Kurkuma. Uzdrawiająca moc

Okładka książki Kurkuma. Uzdrawiająca moc Agata Lewandowska
Okładka książki Kurkuma. Uzdrawiająca moc
Agata Lewandowska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Uzdrawiająca moc kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Uzdrawiająca moc
Wydawnictwo RM
2023-08-30
2023-08-30
Kulinaria Zdrowie Kurkuma

Przyznaję się bez bicia: nie miałam zielonego pojęcia jak dobrze na nasz organizm wpływa kurkuma. Dzięki wydawnictwu RM oraz autorce książki pod tytułem "Kurkuma. Uzdrawiająca moc" Agacie Lewandowskiej wprowadziłam ją do swojej kuchni. Kurkuma ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, goi rany, pomaga w alergii i dużo, dużo więcej. Autorka korzyści płynące z kurkumy popiera badaniami naukowymi. Opisuje też dokładnie kiedy nie wolno jej stosować albo kiedy stosowanie należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Po przekazaniu nam wiedzy teoretycznej autorka przechodzi do wiedzy praktycznej czyli do przepisów z wykorzystaniem kurkumy. Śmiało możemy testować zarówno na wytrawnie jak i na słodko. Ja w związku z sezonem przeziębieniowym zabrałam się za przygotowanie naparu z kurkumy. Pyszny i zdrowy. A książka to duża baza wiedzy. Polecam

Jesień sprzyja infekcjom, prawda? A może warto wesprzeć się naturalnymi sposobami na uzdrowienie?
Kurkuma ma wiele właściwości prozdrowotnych. Między innymi wspomaga odporność, układ krążenia, zapobiega nowotworom i pomaga zadbać o zdrową skórę. To tylko niektóre z jej możliwości. Agata Lewandowska w przystępny sposób opisuje dokładnie kurkumę oraz informuje, kiedy lepiej jej nie stosować. Na końcu książek znajdziemy przepisy z wykorzystaniem tytułowej przyprawy. Zachęcam do zapoznania się z uzdrawiajacą mocą kurkumy. Dbajcie o siebie 🤗

"Kurkuma. Uzdrawiająca moc" - przyprawa posiadająca cenne wlaściwości prozdrowotne - przeciwzapalne. Działa ochronnie na przewód pokarmowy, osłonowo na żołądek, jest dobra dla układu krążenia. Inna nazwa to szafran indyjski. Jest ważnym składnikiem w przemyśle spożywczym. Kurkuma to wiele korzyści dla zdrowia.

W książce znajdują się propozycje przepisów z dodatkiem kurkumy.

Polecam! Książka warta uwagi. Może włączysz tę przyprawę przygotowując swoje dania.

W książce znajdują się propozycje przepisów z dodatkiem...

Czy to nie niesamowite, że taka mała przyprawa, na tak wielką moc, że aż powstała o niej całą książka?

Sproszkowane kłącze kurkumy jest znaną przyprawą, ale działa też prozdrowotnie, przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Pomaga w cukrzycy, chorobami stawów czy chorobami autoimmunologicznymi.

Jak widzicie korzyści jest wiele. Wszystkie one są tutaj dokładnie omówione i poparte badaniami naukowymi. Możemy liczyć też na ciekawe przepisy, które ułatwią nam wprowadzenie kurkumy do swojej diety.

Słyszała już wcześniej o dobrym wpływie kurkumy, ale ta książka dostarcza nam wyczerpujący informacji, a więc dowiedziałam się czegoś nowego i na pewno będę korzystać z tej wiedzy, tak jak z znajdujących się w książce przepisów.

Świetna książka. W sam raz dla każdego dla kogo ważne jest zdrowie. Polecam.

• Mam w papierku
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda