Okładka książki Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata Rachel Williams
Rachel Williams Wydawnictwo: Znak Seria: Slow Down bajki
bajki
Slow Down
Znak
2021-11-10
2021-11-10
Stanisław Kroszczyński
dziecięca przyroda natura lifestyle spokój slowdown

Okładka książki Gabinet zoologii Carnovsky, Rachel Williams
Gabinet zoologii Carnovsky, Rachel W...
Okładka książki Atlas przygód zwierząt Emily Hawkins, Rachel Williams
Atlas przygód ... Emily Hawkins, Rach...

2067

Popularno- naukowe powiastki o przeróżnych zjawiskach przyrodniczych dla małych dzieci.
Ilustracje mocno mnie rozczarowały.

Ilustracje mocno mnie rozczarowały.

Ta książka jest przepiękna! Zachwyciła mnie i mojego synka ❤️.

"Slown Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie". Książka, która oczarowuje ilustracjami i piękną treścią.
~
Bardzo wartościowa książka, która zachęca do obserwacji i docenienia natury. Do zatrzymania się w ciągłym biegu i oddetchnięciu świeżym powietrzem.

Zawiera różne ciekawostki, a między innymi te o powstawaniu chmur, tworzeniu płatków śniegu, tęczy, grzybach i zwierzętach zamieszkujących w lesie. O mchu, który odgrywa bardzo ważną rolę w lesie. O istocie pszczół, a nawet (znienawidzonych komarach),o których zmieniłam nawet zdanie. A to nie wszystko!

Muszę przyznać, że im jestem starsza, tym bardziej doceniam naturę i zachodzące w niej zmiany. Dawniej nie bardzo zwracałam na to uwagę. Teraz zachwycam się każdą porą roku, bo bez wyjątku każda z nich ma coś w sobie magicznego i wyjątkowego.

Podsumowując Slown Down zawiera bogate wnętrze i przesłanie, które nawiązuje do obcowania z przyrodą i docenieniem natury.

Polecam! Świetna lektura dla rodziców i dzieci.

Ta książka jest przepiękna! Zachwyciła mnie i mojego synka ❤️.

~

Zawiera różne ciekawostki, a między innymi te o...

Jeszcze chwilunia i święta🙈
Aż się wierzyć nie chce, że to już 🎄
Święta to dobry czas żeby zwolnić i dostrzec piękno małych rzeczy i drobnych gestów. W tym z pewnością pomoże książka "Slow down" od @znakemotikon ❤️

"Slow down" można nazwać listą małych wielkich rzeczy, które dzieją się wokół nas bez przerwy, a których często poprostu nie dostrzegamy. Dlaczego? Bo jesteśmy zabiegani, zmęczeni i roztargnieni. Ta książka pokazuje nam niezwykłość w zwykłości, piękno przyziemności i cudowność banalności. Przecież każda kaczka uczy kaczątka pływać, każdy (prawie każdy 😉) pająk tka sieć, każda wiewiórka robi zimowe zapasy i każda kijanka staje się żabą...to takie normalne. Czy aby napewno? Obserwując takie pozornie proste rzeczy możemy dostrzec ich magię i wspaniałość. Docenić potęgę świata który nas otacza, odnaleźć spokój w szaleństwie życia ❤️
Widzieliście kiedyś wykluczającego się kurczaka? Ja widziałam nie raz i można obserwować to godzinami. Kiedy mąż stwierdził, że chciałby rybki uznaliśmy wspólnie, że akwarium jest lepsze niż telewizor 😄
Ta książka zawiera aż 50 takich pozornie normalnych opowieści, które pomogą nam rozejrzeć się wokół siebie i zwolnić by dostrzec piękno i wspaniałość przyrody❤️
Książka ma dość duży format, piękny złoty tytuł na okładce, a w środku oprócz mądrej treści czekają na nas piękne ilustracje ❤️ to pozycja którą warto mieć w biblioteczce, by sięgać po nią jak najczęściej ❤️

Jeszcze chwilunia i święta🙈
Aż się wierzyć nie chce, że to już 🎄

Bardzo fajna książka dla dzieci. My jesteśmy nią zauroczeni :) W książce znajduje się 50 opowieści o przyrodzie 🌱🌿🌾🌏 Opowieści, które wprowadzają spokój i skłaniają do refleksji nad otaczającym nas światem. Często, w zabieganej rzeczywistości, nie zwracamy uwagi na drobne zjawiska. Nie zastanawiamy się jakim sposobem pająk potrafi tkać pajęczynę, jak wygląda nocne życie nietoperza czy jak powstają chmury ☁️🦇🕸️ W skrócie - w tej książce znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania zadawane przez dzieci. Autorka zachęca byśmy na chwilę się zatrzymali i wsłuchali w tętniące życie wokół nas.🌿 Żyjemy w ciągłym biegu, dzień ucieka za dniem. Warto zarezerwować sobie chwilę i docenić cud, jaki codzień tworzy nasza natura🌅 Polecam :)

Piękna, wartościowa książka popularnonaukowa dla młodszych dzieci o otaczającej nas przyrodzie, bogato ilustrowana. Starsi czytelnicy też będą zachwyceni. Bardzo polecam.

• Fasolka
  • Do myślenia