Najnowsze artykuły
- ArtykułyAlfabet pisarza: Maciej SiembiedaLubimyCzytać3
- Artykuły„Brama Zdrajców”, czyli przewodnik po świecie Williama Warwicka! Poznajcie cykl Jeffreya ArcheraMarcin Waincetel1
- ArtykułyTokarczuk dla „Guardiana”: Mizoginia tkwi w nas jak jakaś chorobaKonrad Wrzesiński13
- ArtykułyNa Cmentarz zagubionych dusz… Poznaj nową książkę Pauliny Hendel!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Amanda Kruk-Gawędzka
Źródło: studiomillion.pl
2
9,4/10
Pisze książki: bajki
Amanda Kruk-Gawędzka - pasjonatka i instruktorka tańca, właścicielka Studia Tańca Good Step, debiutuje tym niezwykłym dziełem.
„Dzieci potrzebują uwagi, czują się wtedy ważne, dowartościowane i… po prostu szczęśliwe” – mówi autorka. Marzy, by niniejszą bajkę przeczytało każde dziecko, gdyż siła, jaką niosą jej słowa, jest ogromna.
„Podczas usypiania swojego dziecka siadałam na podłodze z zeszytem i długopisem w ręku i po prostu pisałam. Tak właśnie powstały te bajki.
Od dwunastu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i to one stały się moją inspiracją. Podczas zajęć przekazuję im wartości, które pomagają wzrastać i umacniać ich charakter”.http://studiomillion.pl
„Dzieci potrzebują uwagi, czują się wtedy ważne, dowartościowane i… po prostu szczęśliwe” – mówi autorka. Marzy, by niniejszą bajkę przeczytało każde dziecko, gdyż siła, jaką niosą jej słowa, jest ogromna.
„Podczas usypiania swojego dziecka siadałam na podłodze z zeszytem i długopisem w ręku i po prostu pisałam. Tak właśnie powstały te bajki.
Od dwunastu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i to one stały się moją inspiracją. Podczas zajęć przekazuję im wartości, które pomagają wzrastać i umacniać ich charakter”.http://studiomillion.pl
9,4/10średnia ocena książek autora
12 przeczytało książki autora
3 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Jestem na piątkę! Amanda Kruk-Gawędzka
9,6
Właściwe zachowanie jest obecnie trudne do wypracowania u dziecka, jeżeli jedynymi właściwymi przykładami, które spotyka jest sposób postępowania najbliższej rodziny. Często rówieśnicy oraz treści płynące z mediów lub bajek nie są godne naśladowania, toteż warto poszukać dodatkowych wzmacniaczy tych pozytywnych wariantów funkcjonowania w społeczeństwie. Tylko w taki sposób mamy szansę przeciwdziałać tym niewłaściwym wzorcom.
Treść
W książce dzieci znajdą pięć rozdziałów poświęconych temu, jak należy się zachowywać, by nieść pomoc innym i być lubianym. Została przedstawiona zasada dotycząca tego, że nikt nie powinien się mścić za jakieś niewłaściwe zachowanie względem nas, tylko odpowiadać dobrocią serca. Innym zagadnieniem jest oszczędzanie, w wyniku którego dziecko będzie mogło wspomóc rodziców w sytuacjach kryzysowych. Kolejną kwestią jest samokontrola przejawiająca się w tym, co trzeba robić, by podczas silnych emocji kogoś przypadkiem nie odtrącić. Dwa ostatnie rudziały odnoszą się do obowiązków każdego domownika, a dokładniej rzecz ujmując czytelnik dowie się, że lepiej robić swoje codzienne czynności bez proszenia go o to rodziców i to, że warto wykazywać własną inicjatywę angażując się chociażby w sprzątnie mieszkania bez czyjejś zachęty. Jakie zostały przedstawiane przykłady? Jaki problem jest wam bliższy? Na co warto zwrócić uwagę? O tym dowiecie się po lekturze książki „Jestem na piątkę!” autorstwa Amandy Kruk-Gawędzkiej.
Walory wychowawcze
Wszystkie poruszone zagadnienia mogą wspomóc dziecko w odpowiednim zachowaniu zwłaszcza, jeśli omówimy z nim je po lekturze. Wykorzystałem w pracy z dziećmi tę książeczkę i były one bardzo zaangażowane w rozmowę na temat tych przykładów, rozumiały ich znaczenie oraz to dlaczego warto tak postępować. Niekiedy nasze luźne sugestie, czy nakazy dotyczące poprawy robienia różnych rzeczy nie trafiają do dzieci, gdyż łatwiej im będzie to zrozumieć na prostym przykładzie dotyczącym ich rówieśników. Pozycję można wykorzystać do wspólnego odegrania scenek, czy stworzenia na podstawie tych historyjek plakatów obrazujących dane zagadnienie, co może być doskonałą zabawą i zarazem okazją do utrwalenia sobie tych treści.
Podsumowanie
Książkę dzieci odebrały z dużym zainteresowaniem i z podawaniem przez nie przykładów z własnego życia po przeczytaniu każdego zagadnienia, co zwiększa prawdopodobieństwo utrwalenie konkretnych treści. Każda historyjka nie jest zbyt długa, ale za to bogata w przyciągające ilustracje. Całość została napisana prostym językiem, łatwym w odbiorze i jest skierowana do przedszkolaków oraz pierwszoklasistów, którzy mogą mieć ją przeczytaną przez członków rodziny, ale również jest doskonałym uzupełnieniem prowadzonych zajęć w placówkach oświatowo-wychowawczych. Okładka przykuwa wzrok małych odbiorców, bo każdy chciałby być bohaterem. Gorąco polecam pozycję wszystkim młodym czytelnikom, którzy dzięki niej spędzą przyjemnie chwile i dowiedzą się o tym dlaczego warto być grzecznym, dobrze się zachowywać i darzyć bliskich pozytywnymi uczuciami.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Studiu Wydawniczemu Million.
Moje osiem cudów Amanda Kruk-Gawędzka
9,3
Książeczka, jaką miałam okazję umilić wieczór mojemu synkowi, to zbiór ośmiu opowiadań, które niosą w sobie bardzo dobrą naukę. Osiem ważnych tematów, jakie zostały poruszone w książeczce to: pewność siebie, wyobraźnia, współpraca, entuzjazm, radzenie sobie z porażkami, koncentracja, miła osobowość, poprawne myślenie. Jak widać, dotyczą one tych sfer życia człowieka, z którymi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Zgodnie z informacją książeczka przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia i zdecydowanie nie ma górnej granicy wiekowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogliby czerpać z niej dobre rady, jeśliby tylko chcieli.
Każdy rozdział podzieliłabym na dwie części. Pierwsza część to historia opowiedziana przez autorkę na każdy z poruszanych tematów. Druga część to ta warta zapamiętania, czyli dobra rada. Zawsze w punkt i wpadająca w ucho. A dlaczego? Otóż cała książeczka została napisana z zachowaniem rymów, tak więc czyta się je miło, przyjemnie, chwilami zabawnie. Ale dzięki temu też zapada w pamięć. Spełnione są dwie ważne kwestie, jakie cenię w książce dla dzieci – ma przesłanie, które przekazywane jest w formie zabawy.
Cała książeczka pełna jest barwnych ilustracji stworzonych przez Urszulę Topczewską, która nawiązała swoimi dziełami do zawartych w każdym rozdziale informacji. Tak więc cieszą oko dziecka podczas czytania.
Reasumując: nie ma tutaj szans na nudę. Poruszanie ważnych problemów z myślą o dobru dziecka, to jest to, co cenię w książkach dla dzieci. Oprócz historyjek, jako rodzic, znalazłam cenne rady, które chce przekazać synowi. W tym jednak przypadku mogę czerpać naukę również dla siebie. Polecam. Książeczka, choć wielkościowo niepozorna robi bardzo pozytywne wrażenie. Oby więcej takich pozycji na rynku wydawniczym.
https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/09/14/moje-osiem-cudow-amanda-kruk-gawedzka/