Odpocznij. 5 życiowych lekcji dla zabieganych, przepracowanych i zestresowanych

Okładka książki Odpocznij. 5 życiowych lekcji dla zabieganych, przepracowanych i zestresowanych Agnieszka Michalska-Rechowicz
Agnieszka Michalska-Rechowicz Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2022-10-25
2022-10-25

Absolutnie nic mi do życia nie wniosła ta pozycja. Lanie wody na 200 stron i zero konkretów. Parę ładnych cytatów i tyle. Okładka ładna ale wydanie mogłoby być lepsze do czytania, bo trudno odgina się strony.

Nic mnie ostatnio tak nie zmęczyło jak słuchanie tej pozycji. Mimo postulatów autorki by zwolnić, musiałem przyspieszyć te lanie wody x1,5 (audiobook) bo myślałem, że sczeznę.
Dla mnie zbyt infantylna pozycja.

Dla mnie zbyt infantylna pozycja.

Dla mnie piękna książka, autorka opisuje tam własną podróż jaką odbyła w tym temacie. Oprócz tego w książce znalazłam wiele ciekawych ćwiczeń, solidną dawkę wiedzy i inspiracji :)

Wydaję mi się, że ta książka w przystępny sposób spełnia to, co zamierzała. Czyli daje czytelnikowi sposoby na to, aby znalazł on taki rodzaj odpoczywania, jakiego w danym momencie potrzebuje.

Często myśli się nad tym, co zrobić, jak zrobić i kiedy zrobić.
A może czasami warto się zastanowić nad tym, jak nie robić, abyśmy potrafili się zrelaksować, skupić na odpoczynku i w ten sposób znów pozyskać siły na robienie.

I pamiętajcie (nieważne w jakiej formie odpoczywacie): odpoczynek to nie lenistwo! :)

Często myśli się nad tym, co zrobić, jak zrobić i kiedy zrobić.

Zaskoczył mnie podział na rodzaje zmęczenia i to, że warto dostosować rodzaj odpoczywania do rodzaju zmęczenia.

Wyjątkowa, inspirująca, ciekawa. To Książka, którą uważam warto przeczytać i polecać dalej. Dzięki niej jakość naszego życia może znacząco się podnieść.

Książka z tych, podczas których poświęcając jej czas robisz coś dla siebie. Szybko się czyta. Uświadamiasz sobie jak ważne jest odpoczywanie dla naszego ciała i głowy. Dużo technik i narzędzi.

Ciągle gdzieś pędzimy, staramy się działać szybko. Najpierw wykonujemy obowiązki,a potem pozwalamy sobie na "nagrodę" jaką jest odpoczynek. Nie traktujemy go jako fundamentalną część naszego życia. Bywa i tak, że nasz odpoczynek niestety nie prowadzi do regeneracji.

Dzięki książce "Odpocznij 5 życiowych lekcji dla zabieganych, przepracowanych i zestresowanych" Agnieszki Michalskiej -Rechowicz dowiemy się jak ogromne znaczenie ma dla nas odpoczynek. Co możemy zrobić aby był on efektywny. Autorka przytacza bardzo dużo przykładów ze swojego życia. Pokazuje nam jak ważny jest nasz sposób myślenia i jak on wpływa na nas samych.

Po każdym rozdziale znajduje się miejsce na własne przemyślenia notatki jak również ćwiczenia.

Autorka wskazuje nam zmiany. które tak naprawdę nie są ciężkie do wykonania, a dzięki nim nasze życie staje się lepsze .

A czy Ty znajdujesz codziennie chociaż chwilę na odpoczynek ?
Moja chwila odpoczynku jest codziennie kiedy mam chwilę na ciepłą kawę 😊

"Może czas pozwolić sobie na poczucie zmęczenia tu i teraz i potraktować je jako ważną informację o nas samych?"

Jak często i co robicie dla siebie? Potraficie od razu o tym powiedzieć czy raczej musicie się głębiej zastanowić?

W książce "Odpocznij" znajdziemy kompleksową wiedzę o tym czym jest odpoczynek i to zagadnienie odmienia się niemal przez wszystkie przypadki. Przyznaję, że nie spodziewałam się takiej szerokiej lektury, poruszonych tylu aspektów, wydawałoby się, prostego słowa. A przecież odpoczynek może nieść dla każdego specyficzną definicję. Może też przejawiać się na różne sposoby, co będzie zależało od naszej osobowości, wieku, stylu życia, preferencji.

Książka obnaża częste błędne myślenie o odpoczywaniu, które dla zbyt wielu z nas kojarzone jest z czymś negatywnym. Dokąd może zaprowadzić nas takie postrzeganie? Co dzieje się z nami, ale i z naszą planetą, gdy w erze produktywności i kulturze pośpiechu zapominamy lub co gorsza, nie pozwalamy sobie na przerwę, niemalże nie dopuszczając siebie do oddechu?

Poruszyła mnie też myśl, że często na nasze zmęczenie próbujemy znaleźć remedium, tylko niekoniecznie w odpowiednim miejscu. Szukamy sposobów, by być jeszcze lepiej zorganizowanym i efektywnym, by jak najwięcej rzeczy zrobić w jak najkrótszym czasie, by ciągle działać pomimo narastającego poczucia zniechęcenia, przytłoczenia lub innych odczuć z ciała i psychiki wywołanych przepracowaniem. A przecież każdy z nas dysponuje lekiem bez recepty, którym jest... czas dla siebie. To takie proste i trudne zarazem, prawda?

Serdecznie polecam ten poradnik, a już zwłaszcza tym, którzy pomyślą, że doba to za mało, by umieścić tam siebie. Sięgnijcie. 🤍

Intensywne życie nie byłoby możliwe bez odpoczynku.
ale czy rzeczywiście wypoczywacie tak naprawdę i regenerujecie swoje siły? 🧐

Niestety nasz odpoczynek nie zawsze wiąże się z faktyczną regeneracją, a przecież życie nieustannie przyspiesza..

Czym tak naprawdę jest odpoczynek i dlaczego jest tak ważny❔ ← między innymi na te pytania odpowiedź znajdziecie w tej książce.

To nie jest książka, po której wasze życie od razu przejdzie rewolucję. Jej celem jest zwrócenie Waszej uwagi na pozornie nieistotne bądź często oczywiste kwestię (nie tylko ilość, a przede wszystkim jakość odpoczynku jest istotna 😉),wskazanie problemów i narzędzi do ich rozwiązania 💪🏼

Dowiecie się, jak odpocząć SKUTECZNIE 🤗

Autorka piszę lekko i nieformalnie - w przejrzysty i czytelny sposób ✍🏼 Często posługuje się realnymi przykładami z własnego życia.
Całość jest łatwa i przyjemna w odbiorze👌🏼

Każdy rozdział zwieńcza podsumowanie z drobnymi ćwiczeniami do wykonania 🏋🏼‍♀️

Zmagasz się z przepracowaniem i trudno Ci się zregenerować? > weź tę pozycję pod uwagę 📖

Intensywne życie nie byłoby możliwe bez odpoczynku.
ale czy rzeczywiście wypoczywacie tak naprawdę i regenerujecie swoje siły? 🧐

To...

• Audio 2023
  • Popularnonaukowe
  • Empik audio rozwój
  • 2023 przeczytane
  • Psychologia

Agnieszka Michalska-Rechowicz Odpocznij. 5 życiowych lekcji dla zabieganych, przepracowanych i zestresowanych Zobacz więcej