Pożeracz. Tom 1

Okładka książki Pożeracz. Tom 1 Magdalena Sobota
Okładka książki Pożeracz. Tom 1
Magdalena Sobota Wydawnictwo: Oficynka Cykl: True Monsters (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
53 str. 53 min.
True Monsters (tom 1)
Oficynka
2023-09-26
2023-09-26
53 min.

Karl Denke – niemiecki seryjny morderca i kanibal. Zabijał, zjadał ciała swoich ofiar, część mięsa sprzedawał na targu jako cielęcinę lub wołowinę. Ze skór zamordowanych robił paski oraz szelki. Szacuje się że ma „na koncie” ponad 40 ofiar.

Został zatrzymany i aresztowany na podstawie zeznań oraz badania jedynej znanej ofiary, której udało się uciec z rąk Denke. Na pytanie, czemu to robił i czym się kierował, gdy mordował, odpowiedzi nie poznamy nigdy. Papa Denke, bo tak nazywany był przez lokalną społeczność, kilka godzin po aresztowaniu powiesił się w celi.

Książka „Pożeracz” otwiera cykl „True Monsters”, w którym różni autorzy podejmują temat seryjnych morderców, gwałcicieli i zwyrodnialców z całego świata. Są to opowieści true crime. Historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Czyta się bardzo szybko. Książkę pożarłem na raz, może dlatego, że nie była gruba (około 60 stron),może dlatego, że mnie pochłonęła bez reszty.

Autorka opisuje historię z perspektywy trzech osób, które mają pecha i na zakrętach swojego życia spotykają potwora, Karla Denke. Jak wyżej wspomniałem, jedna przeżywa, pozostała dwójka takiego szczęścia nie miała.

P. Magdalena z dużą dokładnością przedstawia, jak hipotetycznie mogły wyglądać spotkania z bestią. Na tyle spodobał mi się styl autorki, że chętnie wezmę się niedługo za inną jej powieść.

Polecam dla ludzi zainteresowanych światem seryjnych morderców. Odradzam osobom o słabych nerwach.

Wszystkie opowiadania w tym zbiorze mają w sobie coś tak przejmującego, niepokojącego i obezwładniająco pięknego, że zapiera dech w piersiach. To literatura i pióro na najwyższym poziomie.

• Serie
  • Brak Legimi A