Wydział 7. Savasana

Okładka książki Wydział 7. Savasana Tomasz Kontny, Marek Oleksicki, Rafał Szłapa, Marek Turek
Okładka książki Wydział 7. Savasana
Tomasz KontnyMarek Oleksicki Wydawnictwo: Ongrys Cykl: Wydział 7 (tom 11) komiksy
32 str. 32 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wydział 7 (tom 11)
Wydawnictwo:
Ongrys
Data wydania:
2023-10-12
Data 1. wyd. pol.:
2023-10-12
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
Tagi:
Marek Oleksicki Wydział 7 Marek Turek Tomasz Kontny Bler Rafał Szłapa
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Bradl. Cykl II Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Ocena 7,0
Bradl. Cykl II Marek Oleksicki, To...
Okładka książki Ekspozytura „Rygor”. Zapalić „Pochodnię” Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Ocena 5,9
Ekspozytura „R... Marek Oleksicki, To...
Okładka książki Ekspozytura „Rygor”. Goście hotelu Arago Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Ocena 6,1
Ekspozytura „R... Marek Oleksicki, To...
Okładka książki Bradl tom 5 Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Ocena 6,5
Bradl tom 5 Marek Oleksicki, To...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Donżon: Wydanie zbiorcze 5 Kerascoët, Joann Sfar, Lewis Trondheim
Ocena 7,6
Donżon: Wydani... Kerascoët, Joann Sf...
Okładka książki Powiernik diabła Ed Brubaker, Sean Phillips
Ocena 7,6
Powiernik diabła Ed Brubaker, Sean P...
Okładka książki Wydział 7. Import Eksport (zeszyt specjalny 2) Robert Adler, Jakub Babczyński, Tomasz Kontny, Unka Odya, Łukasz Pawlak, Michał Śledziński, Marek Turek
Ocena 6,6
Wydział 7. Imp... Robert Adler, Jakub...
Okładka książki Miły dom nad jeziorem Jordie Bellaire, Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV
Ocena 7,6
Miły dom nad j... Jordie Bellaire, Ál...
Okładka książki Twarz Duncan Fegredo, Peter Milligan
Ocena 7,3
Twarz Duncan Fegredo, Pet...
Okładka książki Ciemność Hubert Boulard, Vincent Mallié
Ocena 7,4
Ciemność Hubert Boulard, Vin...

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
64
64

Na półkach: ,

Zbliżam się do końca dotychczasowej przygody z „Wydziałem 7.”, doganiając najnowsze zeszyty. „Savasana” to 11 odsłona serii, która usiłuje ponownie rozpocząć działania tajnej jednostki do spraw paranormalnych. Autorem scenariusza jest Tomasz Kontny, a za rysunki odpowiada Rafał Szłapa.

Szymon Wilk z wielkimi problemami wraca do normalnego życia. Z powodu przebytej traumy nie ma zaufania do specjalistów psychiatrii, podejmuje więc próbę sięgnięcia po alternatywne metody terapii. W czasie, gdy Szymon ćwiczy kolejne pozycji jogi, major Dobrowolski razem z doktor Fiszer prowadzą śledztwo. Warszawą wstrząsa podejrzana fala kradzieży artefaktów okultystycznych, a przestępca jest niezwykle nieuchwytny. Któż jednak za tym stoi i do czego potrzebuje skradzionych przedmiotów?

Z wielkim bólem przyznam, że czuję się rozczarowana tą opowieścią. Jest pewna intryga, która rozwiązana zostaje bardziej przypadkiem, z udziałem ogromu szczęścia, niż zgodnie z planem, a osobiście mam spore uczulenie na wątki sięgające po motywy deus ex machina. Wprowadzono za to wiele pomysłów, które są zaledwie zaczątkami jakichś ciekawszych ścieżek rozwoju serii, pozostawiając czytelnika z większą liczbą pytań niż odpowiedzi. Dość po macoszemu potraktowano też postać Szymona i łudzę się, że to, co zobaczyłam w zeszycie, nie jest ostatecznym rozwiązaniem jego konfliktów z przeszłością i całkowitym zażegnaniem traumy. Niekoniecznie przypadł mi do gustu również sam antagonista – wprawdzie wydaje się on być ciekawy, koncepcja była udana, jednak z mojej perspektywy jego działania (a także same zdolności) są niedostatecznie uzasadnione.

Dużo lepiej jest za to na poziomie rysunkowym. Postaci wyglądają naprawdę dobrze, a kolejne formy złoczyńcy robią niezłe wrażenie. Końcowy pościg jest dynamiczny, sprawny, tempo zdarzeń przedstawiono tak, jak należy. Największy atut stanowi jednak sama wykorzystana kolorystyka, która tworzy klimat całej historii. Widać więc tu miejsca pogodne, barwne, jasne, bezpieczne, a także te ponure i mroczne, gdy akcja tego wymaga. Najbardziej atrakcyjnie w tym wszystkim wypadają sceny nocne. Mówiąc o dodatkach – tym razem to raptem krótki fragment notatki z autopsji, resztę stanowią wyłącznie rysunki oraz jedna barwna ilustracja.

Przykro to stwierdzać, jednak rozczarował mnie ten zeszyt. W poprzednich odsłonach groza dominowała, z kolei „Savasanie” odrobinę bliżej do kryminalnej opowieści. Przez co szczerze powiedziawszy czułam się trochę tak, jakbym czytała o kolejnych przygodach psa Scooby-Doo w wersji dla odrobinę starszej młodzieży. Jest to więc gwałtowny spadek względem kilku poprzednich części – szczególnie, gdy wydaje się brakować jakiegoś ważnego fragmentu opowieści między „Wilkami”, a „Savasaną”. Przez te wszystkie drobne elementy odnoszę wrażenie, że to najsłabszy z zeszytów tej serii. W ostatecznym rozrachunku, z wielkim bólem przyznaję mu ocenę 5/10.

Zbliżam się do końca dotychczasowej przygody z „Wydziałem 7.”, doganiając najnowsze zeszyty. „Savasana” to 11 odsłona serii, która usiłuje ponownie rozpocząć działania tajnej jednostki do spraw paranormalnych. Autorem scenariusza jest Tomasz Kontny, a za rysunki odpowiada Rafał Szłapa.

Szymon Wilk z wielkimi problemami wraca do normalnego życia. Z powodu przebytej traumy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1268
998

Na półkach:

Jest nieźle, choć odnoszę wrażenie, że "Wydział 7" miał do zaoferowania ciekawsze historie w pierwszym sezonie. Co prawda kolejne zeszyty nadal trzymają przyzwoity poziom, ale raczej nie ekscytują. Mimo wszystko warto docenić rzetelną komiksową robotę - tak pod względem scenariusza jak i ilustracji.

Ciekawe czy kiedyś ukaże się integral zbierający wszystkie te opowiadania w jedną całość. Osobiście nie miałbym nic przeciwko.

Jest nieźle, choć odnoszę wrażenie, że "Wydział 7" miał do zaoferowania ciekawsze historie w pierwszym sezonie. Co prawda kolejne zeszyty nadal trzymają przyzwoity poziom, ale raczej nie ekscytują. Mimo wszystko warto docenić rzetelną komiksową robotę - tak pod względem scenariusza jak i ilustracji.

Ciekawe czy kiedyś ukaże się integral zbierający wszystkie te opowiadania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1280
700

Na półkach: , ,

Dobrze się to czyta. Tempo akcji jest szybkie i to mi trochę doskwiera. Komiks jest zbyt pośpieszny i przez to fabuła nie może wybrzmieć.

Dobrze się to czyta. Tempo akcji jest szybkie i to mi trochę doskwiera. Komiks jest zbyt pośpieszny i przez to fabuła nie może wybrzmieć.

Pokaż mimo to

avatar
206
206

Na półkach: ,

Wydział 7 dostał zadyszki. Daje mi mniej frajdy niż dawniej. Może to scenariusz, który zgubił lekkość i rytm opowieści, jest jakby mniej wyrazisty, nie wykorzystuje postaci tak jak wcześniej, a jednocześnie nie rozwija wątków, nie domyka ich. W efekcie mam ciągle wrażenie, że jesteśmy w okresie przejściowym, tak jak w starych serialach typu "Z archiwum X" były odcinki zapychające, w których ani nie było świetnych pojedynczych pomysłów, ani nie pchano do przodu głównej fabuły.
A rysunki lepsze niż ostatnio bo Rafał Szłapa potrafi, jego styl też pasuje, tyle że zdarzają się kadry z chybioną perspektywą, bez tła, tak jakby autor nie miał czasu się przyłożyć i dopracować szczegóły. Ma styl, który przywodzi skojarzenia np. z Wróblewskim, ale tamten, gdy wypracował już styl był nienaganny, równo rysujący wszystkie kadry w albumie. Taka kreska wymaga większej precyzji, szczegółu, odrobinę lepiej oddanego ruchu.
Liczę ciągle, że "Wydział 7" wróci na swoje tory, ale teraz mnie trochę nudzi, a parę tygodni po lekturze nic z jego fabuły nie pamiętam.

Wydział 7 dostał zadyszki. Daje mi mniej frajdy niż dawniej. Może to scenariusz, który zgubił lekkość i rytm opowieści, jest jakby mniej wyrazisty, nie wykorzystuje postaci tak jak wcześniej, a jednocześnie nie rozwija wątków, nie domyka ich. W efekcie mam ciągle wrażenie, że jesteśmy w okresie przejściowym, tak jak w starych serialach typu "Z archiwum X" były odcinki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
748
486

Na półkach: ,

Łapiąc się za każdy kolejny zeszyt serii "Wydział 7" odnoszę wrażenie, że scenarzysta nie daje sobie czasu na rozwój historii. Fajnie, że seria przyjęła pewną konwencję zamykania opowieści w jednym zeszycie, ale to bardzo ogranicza samych twórców. Tutaj jest zresztą podobnie, wstęp jest bardzo długi, a gdy już dostajemy główne danie...nagle następuje szybkie rozwiazanie i koniec historii. A wstęp zapowiadał naprawdę intrygującą historię, główny zły też jest ciekawy, ale niestety nie dostajemy szansy na to, żeby wejść w tę historię, żeby zagłębić się w motywacje głównego złego...bo nagle następuje koniec i zaproszenie do kolejnego zeszytu. Mam nadzieję, że kiedyś twórcy serii "Wydział 7" dadzą sobie więcej czasu na budowanie fabuły, na igranie z czytelnikiem, a nie serwowanie skrótowców, bo to jest największy problem tej serii - zeszyty są zbyt krótkie.

Łapiąc się za każdy kolejny zeszyt serii "Wydział 7" odnoszę wrażenie, że scenarzysta nie daje sobie czasu na rozwój historii. Fajnie, że seria przyjęła pewną konwencję zamykania opowieści w jednym zeszycie, ale to bardzo ogranicza samych twórców. Tutaj jest zresztą podobnie, wstęp jest bardzo długi, a gdy już dostajemy główne danie...nagle następuje szybkie rozwiazanie i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
507
129

Na półkach: , ,

Kolejna część Wydziału 7, która chce być czymś w rodzaju nowe sezonu. Najbardziej brakuje mi w tym zeszycie wyraźnego, domknięcia wątku Szymona Wilka z poprzednich zeszytów. Jest coś takiego, ale potraktowane bardzo po macoszemu.
Dotychczasowe wydarzenia trochę zostawiamy za sobą i mamy nowe otwarcie. Tematyka jest ciągle zbliżona, dalej mamy metafizyczne motywy, ale również wątki polityczne.
Kreska kolejnego rysownika - Rafała Szłapy, pasuje do klimatu historii, lecz momentami pokusiłbym się o dopracowanie niektórych kadrów.
Trzymam kciuki, aby kolejne zeszyty były tylko lepsze. Tutaj lekki spadek formy.

A po więcej zapraszam na YouTube, kanał @Wombai.

Kolejna część Wydziału 7, która chce być czymś w rodzaju nowe sezonu. Najbardziej brakuje mi w tym zeszycie wyraźnego, domknięcia wątku Szymona Wilka z poprzednich zeszytów. Jest coś takiego, ale potraktowane bardzo po macoszemu.
Dotychczasowe wydarzenia trochę zostawiamy za sobą i mamy nowe otwarcie. Tematyka jest ciągle zbliżona, dalej mamy metafizyczne motywy, ale...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka na półkach

  • Przeczytane
    36
  • Posiadam
    15
  • Komiksy
    5
  • 2023
    4
  • Chcę przeczytać
    3
  • Komiks
    2
  • Komiksy i Mangi
    2
  • Komiksy 2023
    1
  • 🍱 Komiksy
    1
  • Komiksy polskie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wydział 7. Savasana


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także