Metafizyka śmierci

Okładka książki Metafizyka śmierci Ireneusz Ziemiński
Okładka książki Metafizyka śmierci
Ireneusz Ziemiński Wydawnictwo: WAM Seria: Myśl Filozoficzna WAM filozofia, etyka
filozofia, etyka
Myśl Filozoficzna WAM
WAM
2010-08-01
2010-08-01
eschatologia metafizyka śmierć

Okładka książki Chrześcijaństwo. Amoralna religia Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński
Chrześcijaństw... Artur Nowak, Ireneu...
Okładka książki Percepcja zachowań samobójczych. Między opiniami a doświadczeniami Adam Czabański, Michał Grzesiak, Teresa Jaśkiewicz-Obydzińska, Maria Kłodzińska-Berkau, Paulina Krzywania, Katarzyna Lewicka-Pańczak, Marek Lisowicz, Bogdan Michalec, Kinga Raburska-Krzyżaniak, Krzysztof Rosa, Tomasz Sahaj, Joanna Stojer-Polańska, Ewa Wach, Ireneusz Ziemiński
Percepcja zach... Adam Czabański, Mic...

Ireneusz Ziemiński napisał dosłownie Metafizykę śmierci. Oznacza to, że treść książki zawiera zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty tego zagadnienia. Nie znajdziemy w niej gotowych rozwiązań, a po przeczytaniu całości zostaniemy sami z jeszcze większą ilością pytań, niż przed sięgnięciem po tą publikację.
Po więcej zapraszam na: http://elzbietarogalska.blogspot.com/2015/11/metafizyka-smierci-ireneusz-zieminski.html

Po więcej zapraszam na:...

Fascynująca rozprawa filozoficzna, w której Autor z różnych perspektyw poszukuje odpowiedzi na pytanie "Dlaczego śmierć?". Rozważania koncentrują się na próbie wyjaśnienia konieczności śmierci z punktu widzenia teologii, biologii itd. Wielkie wrażenie robi szerokość przyjętej perspektywy i liczba odniesień, zarówno do tekstów filozoficznych i teologicznych (nie tylko chrześcijańskich) jak i literackich (od Iliady po dzieła Hemingwaya, Camusa i innych). Zatem jest to książka nie tylko filozoficzna, ale w jakimś sensie również literaturoznawcza. Rzecz ciekawa i warta przeczytania nie tylko dla naukowców.

• Filozofia
  • Śmierć
  • 2015 - 52 książki
  • Tanatologia
  • Filozofia / Religie
  • śmierć

Dodaj cytat z książki Metafizyka śmierci