Życz mi szczęścia

Życz mi szczęścia
Editio
2023-11-08
2023-11-08

W porządku, na lekką lekturę polecam, wątek miłosny przyjemnie się rozwija.

W porządku, na lekką lekturę polecam, wątek miłosny przyjemnie się rozwija.

Ogólnie ok. Jako romans, na początku nie podobało mi się jak szybko skończyli w łóżku, dla mnie zbyt szybko, potem trochę autorka dołożyła takiego docierania, ale zabrakło mi tego. W Przeczuciu było to znacznie lepiej rozpisane, choć rozumiem , że się znali wcześniej, ale w zasadzie się nie znali.

Powiem szczerze, że książka bardzo mi się podobała. Była przyjemna w czytaniu, nie odczułam ani razu, że jest nudna ani podobnych rzeczy. Wręcz przeciwnie intrygowała mnie i chciałam jej coraz więcej i więcej.

Nadia to kobieta, która na co dzień należy do osób ułożonych. Jej życie obraca się o 180 stopni, kiedy pod jej drzwi zostaje „podrzucona” córka jej brata, o której nie miała pojęcia. Tak kobieta dostaje pod opiekę nastolatkę, przez którą już pierwszego dnia dochodzi do niemiłego przypadku i tak obie dziewczyny zaczynają mieć poważne kłopoty. Na (nie)szczęście z pomocą przychodzi Igor, brat byłego chłopaka Nadii, z którym kobieta nie ma miłych wspomnień.

❄️ Książka jest cudowna, nietuzinkowa i przewrotna. Wiele fajnych akcji, które tylko ubogacają świetną fabule 🥰

❄️ Nadia to kobieta, która mimo nie znania swojej bratanicy postanawia się o nią zatroszczyć i pomaga w rozwiązaniu jej kłopotów. Stoi za nią murem i nie pozwala, żeby stała jej się krzywda, co było bardzo pozytywne. Od pierwszych stron zdobyła moje serce 🥰

❄️ Igor to mężczyzna Wielka Zagadka. Na początku niby chcę, a zaraz potem robi coś co pokazuje, że jednak nie jest zainteresowany. Z jednej strony troskliwy, żeby zaraz wejść w postawę „nic mnie to nie obchodzi”. No nie powiem ciekawie wykreowana postać, co w ogóle nie jest na minus, a na plus. Można go powoli poznać, co mu siedzi w głowie 🤣 Bardzo podobało mi się, że bardzo przejął się sprawą dziewczyn i im pomagał.

❄️ Po tym, jak zachowali się rodzice Wiktorii, było mi bardzo żal dziewczyn 😢 Widać było, że nastolatka nie zaznała prawdziwej miłości od rodziców, a jej ojciec to kompletnie się nią nie interesował. Już pierwszego dnia widać było jej zmieszanie, kiedy Nadia zatroszczyła się o nią.

❄️ Książka wciąga już od pierwszych strona. Przeczytałam ją w 2 dni i teraz żałuje, że to już koniec. Mogłabym ją czytać tygodniami 🥹

❄️ Historia pełna miłosnych zawirowań, pożądania, więzi rodzinnych, ale również intryg oraz tajemnic. Z pewnością przy tej książce nie będziecie się nudzić 😊

❄️ To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta książka jak na razie jest najlepsza 🥰

❄️ Niecodzienna fabuła zdecydowanie jest na wielki plus tej książki. Bardzo mi się podobało ❤️

❄️ Zazwyczaj nie czytam książek, których akcja dzieje się w Polsce, a jak już się takie zdarzyły, to byłam z nich zadowolona i tak też było w tym przypadku. Dodatkowo akcja dzieje się w Krakowie i jego okolic, a nie powiem te miejscowości są mi znane co było bardzo przyjemne czytając o nich 😁

Książka skradła moje serce i na pewno będę do niej wracać ❤️

Zdecydowanie polecam ją wszystkim 🥰

“Życz mi szczęścia” to książka, która zaskakuje połączeniem romansu i kryminału. Autorka opowiada o Nadii, która nagle musi się zająć swoją bratanicą Wiki, która ma poważne kłopoty z przestępcami. Nadia zwraca się o pomoc do Igora, policjanta i brata jej byłego chłopaka, który nie darzy jej sympatią. Między nimi rodzi się jednak niespodziewane uczucie, które musi się zmierzyć z niebezpieczeństwem i przeszłością.
Ludka Skrzydlewska @ludkaskrzydlewska_autorka pisze z humorem i wrażliwością o miłości, rodzinie i przyjaźni. Jej bohaterowie są wiarygodni i sympatyczni, a ich problemy i emocje bliskie czytelnikowi. Autorka umiejętnie buduje napięcie i zaskakuje czytelnika. Nie brakuje też ciepłych i romantycznych scen, które rozgrzewają serce. Książka jest napisana lekkim i zabawnym stylem, który sprawia, że czyta się ją z uśmiechem na ustach 😉.
“Życz mi szczęścia” to książka, która sprawi, że się uśmiechniesz, wzruszysz i zainspirujesz. To idealna propozycja dla tych, którzy lubią ciepłe i emocjonujące historie z dreszczykiem. Polecam! 😎

Fajna książka. Wciągnęła mnie i chciałam wiedzieć co będzie dalej dlatego przeczytałam ją w dwa dni. Wątek romantyczny świetnie poprowadzony. Bez problemu wczułam się w uczucia bohaterów. Czuć było między nimi chemię i napięcie już od samego początku. Jeśli chodzi o wątek kryminalny to troszkę mi było go mało. Niektóre postacie lubiłam, niektóre mnie strasznie denerwowały ale koniec końców nie żałuję, że kupiłam tą książkę. Dobrze się przy niej bawiłam i miło spędziłam czas. Jest naprawdę dobra i ma piękną okładkę. Ludka Skrzydlewska jest jedną z moich ulubionych polskich autorek, ma świetny styl pisania, jej książki czyta się lekko i przyjemnie.

Ahhhh ten grudzień…
Pełen jest niespodzianek.
A najwięcej niespodziewanych wydarzeń czeka na Nadię, główną bohaterkę książki „Życz mi szczęścia”, która najpierw dowiaduje sie, że jest ciocią, a późnej „otrzymuje” prezent w postaci swojej bratanicy Wiki przed drzwiami. Następnie dowiaduje się o problemach dziewczyny, a potem to już z górki…
No może jeszcze dodajmy do tego, że musi zacząć współpracować z pewnym gościem, którego najprościej mówiąc nienawidzi.

Tutaj zdecydowanie trzeba życzyć Nadii szczęścia.

Bardzo lubię książki autorki i tak samo było w tym przypadku, idealna na grudniowy wieczór. Polecam 💙

Ahhhh ten grudzień…
Pełen jest niespodzianek.
No może jeszcze dodajmy do...

Grudzień okazuje się pełen niespodzianek dla Nadii.
Najpierw, pierwsza z nich, o imieniu Wiki, staje przed jej drzwiami i oznajmia, że jest jej bratanicą i musi pozostać pod jej opieką aż do świąt.

Kolejna niespodzianka to poważne problemy młodej dziewczyny, która podpadła pewnym gangsterom.
Problemy Wiki stają się i problemami Nadii.

Następną niespodzianką jest Igor Jastrzębski.

A Igor Jastrzębski niecierpi Nadii.

Dziewczyna jest przekonana, że brat jej byłego chłopaka patrzy na nią jak na coś odrażającego.
Tym bardziej nie jest zachwycona, gdy okazuje się, że tylko on może pomóc im w poważnych tarapatach.

Te święta będą wyjątkowe, szalone, ale jednocześnie niebezpieczne i mrożące krew w żyłach.

Ludka Skrzydlewska serwuje czytelnikom naprawdę gorącą pozycję na zimne grudniowe wieczory.

To połączenie erotycznego romansu z wątkiem kryminalnym, co skutkuje książką nieodkładalną.

Styl - płynie. Język - sam się czyta. Fabuła - wciąga od pierwszej strony.

Czy jest troszkę przewidywalnie?
No jest, nie będę ukrywać, ale książki tego typu zazwyczaj już takie są. Biorąc ją do ręki, każdy się domyśla, że głównych bohaterów coś połączy. Przecież taka natura tego gatunku. Ale to nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z tej historii. Jest naprawdę dobrze dopracowana i dobrze poprowadzona.

Jeśli szukacie czegoś na rozgrzanie, to jest to pozycja idealna.

Drogie Panie, zakochacie się w Igorze Jastrzębskim, zapewniam
Drodzy Panowie, nie martwcie się i kupcie Panią tę książkę. Postaci literackie, nie opuszczają książek.

Grudzień okazuje się pełen niespodzianek dla Nadii.

Problemy Wiki stają się i problemami Nadii.

Następną niespodzianką jest Igor...

Przez długi czas unikałam książek, gdzie występowały postacie z polskimi imionami czy też miejscem akcji, ale po skończeniu tej książki będę musiała zdecydowanie częściej po nie sięgać.

Autorka idealnie połączyła romans z zagadką kryminalną. A ilość plot twistów zawartych w książce sprawia, że chce się tylko więcej, a każdą następną stronę czyta się w napięciu.
Fabuła wciągająca, a styl pisania bardzo przyjemny przez co z pewnością sięgnę po inne książki autorki.

Motyw hate-love (jeden z moich ulubionych) został świetnie poprowdzony. Natomiast relacja między bohaterami jest pełna emocji i napięcia. Zdecydowanie czuć od nich chemię. Co do pikantnych scen, zdecydowanie ich tu nie brakuje, co z pewnością przypadnie do gustu osobom, które je lubią.

Fabuła...

Jako ogromny miłośnik książek autorki byłam niezwykle podekscytowana na jej nową książkę, a w szczególności na taką w tegorocznych klimatach zimowych – pełną śniegu oraz świetnego romansu. Jednak tutaj... nieco się rozczarowałam.

Nie dość, że historia mi się dłużyła, to jeszcze nie potrafiłam się w nią wczuć. Owszem, fabuła się potem rozkręciła, ale jakoś to nie było to, co by mi przypadło do gustu i przede wszystkim zaciekawiło w taki sposób, żebym nie była w stanie odłożyć tej powieści. A co takiego robiłam? Ogromne przerwy pomiędzy każdym rozdziałem. Kolejnym minusem u mnie pojawili się bohaterowie, którzy po prostu z lekka denerwowali mnie swoim zachowaniem oraz charakterem, także i tutaj się nie polubiłam z tytułem, do którego byłam bardzo pozytywnie nastawiona.

Całość według mnie ratował styl pisania Ludki, która w ciekawy sposób wplata dialogi do opisów i odwrotnie. Uwielbiam jej przedstawianie i wprowadzanie nowych postaci, więc chociaż tym książka się ratowała.

Takie książki uwielbiam! Tak napisane historie chcę czytać. Wątek kryminalny, motyw hate-love. On- policjant i brat jej byłego. Ona- właśnie dowiedziałam się, że ma szesnastoletnią bratanicę, która zamieszana jest w aferę narkotykową. A to wszystko przed samymi świętami.

Relacja między Nadią a Igorem jest tak fenomenalnie napisana, że emocje czuć na własnej skórze, a te spicy sceny...🔥 Uh 🔥❤️ Czuć, że wszystkie jest prawdziwe, realne. Nie da się nie wczuć w uczucia i sytuację bohaterów. Nie polubić ich? No proszę Was. Nadia nie jest jedną z tych irytujących damskich postaci, polubicie ją już od pierwszych stron. Igor na pewno skradnie Wasze serca. Wiki, czyli bratanica Nadii nie będzie Wam obojętna. Pomimo sytuacji, w jakiej się głupio wpakowała, nie raz Was rozśmieszy i rozładuje napięcie. Ta trójka zagwarantuje Wam pełną emocji historię z wątkiem sensacyjnym, gorącym romansem, kłopotami, problemami rodzinnymi i świętami w tle. Istny rollercoaster! Akcja cały czas się rozkręca, nie zabraknie ucieczek, broni i niebezpieczeństwa. Jestem zachwycona piórem autorki i już wiem, że to nie będzie moje jedynie z nią spotkanie. Jeśli wszystkie jej książki są tak ciekawie napisane, z dużą dawką emocji, to biorę je w ciemno!

Opis od wydawcy:
"Miała tylko zatroszczyć się o bratanicę. Teraz sama potrzebuje ochrony

Opieka nad nastolatką to ogromne wyzwanie. Tym większe, jeśli obowiązek ten spada na osobę kompletnie do tego nieprzygotowaną. Nadia właśnie się dowiedziała, że ma prawie dorosłą bratanicę Wiki, którą musi się zająć tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nic więc dziwnego, że młoda kobieta nie jest zachwycona. A to dopiero początek kłopotów. Okazuje się, że dziewczyna ma poważne problemy, i to nie typowo nastoletnie: źli ludzie chcą zrobić jej krzywdę. Nadii nie pozostaje nic innego, tylko zwrócić się o pomoc do Igora — policjanta, dla którego walka z bandziorami to nie pierwszyzna. Niestety, przez wspólną przeszłość Nadia ma wrażenie, że policjant jej nie cierpi. Czy mimo to stanie po jej stronie w rozgrywce z przestępcami?Czasami granica między nienawiścią i miłością jest bardzo cienka. I być może Nadia i Igor wkrótce się o tym przekonają…Ludka Skrzydlewska kolejny raz mistrzowsko łączy wątki miłosne z trzymającą w napięciu intrygą kryminalną!"

• Świąteczne
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Życz mi szczęścia