tych historii, zbliża nas do bohaterów i nas dorosłych wprowadza w stan refleksji.

Na uznanie zasługuje oprawa graficzna tej pozycji. Ilustratorka Aneta Rus wykonała naprawdę wielki kawał przepięknej pracy, okładkę mogłabym głaskać godzinami, a ilustracje są tak delikatne i barwne, że ciężko oderwać od nich oczy. To przede wszystkim najbardziej spodobało się mojemu młodszemu słuchaczowi.

A teraz kilka słów od starego fascynata książkowych przygód:
Najbardziej podoba mi się połączenie fantastyki z sci-fi w tej książce, do tego możliwość odpowiadania na pytania, które nawiązują do naszego codziennego życia lub uczuć oraz charakter mechanicznych postaci. Historie są humorystyczne i bardzo wciągające.

Czytajcie śmiało i wyruszajcie w tą radosną podróż.

(współpraca barterowa)

Lubicie czytać książki dla dzieci? Ja, mimo zaawansowanego wieku, nadal lubię. Zwłaszcza te mądre, które coś wnoszą do życia dziecka. Ale stanowią zarazem świetną rozrywkę. Bajki, przy których czytaniu rodzic nie będzie się nudził, a wręcz z chęcią sięgnie po kolejny rozdział przy czytaniu pociechom.

Z pewnością „Zamki i Roboty” zaliczają się do takich przyjemnych, mądrych lektur, okraszonych humorem, które zarazem skłaniają do przemyślenia pewnych spraw. To bajka szczególna, ponieważ powstała ze współpracy ojca i syna. Panowie wymyślając fabułę, wprowadzając bohaterów, przedstawiając akcję, na pewno dobrze się bawili. Powstało coś wyjątkowego, co z czystym sumieniem polecam każdemu lubiącemu bajkowe opowieści.

Cztery opowiadania, okraszone pięknymi, kolorowymi ilustracjami. W wielu miejscach, tych problematycznych, trudnych, szczególnych, zwracających uwagę na coś ważnego, znajdziemy w dymkach pytania. Są to wskazówki do nawiązania rozmowy z dzieckiem na temat, który również poruszany jest w książce. Bo o uczuciach, wspomnieniach, podejściu do pewnych kwestii, warto rozmawiać.

Więcej na pasjeoli.pl

Z pewnością „Zamki i Roboty” zaliczają się do takich przyjemnych, mądrych...

,,Zamki i roboty" M.&M. Rogalskich to książka idealna dla małych i dużych. Są to bajki napisane przez sześcioletniego chłopca i jego tatę.

Książka to zbiór czterech opowiadań. Każde z nich odpowiada innej porze roku. Bardzo spodobało mi się, że autorzy kierują pytania do małych czytelników, przez co zachęcają ich do myślenia.

W książce jest mnóstwo pięknych i kolorowych ilustracji, które napewno skradną serca nie tylko dzieci 😉 wykonanych przez @anetka.rus

Polecam tą książkę każdemu!

W książce jest mnóstwo pięknych i kolorowych...

• Baśnie
  • Patronaty
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Patronat
  • Dla młodzieży i nie tylko
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Zamki i Roboty