Biały Kieł

Okładka książki Biały Kieł Stefano Bordiglioni
Okładka książki Biały Kieł
Stefano Bordiglioni Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Bajki i opowieści literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Bajki i opowieści
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-10-26
2021-10-26
32 min.
Elżbieta Adamska
wilki psy Indianie walki psów

Okładka książki DinoDino. Piątka przyjaciół kontra tyranozaur Federico Bertolucci, Stefano Bordiglioni
DinoDino. Piąt... Federico Bertolucci...
Okładka książki Dinodino. Wyspa zasadzka Federico Bertolucci, Stefano Bordiglioni
Dinodino. Wysp... Federico Bertolucci...

Piękna historia dla dzieci przedszkolnych na motywach powieści Jacka Londona
,, Biały Kieł’’.
Kredowy papier. Okładka miękka. Piękne kolorowe ilustracje.

Książeczka należy do serii - bajki i opowieści. Trafiła do niej w doborowym towarzystwie wraz z Calineczką , Pinokiem, Małym Księciem, Tarzanem i wieloma jeszcze innymi.

Treść jest ogromnie skrócona i dostosowana odpowiednio do rozwoju dziecka przedszkolnego.
Opowiedziana w sposób prosty, zrozumiały i ciekawy.
Lektura wciągająca.

Wśród dzikiej surowej krainy Północy ruda półkrwi wilczyca wraz ze ślepym na jedno oko wilkiem stali się rodzicami pięknych szczeniąt. Głód i różnego rodzaju niebezpieczeństwa podczas zimy doprowadziły do śmierci niemalże całego miotu. Ocalał jeden wilczek. Ojciec uczył go polować, ale sam poległ podczas walki z niedźwiedziem. Wilczyca została sama z małym i wypuszczała się coraz dalej ,by zdobyć pożywienie. Wilczek nudził się w jaskini okropnie ,więc pewnego dnia odważył się wychylić łebek z nory. Z ciekawości dotarł aż do wioski Indian i został przez nich schwytany. Rozpaczliwie wołał matkę na ratunek. Ta usłyszała go i przybiegła po jakimś czasie. Okazało się ,że w przeszłości wychowywała się sama w tym plemieniu i jej panem był Szary Bóbr. A jej imię brzmiało Kiche. Wilczek otrzymał tytułowe imię książki Biały Kieł.
Biały Kieł miał naturę wilka . Nie umiał dostosować się do reszty psów w wiosce, nie potrafił kochać swego właściciela , choć był bardzo karny. Wkrótce Kiche została sprzedana. Jej syn pozostał u Szarego Bobra. Był silny i nauczył się szybko ciągnąć sanie w zaprzęgu. Gdy skończył pięć lat, udał się ze swoim panem do fortu Jukon. Tam pierwszy raz zobaczył białych ludzi.
Od tej chwili jego życie radykalnie się zmieniło. Został sprzedany chciwemu człowiekowi do walk psów.

Czy Biały Kieł będzie zwyciężał w walkach?
Czy nadejdzie dzień ,że jego życie stanie na włosku?
Czy ktoś wyciągnie do niego przyjazną rękę?
Jak potoczą się jego dalsze losy?

O wszystkim przeczytacie w tej uroczej lekturze , która ma naprawdę swój klimat.
Pooglądacie z dziećmi obrazki.

Kto wie, może kiedyś wasz synek czy córeczka będą mieli pieska i nadadzą mu imię Biały Kieł ,właśnie na cześć przeczytanej książeczki z dzieciństwa.

Piękna lektura. Polecam dla dzieci, tę skróconą wersję, po to ,że jak będą starsze , same sięgną po oryginał Jacka Londona.

Piękna historia dla dzieci przedszkolnych na motywach powieści Jacka Londona
,, Biały Kieł’’.
Kredowy papier. Okładka miękka. Piękne kolorowe ilustracje.

Treść jest ogromnie skrócona i dostosowana...

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Przygodowe