Hop, do Polski!

Okładka książki Hop, do Polski! Berenika Wilczyńska
Okładka książki Hop, do Polski!
Berenika Wilczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Niewielkie literatura dziecięca
2023-10-10

"Piękna nasza Polska cała,
Piękna, żyzna i niemała,
Wiele krain, wiele ludów,
Wiele stolic, wiele cudów..."
/Wincenty Pol/
Polska jest cudowna! Położona pomiędzy Bałtykiem, a Karpatami i Sudetami, Wisłą i Odrą, zróżnicowana etnograficznie, architektonicznie, zachwyca krajobrazem, kulturą i przywiązaniem do tradycji, przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
Właśnie do takiej Polski, pięknej, bo różnorodnej, przyjeżdżają z zagranicy bohaterowie książki Bereniki Wilczyńskiej.
"Hop, do Polski!" to publikacja składająca się z czterech opowiadań. W każdym z nich bohaterowie odwiedzają swoich bliskich w innym regionie naszego kraju. Korzystając z urlopu zwiedzają też wiele ciekawych miejsc.
Blanka wraz z rodzicami przylatuje do Warszawy z Holandii. W towarzystwie dziadka zwiedza miejsca znane wielu turystom odwiedzającym stolicę. W Polsce spędza również Wielkanoc. Dziewczynka podróżuje także do Krainy Wielkich Jezior.
Kuba przylatuje do Gdańska z Londynu. Miasto jest piękne, jednak prawdziwą atrakcją dla chłopca jest zwiedzanie słynnego żaglowca. Kuba nie spodziewa się, że trafi również na krzyżacki zamek i zachwyci się smakiem toruńskich pierniczków.
Ola do rodziny mieszkającej we Wrocławiu przyjeżdża z Włoch. Wyrusza ma wycieczkę do najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego oraz w pobliskie Góry Stołowe. Jaki zamek zobaczy po drodze?
Franek przylatuje do Polski aż z Chicago. Ma okazję spędzić w Małopolsce święta Bożego Narodzenia. Odkrywa uroki krakowskich uliczek i aktywnie spędza czas w stolicy Tatr.
Bardzo podoba mi się połączenie prostych historii z ciekawostkami na temat danego regionu. Ta książka naszpikowana jest wiedzą na temat Polski. Z tekstu dowiecie się m.in. ile na terenie naszego kraju jest zamków, gdzie leży polska Szwajcaria i czym zajmują się speleolodzy. Przygody Blanki, Kuby, Oli i Franka zachęcają do wyruszenia we własną podróż po Polsce, odkrywania jej uroków.
Ta lektura zaciekawi czytelnika treścią, zachwyci ilustracją, a ponadto poszerzy wiedzę. Jestem na tak dla nauki w takiej właśnie formie.
Bardzo polecam!

"Piękna nasza Polska cała,
Piękna, żyzna i niemała,
Wiele krain, wiele ludów,
Wiele stolic, wiele cudów..."
/Wincenty Pol/
Właśnie do...

Jak spędzacie urlop? Leżąc i odpoczywając, czy aktywnie – zwiedzając różne zakątki miejsca w którym jesteście?

Polska jest bardzo urozmaicona do spędzania w niej wolnych chwil – można wybrać się nad morze, w góry, na Mazury, czy do jakiegoś konkretnego miasta.

'Hop do Polski' to książka o czwórce dzieci, które przyjeżdżają zza granicy do swoich rodzin w Polsce. Blanka jedzie do dziadków w Warszawie na święta wielkanocne. Potem wraz z rodzicami udaje się jeszcze na Mazury oraz Podlasie. Kuba spędza wakacje nad polskim morzem, ale zwiedza także Malbork i Toruń. Ola ma babcię i dziadka we Wrocławiu, ale jadą też w Karkonosze i do Łodzi. Z najdalszego zakątka świata, z USA przyjeżdża z kolei Franek. Do Polski przylatuje zimą, na święta Bożego Narodzenia do Krakowa, skąd blisko im już na kilkudniowy wyjazd do Zakopanego.

W książce opisane jest wiele atrakcji danego miasta lub regionu, czasem zaproponowane są aktywności, które można wykonywać w tych miejscach np. spływ kajakowy. Znajdziemy w niej również ciekawostki o naturze i zwierzętach. Przedstawione są także podstawowe świąteczne tradycje. Ta pozycja zawiera tak dużo informacji, a jednocześnie są tak przyjemnie wplecione w tekst, że jest świetną formą nauki o Polsce. Dodatkowo, może zachęcić i dzieci i rodziców do podróży.

Każda przygoda bohaterów z książki zakończona jest miejscem do narysowania, tego, co się czytelnikowi najbardziej w niej podobało. Na samym końcu znajdziemy QUIZ dotyczący naszego kraju.

Przychodzę do was z recenzją książki, która pozwoli wam i waszym dziecka odbyć podróż po niemal całej Polsce.🥰

,,Hop, do Polski!”- Berenika Wilczyńska
@wydawnictwo_niewielkie

✈️⛵️🏰⛱️🏔️🔭
Razem z czwórką dzieci: Blanką, Kubą, Olą oraz Frankiem odwiedzimy niezwykłe miejsca w Polsce. Każdy z dzieci, wraz z rodzicami, mieszka za granicą. Jadą do Polski odwiedzić swoich najbliższych i przy okazji będą zwiedzać ciekawe miejsca.

Blanka zabierze nas w podróż po stolicy kraju. Pokaże nam Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i nie tylko.

Razem z Kubą odwiedzimy wiele pięknych miejsc nad polskim morzem.

Po najstarszym Zoo w Polsce oprowadzi nas Ola. Będziemy chodzić po niezwykłych górach, liczyć krasnale. Odwiedzimy także zamek.

Franek, który wraz z rodziną przyleciał do Polski aż z samego Chicago, oprowadzi nas po przepięknym Krakowie oraz Zakopanem. Odwiedzimy smoka ziejącego ogniem, przejedziemy się saniami w kuligu.
❄️
Książka w piękny sposób pozwoli przybliżyć naszym dzieciom piękne miejsca w Polsce. Poznamy zarówno góry jak i morze. Piękne polskie miasta i legendy z nimi związane. Zamki i ciekawostki, które i dla mnie były często nowością.

Berenika Wilczyńska w swojej książce pięknie opisuje również polskie święta i tradycje im towarzyszące.

Książka jest idealna dla rodzin mieszkających za granicą. W prosty sposób oprowadzi nasze dzieci po Polsce. Poznamy polskie specjały, zwierzęta i ptaki zamieszkałe w Polsce.

W książce znajduje się wiele pięknych ilustracji, które z pewnością spodobają się dzieciom. Prosty język sprawia, że dzieci słuchają książkę w skupieniu. Dzieci znajdą w niej również miejsce na własną twórczość, a na końcu czeka na nie quiz.

Bardzo polecam książkę ,,Hop, do Polski!” Dzięki niej wasze dzieci pokochają kraj, jakim jest Polska.🇵🇱♥️

,,Hop, do Polski”

,,Hop, do Polski!”- Berenika Wilczyńska
@wydawnictwo_niewielkie

✈️⛵️🏰⛱️🏔️🔭

Dziś chciałam Wam pokazać fajny i oryginalny przewodnik po Polsce, pisany z perspektywy młodych Polaków mieszkających z rodzicami poza granicami kraju.

We wstępie poznamy mieszkającą w Holandii Blankę, Kubę z Londynu, Olę, której rodzinnym miastem jest Mediolan oraz pochodzącego z USA Franka. Każde z nich wybiera się z różnych okazji do swojej rodziny w Polsce. Wspólnie prześledzimy te wyprawy i sprawdzimy co ciekawego zobaczyli w naszym kraju.

Blanka odwiedza rodzinę w Warszawie, zwiedza stare miasto, Łazienki, odwiedza Puszczę Białowieską oraz poznaje oryginalne wielkanocne tradycje. Kuba spędza wakacje nad morzem, zwiedza Trójmiasto, , Kaszuby i Toruń. Ola leci do dziadków do Wrocławia. Wspólnie poszukują małych kamiennych krasnali, idą do zoo, trochę spacerują po górach oraz poznają tajemnicę zamku Książ. Franek spędza Boże Narodzenie w Krakowie na wielkim zjeździe rodzinnym. Odwiedza zamek królewski, grotę Smoka Wawelskiego oraz jedzie z rodziną w góry, do Zakopanego.

To dobrze napisana książka, która w ciekawy sposób, za pomocą opowiadań i historii rodzinnych zapoznaje młodych czytelników z najważniejszymi miastami i zabytkami Polski. Pokazuje obyczaje i tradycje oraz bogactwo kulturowe i różnorodność naszego kraju. Całość okraszona jest pięknymi ilustracjami, które pomagają wyobrazić sobie zwiedzane tereny. To wartościowa pozycja dla młodych podróżników. Polecamy ❤️

Dobrze się od czasu do czasu oderwać od codzienności i wyrwać na wycieczkę. I chociaż egzotyczne kierunki kuszą (zwłaszcza, gdy za oknem jest to, co jest 🙄),to ja niezmiennie polecam podróże małe i duże po Polsce. Nasz kraj ma do zaoferowania naprawdę wiele. Jest różnorodny, często nieoczywisty, piękny i naprawdę fascynujący.

"Hop, do Polski!" Bereniki Wilczyńskiej to historie 4 wycieczek do różnych regionów Polski, które odbywa czwórka dziecięcych bohaterów z różnych stron świata. Podczas tych wypraw odkrywają nie tylko kluczowe zabytki, ale również korzystają z ciekawych miejsc rozwijających dziecięcą wiedzę, zachwycają się polskimi krajobrazami, smakują lokalnej kuchni i poznają polskie tradycje. Na wszystko patrzą z fascynacją, zachwytem i chłoną polskość wszystkimi zmysłami.

Blanka poznaje Warszawę, zachwyca się wiosennymi Mazurami i odwiedza pradawną Puszczę Białowieską. Kuba spędza lato w Gdańsku, Helu, na Kaszubach, w Malborku i Toruniu. Ola spędza jesień we Wrocławiu, snuje się karkonoskimi szlakami, zachwyca zamkiem Książ i Górami Stołowymi. Na chwilę wpada też do Łodzi. Z kolei Franka oczarowuje zimowy Kraków ze swoimi szopkami bożonarodzeniowymi i zaśnieżone Zakopane. W tych niedługich opowiadaniach autorka zamieściła wiele pomysłów na ciekawe wycieczki po Polsce.

Jak Polska długa i szeroka widać, że jest tu co zwiedzać i co robić, i naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko otworzyć się na przygodę!

Książka będzie świetnym przygotowaniem do wizyty w naszym kraju dla dzieci niemieszkających na co dzień w Polsce. Opowieści dotykają poszczególnych destynacji powierzchownie, ale pozwala to na wzbudzenie zainteresowania. A uwzględnienie takich miejsc jak EC1, Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Żywego Piernika jest doskonałą podpowiedzią, jak spędzić czas, gdy pogoda kaprysi.

Na początek przygody z podróżami po Polsce będzie idealna. W dodatku piękne wydanie oprawione ilustracjami Oli Krzanowskiej zawiera miejsce na własne notatki i rysunki inspirowane opisanymi podróżami.

Bardzo przyjemna lektura. Chociaż bardzo prosta i raczej dla dzieci mniejszych i spoza Polski.

"Hop, do Polski!" Bereniki Wilczyńskiej to...

Co łączy Blankę z Holandii, Kubę z Londynu, Olę z Włoch, Franka z Chicago?

Podróż do Polski.

Razem z czwórka bohaterów odwiedzicie te mniej i bardziej znane miejsca w Polsce. Książka „Hop, do Polski” to klimatyczna opowieść oczami dzieci, która poszerzę wiedzę naszych pociech na temat Polski. Te historie to tez świetna inspiracja do podróży z dziećmi.

Wybierzemy się do Warszawy, i na spływ kajakiem z Blanka
Zwiedzimy Gdańsk, odpoczniemy nad morzem ale pójdziemy tez do planetarium wraz z Kubą.
Ola zabierze nas do Wrocławia w poszukiwaniu Krasnali, na przygodę z rekinami ( to nie żart) ale i w góry.
A Franek zabierze nas do zimowego Krakowa.

Książka ma ponad 90 stron.
Piekne ilustracje i gruby kredowy papier.
Polecam dla dzieci 3+
Na końcu znajdziecie tez quiz z pytaniami z książki.

Daj znać w komentarzu gdzie chciałabyś się wybrać z dzieckiem w podróż?

Na hasło Iza dostajecie 10% rabatu na zakup tej książki na stronie wydawnictwa :)

Książki dla dzieci /Polska \ podróże / Gdańsk / krakow / Waszawa / Zakopane

#ksiazkidladzieci #Poczytajmimamo #podroze #pozdrozepopolsce #polskajestpiekna #gory #morze #podrozeksztalca #narty #czaszdzieckiem #calapolskaczytadzieciom #ksiazkadladziecka #ksiazkadladzieci #czytamdziecku #przedszkolak #czytamydzieciom #dladzieci #ksiazkidladzieci

Co łączy Blankę z Holandii, Kubę z Londynu, Olę z Włoch, Franka z Chicago?

Podróż do Polski.

Wybierzemy się...

„Hop, do Polski!” to wspaniale wydana i pełna ciekawostek o naszym kraju książka, która ukazała się ostatnio na naszym rynku wydawniczym. 😍 Wydawnictwo Niewielkie zadbało o piękną, kolorową szatę graficzną oraz porządną oprawę. Berenika Wilczyńska, którą ją napisała, jest redaktorką, tłumaczką, autorką książek oraz materiałów do nauki języka polskiego. Razem z bohaterami czytelnicy udają się w fascynującą podróż po Polsce o innej porze roku. Wraz z rodzinami podróżują po kraju poznając miasta i zabytki, podziwiając przyrodę oraz lokalne atrakcje. Odwiedzają też swoich bliskich, a relacje z nimi stają się bardzo istotne. Dzieci nie mieszkają w Polsce na co dzień, dlatego ich podróże po Polsce są naprawdę wyjątkowe. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/hop-do-polski.html

• Kubusiowe

Dodaj cytat z książki Hop, do Polski!