Grubsza sprawa

Okładka książki Grubsza sprawa Monika Konefelt
Okładka książki Grubsza sprawa
Monika Konefelt Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Magia Słów
2024-02-07
2024-02-07

Doczytałam do końca tylko przez lokalny patriotyzm...

Doczytałam do końca tylko przez lokalny patriotyzm...

Rzadko kiedy mam okazję czytać w książkach o Wągrowcu, tym bardziej że jest to mała i spokojna miejscowość w której wielkim wydarzeniem jest pojawienie się telewizji czy też gazetach krajowych, a jednak w tej książce Wągrowiec jest "na językach" całej Polski, a to za sprawą okropnych morderstw, a właściwie nóg znajdowanych w różnych częściach miasta. Nie ukrywam, ale pomimo okropności tych zbrodni fajnie czytało się o miejscach po których chodzę codziennie i które znam na wylot, ale zdecydowanie w naszym pięknym mieście brakuje kogoś takiego jak Stanisława Rubel , która nadała tej książce naprawdę wielkiej wyjątkowości i z niecierpliwością czekałam na to co tym razem zrobi nasza dziarska staruszka, która potrafi sobie zjednać ludzi, ale również rozwiązywać zagadki kryminalne. Świetnie bawiłam się w trakcie czytania tej książki i będę ją polecać każdemu!

Mateusz biegnąc znajduje porzucony samochód, a w nim kobiece nogi w seksownych butach. Niestety nie ma w nim reszty ciała. Kolejnego podobnego odkrycia dokonuje nauczyciel WF-u. Doniesienia medialne paraliżują mieszkańców Węgrowca. Stanisława Rubel to kobieta, która niczego się nie boi, dlatego sama również szuka mordercy. Co z tego wyniknie?

"Grubsza sprawa" to powieść dla wszystkich fanów komedii kryminalnych. Tajemnicze morderstwa, ale sprawca zostawia same nogi ofiar oraz starsza pani na jego tropie to coś co zapowiada świetną lekturę.
Wątek kryminalny dostajemy naprawdę ciekawy. Morderca zabija kobiety, ale do odnalezienia zostawia same nogi ofiar w różnorodnym obuwiu. Z całą pewnością to intrygujący pomysł i naprawdę świetnie się go czyta.
Wątek komedii jest również bardzo dobry. Przede wszystkim perypetie rodzinne pani Stanisławy są zabawne. Podobały mi się ich wspólne obiady. Dodatkowo Stasia zaczyna prywatne śledztwo, ponieważ tak odważna kobieta na pewno poradzi sobie z jakimś tam mordercą.
"Grubsza sprawa" to świetna powieść, z którą wspaniałe spędzimy dzień. Wciąga, aż ciężko się od niej oderwać. Wszystkie przezabawne historie rozbawią czytelników do łez. Jestem pewna, że fani komedii kryminalnych zaspokoją swój czytelniczy głód tego właśnie gatunku. Ja polecam wszystkim gorąco ten tytuł i czekam na Wasze wrażenia ❤️

"Grubsza sprawa" to powieść...

Hmm, książka reklamowana jako komedia kryminalna. I w mojej ocenie, nie jest to komedia kryminalna. Czytam komedie kryminalne od lat i tej powieści tak bym nie kwalifikowała.
Natomiast sama książka mi się podobała. Jest to kryminał z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi. Chętnie sięgnę po kolejne tomy.
To chyba był debiut i oceniam, że w miarę niezły... Polecam ;)

To chyba był debiut i oceniam, że w miarę niezły... Polecam ;)

Tytuł : Grubsza Sprawa
Autor : Monika Konefelt
@wydawnictwomagiaslow
Data premiery : 07.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki :
Komedia kryminalna
Podczas przygotowań do maratonu Mateusz znajduje na polanie porzucony samochód. Z jego okien wystają kobiece nogi w seksownych butach, ale nie ma tam reszty ciała!
To odkrycie paraliżuje cały Wągrowiec. Małe, dotąd spokojne miasteczko przeżywa prawdziwy koszmar, bo nie jest to jedyne takie znalezisko. Ewidentnie ktoś upodobał sobie to miasto na miejsce zbrodni, ale ku jego zgubie, mieszka tu również przebojowa staruszka, która dla swojej rodziny gotowa jest na wszystko i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, co często doprowadza do naprawdę komicznych sytuacji.
Stanisława Rubel jest jak gadający karabin maszynowy, z którym nie wygrałaby nawet najbardziej wyszczekana papuga. Jak się Stasia na coś zawzięła, to pewnie sam diabeł w piekle bałby się odezwać, a co dopiero mówić o jakimś marnym nieszczęśniku zwanym człowiekiem.
Przy tej książce lepiej nie jeść i nie pić, bo grozi to zadławieniem!

" Wągrowiec - miejscem makabrycznej zbrodni! Nasz czytelnik powiadomił nas o ludzkich nogach znalezionych wczoraj na stadionie. Według jego relacji, były to kobiece nogi ubrane w markowe adidasy. Niestety nie mamy żadnego zdjęcia. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że nie jest to pierwszy taki przypadek. W miniony czwartek miała miejsce podobna sytuacja. Biegająca po lesie dziewczyna znalazła ludzkie nogi w porzuconym w lesie aucie. "

" Grubsza Sprawa " to świetny debiut autorki, który wprawia czytelnika od razu w lepszy humor.
Autorka stworzyła ciekawą fabułę, która wciąga od pierwszej strony. Historia, która bawi i pokazuje wartości rodzinne.
Autorka bardzo dobrze opisuje wszystkie emocje bohaterów, a sami bohaterowie są zróżnicowani i świetnie wykreowani.
Zagdka kryminalna tak mnie pochłonęła, że sama zastanawiałam się kto jest mordercą i dlaczego pozostawia tylko nogi ubrane w buty? I gdzie jest reszta ciała?
Sedecznie polecam Wam ten debiut.
Historia idealna na luźny wieczór.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
A autorce gratuluję świetnego debiutu.
#książkoweimpresje

Tytuł : Grubsza Sprawa
Autor : Monika Konefelt
@wydawnictwomagiaslow
Data premiery : 07.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki :
Komedia kryminalna
To odkrycie paraliżuje cały...

💖Recenzja💖

Premiera 07.02.2024 r.

„Grubsza sprawa” – Monika Konefelt

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Do tej pory czytałam tylko i wyłączenie romanse, erotyki, obyczajówki, może czasem fantastykę. A tu nagle kryminał, ale komediowy. Byłam ciekawa czy mi się spodoba, no i muszę przyznać, że zabawa była przednia oraz towarzyszyła mi ta niecierpliwość kto stoi za tajemniczymi nogami.

Jakoś nie było mi po drodze z takimi historiami, ale już od pierwszej strony przepadłam. Ten dreszcz emocji, niepewności i niebezpieczeństwa spowodował, że nie mogłam się oderwać. Zbrodnia, która ciągnie się przez całą fabułę, tajemnicze nogi i miliony pomysłów kto to zrobił, jaki był powód tego wszystkiego. Miałam podejrzenia, że może to być osoba z bliskiego otoczenia, ależ było moje zaskoczenie kto za tak naprawdę stoi. Autorka zadbała o to aby zbrodnia nie była oczywista wręcz odwrotnie, nadawała wiele wątpliwości. Wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem i nikt się niczego nie dowie, ale zbrodniarz coraz częściej zaczyna tracić głowę. A do tego dochodzi Pani Stanisława. Och co to za kobieta. Szalona, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Ma milion pomysłów na minutę, dba o swoją rodzinę, pomimo, że często jest zgryźliwa. Jednak ma swoje powody. Ogólnie to przemiła staruszka, która kocha piec i karmić swoją rodzinę. Za ich bezpieczeństwo jest w stanie kłócić się z samym diabłem i wejść do piekła. Jej pomysły są czasem tak niezwykłe, że nigdy bym nie powiedziała, że kobieta w tym wieku może takie mieć. Potrafi nieźle komuś przewalić i to nie koniecznie słownie, ale i fizycznie. To taka babcia-nindża. Otoczy opieką, ale umie tez zadać dobre ciosy.

Jeśli chodzi o zbrodnie to jest przedstawiona w każdym calu. Krok po kroku odkrywane są dowody. Nic nie jest jasnego, wszystko komplikuje brak konkretnych śladów sprawcy. Nikt nic nie widział i nikt nic nie słyszał. Autorka zadbała o aurę tajemniczości i niebezpieczeństwa. To moje pierwsze spotkanie ze stylem autorki i jestem nim zachwycona. Tekst jest płynny, ciekawy i niezbyt długi. Dialogi ciekawie wkomponowane, wyjaśniają wiele spraw i są mega zabawne. Pani Stanisława wymiata w tym temacie. Jej teksty są szczere, sarkastyczne i komediowe. Moja buzia albo śmiała albo była przerażona kolejnymi makabrycznymi znaleziskami.
Kochani jeśli szukacie zabawnej komedii w tle z dziwną zbrodnią, to koniecznie zaopatrzcie się w historię Pani Stanisławy i zagadkowych, zakrwawionych nóżek.
10/10❤️

💖Recenzja💖

Premiera 07.02.2024 r.

„Grubsza sprawa” – Monika Konefelt

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Przychodzę dziś do Was z bardzo fajnym i ciekawym debiutem, który zdecydowanie wprawił mnie w doskonały humor na długi czas. Mam nadzieję, że autorka nie poprzestanie na tej jednej historii i jeszcze nieraz nas zaskoczy, a sama "Grusza sprawa" zyska wielu zadowolonych i oddanych czytelników.

Mateusz- jeden z głównych bohaterów, odnajduje w lesie porzucony samochód a w nim kobiece nogi, ubrane jedynie w seksowne szpilki... Kilka dni później w niewielkim miasteczku pojawiają się kolejne nogi a później jeszcze jedne i jesz... Na mieszkańców pada blady strach, a śledztwo prowadzone przez miejscową policję nabiera rozpędu i prowadzi do coraz mroczniejszych wniosków i sięga już za granicę miasta...
Stanisława Rubel, dziarska osiemdziesięciolatka, która pragnie tylko bezpieczeństwa swojej rodziny, przez zupełny przypadek nadeptuje mordercy na przysłowiowy odcisk. Postanawia pomóc policji w ujęciu mordercy, jednak nie wszyscy popierają ten pomysł... Jej"wkład" w rozwiązanie sprawy, robi z niej chwilową gwiazdę internetu.
Czy morderca zostanie ujęty? Kto stoi za porwaniami młodych kobiet? Dlaczego tylko nogi, gdzie są resztki ciał? Tego już nie napiszę, ale gwarantuję, mimo że ogólnie historia ta jest dość mroczna, odkrywanie kolejnych kart i dochodzenie do rozwiązania zagadki, przyniesie Wam wiele frajdy.

Pomysł na fabułę w moim odczuciu trafiony został w dziesiątkę i zrealizowany w stu procentach. Kryminalna zagadka wciąga tak bardzo, że książkę odłożyłam dopiero w momencie, w którym skończyłam czytać. Tak, zarwałam dla niej noc i nie żałuję ani minuty. Bawiłam się wybornie, a pani Stanisława zostaje w tej chwili jedną z moich ulubionych literackich bohaterek. Ogólnie wszyscy bohaterowie są świetnie skonstruowani i poprowadzeni. Ich błyskotliwe przemyślenia, trafne i zabawne dialogi, słowne utarczki i zabawne przepychanki, powodują nieustanny uśmiech na twarzy, tworząc idealny balans dla naprawdę intrygującego, ale mocno krwawego wątku kryminalnego. Nie sposób ich polubić, i nawet pewna Wandzia przy bliższym poznaniu naprawdę sporo zyskuje. Autorka doskonale oddaje emocje wszystkich postaci, pokazuje ich uczucia lęki i zmartwienia, ale także podkreśla, jak ważny jest szacunek (mniejszy bądź większy),troska o drugiego człowieka i samozaparcie w dążeniu do celu.
Książkę czyta się dość szybko, wciąga, bawi, ale udowadnia także to, że rodzina to siła i każdy jej członek jest ważny.
Akcja nie goni może na złamanie karku, ale ma w sobie "to coś", coś, co spowodowało, że nie poczułam się znużona nawet przez chwilę. Momentami potrafi zaskoczyć, szczególnie końcówka to absolutny majstersztyk.
Barwne opisy pokazują wady i zalety małych miejscowości, doskonale oddając ich klimat i to jak żyje w tak małym, hermetycznym społeczeństwie.

Bardzo spodobała mi się ta historia, poczucie humoru Autorki idealnie pokryło się z moim, gdybym nie wiedziała, że to debiut, nigdy bym tak nie pomyślała. Zdecydowanie czekam na więcej.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. "Grubsza sprawa" to idealna odskocznia od szarej rzeczywistości. Zabawna, wciągająca, "nieodkładalna" do samego końca...

Opinia

"Grubsza sprawa"

Autorka
@monikakonefelt

Wydawnictwo
@wydawnictwomagiaslow

Lubicie komedie kryminalne ?

Ostatnie miałam okazję przeczytać ją
"Grubsza sprawa" świetna komedia kryminalna ciekawa fabuła .

Debiut autorki który bardzo jej się udał.
Ciekawa zagadka kryminalna która mnie zaciekawiła i nie mogłam się domysleć kto jest mordercą i dlaczego
zostawił tylko nogi a gdzie reszta ciała?
Spodobała mi się Stanisława Rubel jest jak gadający karabin maszynowy, z którym nie wygrałaby nawet najbardziej wyszczekana papuga.Świetnie wykreowani reszta bohaterów.Emocji w książce znajdziemy mnóstwo.Z tą książką nie będziesz się nudził .Styl autorki przyjemny do czytania.Polecam jak najbardziej 😉.

Dziękuje za egzemplarz i możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @wydawnictwomagiaslow
❤️❤️❤️

#grubszasprawa#monikakonefelt#wydawnictwomagiasłów#debiut#komediakrymninalna#lubieczytać#

Opinia

"Grubsza sprawa"

Autorka
@monikakonefelt

Wydawnictwo
@wydawnictwomagiaslow

Lubicie komedie kryminalne ?

Ostatnie miałam okazję przeczytać ją
"Grubsza sprawa" świetna komedia kryminalna ciekawa fabuła .

Mieszkańcy niewielkiego Węgrowca stoją w obliczu nie tylko niebezpieczeństwa ale i makabry, której nikt się nie spodziewał. W różnych okolicach miasteczka, jego mieszkańcy znajdują nogi…

Jednym z odkrywców tego tragicznego znaleziska jest Mateusz, który trafia na nie w czasie swojej rutynowej przebieżki. Ciocia mężczyzny, Pani Stanisława, przez bliskich nazywana Stasią, za punkt honoru stawia sobie ochronę bliskich. Wierząc, że odpowiednie służby są wystarczająco obciążone prowadzonym śledztwem, kobieta zamierza im pomóc w rozwiązaniu sprawy. Godna postawa obywatelska starszej Pani, nie wszystkim przypada do gustu a stosowane przez nią metody są dość niekonwencjonalne. Jednak przecież bezpieczeństwo najbliższych jest najważniejsze więc starsza Pani zrobi wiele by wspomóc tutejszych śledczych w odnalezieniu sprawców.

Czytając tę książkę, nie sposób się nie uśmiechnąć. Zwłaszcza, śledząc perypetie bohaterów, ich słowne utarczki, w których bez wątpienia prym wiedzie główna bohaterka, pani Stasia. Jej bezpośredniość, cięty język oraz niewątpliwie wysoka inteligencja sprawiają, że tej kobiety nie sposób nie darzyć sympatią. Ja polubiłam ją już od pierwszej strony. Dzięki niej i jej podejściu wszyscy jej bliscy dostrzegali jak ważna jest rodzina, troska o siebie wzajemnie, jak można okazać wsparcie w trudnych chwilach. To właśnie ta kobieta potrafiła scalić rodzinę, mimo różnic zdań, pokoleń i przekonań.
Oprócz humoru, mogłam wyczuć się w emocje bohaterów, poczuć ich obawy ale także to jak trudna dla śledczych była prowadzona przez nich sprawa, z jakim wiązała się ona obciążeniem. To wszystko zostało doskonale ze sobą splecione by czytelnik mógł wczuć się w klimat historii i śledził ją z niemalejąca ciekawością. Ile kobiet padnie ofiarą “stópkarza”? Czy uda się go złapać i ukrócić jego mrożące krew w żyłach praktyki?

Narracja trzecioosobowa sprawia, że poznajemy bieżące wydarzenia z perspektywy różnych bohaterów. Między innymi z poziomu policjantów, którzy zajmują się sprawą “zimnych nóżek” oraz obywateli, między innymi Pani Stasi, której bystry umysł pracuje na najwyższych obrotach. Zwroty akcji, różne tropy, które choć ciężko ze sobą powiązać prowadzą nas do wyjaśnienia tej makabrycznej sprawy. Niejednokrotnie powiało grozą, że aż włos jeżył się na skórze.

To świetna komedia kryminalna napisana na wysokim poziomie i choć to debiut autorki nie można absolutnie wyczuć aby tak było. Nie odbiega od standardów poczytnych pisarzy, których znamy z tego gatunku. Gorąco polecam!

Czytam opinie i nie rozumiem zachwytów, książka bardzo słaba, schematyczna, stereotypowa. Język drętwy, momentami niepotrzebnie wulgarny. Nie uśmiechnąłem się ani razu. Autorka powinna intensywnie popracować nad książką. Wielu innych polskich autorów komedii kryminalnych ( Rogoziński, Jodełka, Stelar i inni) o kilka klas lepszych. Szczerze odradzam.

• Dobra rozrywka
  • W planach ebook
  • Współpraca
  • Synchrobook
  • Patronat

Dodaj cytat z książki Grubsza sprawa