W szkole jest fajnie

Okładka książki W szkole jest fajnie Anna KORYCIŃSKA
Okładka książki W szkole jest fajnie
Anna KORYCIŃSKA Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Zielona Sowa
2023-07-05
2023-07-05
48 min.

Okładka książki W przedszkolu jest zdrowo i zielono Małgorzata Detner, Anna KORYCIŃSKA
W przedszkolu ... Małgorzata Detner,&...
Okładka książki W przedszkolu jest fajnie Małgorzata Detner, Anna KORYCIŃSKA
W przedszkolu ... Małgorzata Detner,&...

Wraz z nadejściem września wiele dzieci poraz pierwszy w życiu przekroczy szkolne progi.

Spotkanie z tym co nowe i nieznane często budzi strach. Jeśli szukasz książki, która przygotuje Twoje dziecko do pierwszej klasy, mam dla Ciebie coś ciekawego.

"W szkole jest fajnie" Anny Korycińskiej to książka, która pozwala zajrzeć do szkoły o poznać jej funkcjonowanie, a także panujące w niej zasady i obyczaje.

Jak wyglądają klasy, przerwy, szkolna stołówka, a nawet szkolne wycieczki. Co potrzebne jest uczniom na lekcjach i jak wygląda droga do szkoły. Czego dzieci uczą się na zajęciach wychowania fizycznego, a czego na muzyce. Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o szkole, idealne dla dzieci, które niebawem rozpoczną szkolną naukę.

"W szkole jest fajnie" to książka bardzo kolorowa, na każdej stronie zawiera ciekawostki i różne zadania. Z pewnością spodoba się dzieciom. Przyda się także rodzicom i nauczycielom.

"W szkole jest fajnie" Anny Korocińskiej to świetna książka, która będzie pomocna w odpowiednim przygotowaniu dzieci do pójścia do szkoły.
Nasze pociechy z sali pełnej zabawek przechodzą do wielkiego budynku z klasami, a większość czasu spędzają w ławkach . To ogromna zmiana dla każdego dziecka i warto je odpowiednio przygotować .Ta książka sprawdzi się do tego rewelacyjnie !
Jest tam dosłownie wszystko co można spotkać w szkole ! :
🏤klasy,
🏤biblioteka,
🏤sala gimnastyczna,
🏤stołówka,
🏤boisko
🏤świetlica.

Czytelnik pozna zasady i zwyczaje
panujące w szkole, dowie się wielu przydatnych informacji dzięki czemu łatwiej mu będzie wyobrazić sobie miejsce, do którego będzie uczęszczał przez najbliższe parę lat. Dzięki barwnym i przyjaznym ilustracjom ta wizualizacja będzie zdecydowanie łatwiejsza 😊

Szkołę podstawową skończyłam wieki temu i muszę przyznać, że ta książka również mnie zaskoczyła 😀 nie o wszystkim zasadach wiedziałam . Dużo się zmieniło na przestrzeni lat i tym bardziej się cieszę, że mam taką pomoc w domu , którą będzie dla nas cennym wsparciem już za dwa lata 🙈

Nasze pociechy z sali pełnej zabawek przechodzą do wielkiego budynku z klasami, a większość czasu spędzają w ławkach . To ogromna zmiana dla każdego dziecka i warto je odpowiednio przygotować .Ta książka sprawdzi się do tego rewelacyjnie...

Co słyszycie, gdy Wasze dziecko wraca ze szkoły? Jak minął im dzień? Nudno, robili wszystko, albo nic nie pamiętają? U nas dopiero rozpoczeła się szkolna przygoda, więc się adaptujemy, a ta książka od @wydawnictwo_zielona_sowa świetnie się sprawdzi w odkrywania tajników placówki.

Barwna grafika i weseli bohaterowie na pewno zachęcą pierwszoklasistę do chodzenia do szkoły, poznamy tu każdy jej zakątek i zajęcia z nią związane.

Z uczniami wybieramy się w drogę do nowego budynku, uczestniczymy w rozpoczęciu roku szkolnego i towarzyszymy w poznawaniu nowych miejsc i doświadczamy fascynujących przygód. Dowiemy się, co dzieje się na lekcjach lub szkolnej wycieczce, w świetlicy, na warsztatach, stołówce czy szkolnym korytarzu. Bardzo cieszę się, że jest cała rozkładówka poświęcona bibliotece i lekcjom angielskiego.

Historia pełna jest ciepła, wsparcia, zwrócimy też uwagę na dziecięce emocje i jak sobie z nimi radzą. Pełno tu optymizmu i entuzjazmu, książka na pewno zachęci do chodzenia do szkoły dzieci, które są do niej sceptycznie nastawione, a te co już ją lubią - chętnie przeczytają.

Obiecuję Wam, że będzie dużo tematów do rozmowy w czasie czytania, przynajmniej tak było u nas. To wartościowe i pięknie zilustrowane wydanie w twardej oprawie wzbogaci dziecięcą biblioteczkę i każdy pierwszoklasista powinien ją mieć.

Witajcie, starszaki!

Kiedy przedszkolaki opuszczają swoją dobrze znaną przestrzeń, nowa rzeczywistość budzić może lęk i niepokój. Przed Wami książka, która niesie wspaniałą pomoc pierwszoklasistom, ich rodzicom i wesprze w procesie adaptacyjnym. Znajdziecie w niej opisy szkolnych zajęć, zwyczajów, uroczystości i wszelkich szkolnych aktywności. Anna Korycińska zadbała o to, by język był przystępny, zrozumiały, a całość bardzo przyjemna w odbiorze.

Autorka przeprowadzi nas przez szkolny budynek - poznamy kluczowe miejsca w szkole, takie jak sale lekcyjne, sekretariat, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę, pokój nauczycielski. Będziemy uczestnikami lekcji, różnych wydarzeń i uroczystości (pasowanie na pierwszoklasistę, akademia z okazji konstytucji 3 maja, szkolna wycieczka). Dzieci dowiedzą się, że szkoła to przyjazne miejsce, w którym zdobywać można wiedzę o świecie, a dzięki wsparciu nauczycieli rozwijać swoje pasje. Szkoła to miejsce, w którym poznać można wspaniałych przyjaciół.

Polecam!

Witajcie, starszaki!

Nowe miejsce, nowi nauczyciele i koledzy z klasy to duże wyzwanie dla dzieci. Często temu momentowi towarzyszy strach, niepewność i całe mnóstwo obaw. Dlatego warto nie tylko rozmawiać z dziećmi o tym, co nowe, ale i pokazywać książki poruszające temat pierwszych dni w szkole.

Niezwykle barwna, pełna przyjaznych ilustracji i niezwykle przydatnych informacji książka oswoi pierwszoklasistów z tym pierwszym dniem. Dzieci będą mogły zobaczyć budynek szkoły i przyjrzeć się nieco bliżej, co też dzieje się w jego wnętrzu. Oczywiście nie zabraknie rozpoczęcia roku szkolnego, wizyty w klasie, lekcji angielskiego i warsztatów organizowanych w czasie roku szkolnego. Dzieci zajrzą do sali gimnastycznej, świetlicy, biblioteki i zjedzą obiad w stołówce.

Poznawanie szkoły może być bardzo ciekawe. Zajęcia dodatkowe, boisko, szkolne wycieczki, to tylko część atrakcji, jakie czekają na dzieci. Warto zatem pokazać najmłodszym uczniom, że szkoła to kolejny ciekawy etap w ich życiu.

Pamiętacie swój pierwszy dzień w szkole? Ja siedziałam w ławce z koleżanką, patrzyłam na innych uczniów, panią nauczycielkę i się zastanawiałam co ja tam robię 😉 Pierwsze spotkanie w klasie zapamiętałam jako pierwsze świadome odczuwanie szkolnej nudy… Na szczęście później było już tylko lepiej.

Bardzo żałuję, że kiedyś nie było takich wspaniałych pomocy niosących wsparcie pierwszoklasistom i im rodzicom, jak książka Anny Korycińskiej „W szkole jest fajnie”, która stanowi prawdziwe kompendium wiedzy dla dzieci rozpoczynających szkolną przygodę. W przyjazny i bardzo przystępny sposób (krótkie, proste zdania) opisuje budynek szkoły (sekretariat, korytarz, sale lekcyjne, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę),kluczowe wydarzenia w roku szkolnym (rozpoczęcie roku, akademie, wycieczki, zakończenie roku),osoby, które pojawią się w szkolnym życiu uczniów (wychowawczyni, nauczyciele, woźna, bibliotekarka) i to, czym dzieci będą się zajmowały przez kolejnych 10 miesięcy.

Autorka starannie przemyślała podejmowaną tematykę i w książce nie zabrakło żadnych kluczowych informacji – jest o drodze do szkoły, przebiegu lekcji, spożywaniu posiłków, przebywaniu na świetlicy, wycieczce szkolnej, zajęciach dodatkowych, przerwach. Poza samym tytułem autorka nie ocenia poszczególnych aspektów, skupia się na funkcji informacyjnej. Szkoła przedstawiona jest jednak bardzo przyjaźnie, co podkreślają także barwne i wesołe ilustracje Patrycji Grześkowiak.

Chociaż nie przepadam za słowem „fajnie” to tym razem mnie aż tak nie razi, nieco mierzą mnie „dziwne warzywa” w zupie, ale też można to przełknąć. Podoba mi się ta książki. Z pewnością do niej wrócimy w przyszłym roku, gdy (olaboga!) będę przygotowywać mojego syna do pójścia do szkoły…

A jakie jest Wasze pierwsze wspomnienie ze szkoły?

Żeby jak najlepiej zaznajomić naszego przyszłego ucznia ze szkołą sięgamy po właśnie takie tytuły, jak "W szkole jest fajnie", która w przystępny sposób przedstawiać szkolną rzeczywistość.

Znajdziemy w niej krótkie opisy szkolnych zajęć, aktywności i zasad panujących w tej placówce. Towarzyszą im bardzo przyjemne dał oka ilustracje, które doskonale obrazują to co szkoła ma do zaoferowania.
A do zaoferowania ma wiele, bo poza standardowymi zajęciami, przeczytamy o zajęciach dodatkowych, świetlicy, warsztatach, czy szkolnych wycieczkach i akademiach.

To co zasługuje na uwagę to uwzględniona różnorodność wśród dzieci i tego jak np. docierają do szkoły (niektórzy z rodzicami, inni że starszym rodzeństwem, samochodem lub na piechotę).

Żeby zaktywizować dzieci w trakcie czytania skorzystajcie z dodatkowych pytań, które pojawiają się na poszczególnych stronach.

To przyjemna pozycja, która delikatnie oswaja z wielka zmianą i kolejnym krokiem jakie stawia w swoim życiu.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki W szkole jest fajnie