Okładka książki Projekt: promienność. 12-tygodniowy plan self-care, rozbudzenia energii oraz potencjału ciała i umysłu Angela Jia Kim
Angela Jia Kim Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Radical Radiance: 12 Weeks of Self-Love Rituals of Manifest Abundance, Beauty, and Joy
Wydawnictwo Kobiece
2023-05-31
2023-05-31
Bartłomiej Kotarski

Ogólnie miałam duże oczekiwania co do tej książki.
Ale prawda jest taka że ją po prostu przemeczylam. Język jakim jest napisana dla mnie zwykłego śmiertelnika jest nie do przełknięcia xd
Plus w wielu momentach mam wrażenie że autorka jest ego top i na każdej stronie reklamuje swoją markę 🤣

Ogólnie miałam duże oczekiwania co do tej książki.

Duchowość w służbie kosmetologii. Autopromocja w każdym sensie.

Duchowość w służbie kosmetologii. Autopromocja w każdym sensie.

Bardzo słaba książka. bardzo mało praktycznych rad. Do tego pisana takim językiem, że odkładałam ją kilka razy

"Kochać samego siebie to początek romansu na całe życie" /Oscar Wilde/

Każda z nas chciałaby być piękna i promienna. Jednakże codzienne życie nie jest usłane różami, są rzeczy które nas przytłaczają i stresują a wiadomo, że złe emocje nie dodają nam uroku. Ale jak rozbudzić w sobie potencjał i energię?
Angela Jia Kim jest założycielką firmy produkującej kosmetyki i właścicielką sieci spa. Uczy kobiety koreańskiej filozofii dbania o skórę tak aby była zdrowa i pełna blasku oraz aby nie musiały przykrywać jej niedoskonałości warstwą makijażu. Aby jednak osiągnąć cel, należy pielęgnację połączyć z umysłem. Co to oznacza? To nic innego akceptacja i miłość do siebie.

W tej książce otrzymujemy dwunastotygodniowy program, który pokaże jak należy siebie traktować, zarówno zewnętrznie jak i mentalnie. Poznamy sposoby pielęgnacji skóry, metody masażu oraz rytuały promienności.

Dobrze mi się czytało tę książkę, ale no właśnie... Spodziewałam się więcej trików pielęgnacyjnych, tych sekretnych metod koreanek, które dużymi literami reklamuje tylna okładka a w zasadzie przeczytałam o tym co już wiem. Autorka w dużej mierze skupiła się na aspekcie psychologicznym, który jest bardzo ważny, gdyż żaden kosmetyk nie zastąpi pracy nad sobą, choć jeśli ładnie wyglądamy to lepiej się czujemy i tu koło się zamyka.

"Kochać samego siebie to początek romansu na całe życie" /Oscar Wilde/

Angela Jia Kim jest założycielką firmy produkującej kosmetyki i...

Tematy beauty, nowinki kosmetyczne i wszelkie porady w dziedzinie pielęgnacji to coś, co od lat jest bliskie memu sercu. 🩷 Dlatego z przyjemnością i wielką nadzieją zabrałam się do lektury #projektpromienność . 😍 Liczyłam na poznanie nowych trików urodowych i nowatorskich tendencji w branży. Co otrzymałam? Za chwilę się dowiecie. ☺️

Poradnik przedstawia dwunastotygodniowy program dbania zarówno o swój wygląd zewnętrzny jak i blask wydobywający się z środka naszego ciała. Autorka opisuje w swojej książce rytuały, w których powinniśmy odnaleźć ukojenie dla cery i duszy. Od kilku lat koreańska pielęgnacja wiedzie prym wśród światowych trendów. Promienna, gładka cera Azjatek jest czymś, do czego dąży wiele kobiet. Koreańska pielęgnacja nie musi być jednak stworzona wyłącznie z kosmetyków tamtejszego pochodzenia. Równie dobrze możemy używać łatwiej dostępnych zamienników rodzimych firm. Chodzi głównie o to, aby znaleźć czas i chęć, by dbanie o siebie było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Nie dowiedziałam się z tej książki niczego odkrywczego, nie znalazłam u siebie zastosowania w "potężnych" rytuałach proponowanych przez autorkę. 🤷‍♀️ Czułam wręcz frustrację, że żyje w ciągłym niedoczasie i są dni, kiedy zwyczajnie brakuje mi chęci na złożoną z wielu kroków rutynę pielęgnacyjną. Medytacje, afirmacje i tego typu sprawy to dla mnie czarna magia. 🪄 Oczywiście nie neguję skuteczności tych metod i jeśli sprawiają one komuś przyjemność, to jak najbardziej zachęcam. 😊 Jednak u siebie nie widzę sensu ich wdrażania. 🫣 Pozostanę przy swoich, nieco prostszych rozwiązaniach. 🥰

Za egzemplarz pięknie dziękuję @wydawnictwo.kobiece ! ❤️

Poradnik przedstawia dwunastotygodniowy...

"Projekt: promienność" czyli 12-tygodniowy plan self-care, rozbudzenia energii oraz potencjału ciała i umysłu stała się jedną z moich ulubionych lektur.
Zawarte w książce porady nie dotyczą jedynie pielęgnacji cery, jak z początku myślałam, ale i również naszego samopoczucia.
Autorka przedstawiła szereg porad, które moim zdaniem nie tylko będą miały zbawienny wpływ na poprawę naszej cery - mowa tutaj m.in o odpowiednim doborze kosmetyków, częstym nawilżaniu skóry, czy nawet masażach relaksacyjnych. Niektóre z nich mają na celu pomóc nam nieco zwolnić tempo w życiu codziennym oraz uporać się z naszym częstym towarzyszem - stresem.
W książce krok po kroku szczegółowo opisane są tzw. rytuały poprzedzone przykładami z życia autorki, aby w ten sposób przybliżyć nam znaczenie owego kilkutygodniowego planu self-care.
Zdaniem autorki najważniejsze jest zachowanie równowagi nie bacząc na zewnętrznych okoliczności.
Poradnik polecam każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Uważam, że każda z nas znajdzie tutaj coś dla siebie, a przede wszystkim otworzy się na zmiany i wypróbuje nowe metody proponowane przez autorkę.

U mnie różnie bywało z dbaniem o siebie. Raz na jakiś czas nakładam sobie maseczkę na twarz lub brałam luksusową kąpiel. I to tyle...
Nie przywiązywałam większej uwagi do self-care...🥴

Moje podejście zmieniło się w chwili, kiedy otrzymałam do recenzji poradnik z 12-tygodniowym planem dbania o siebie, rozbudzania energii oraz potencjału ciała i umysłu 👍
Pomyślałam, a co mi tam... spróbuję wprowadzić do swojego życia porady zawarte w książce...I dzisiaj już kończę pierwszy tydzień...!
Jestem zachwycona pomysłami, jakie proponuje nam autorka. Zrozumiałam przede wszystkim, żeby promieniować energią i pewnością siebie trzeba złapać wewnętrzną równowagę i pokochać siebie!
Bardzo spodobał mi się ten plan i z niecierpliwością czekam na kolejne tygodnie, żeby móc zadbać o siebie z czułością za pomocą maturalnych i sprawdzonych metod❤️

A teraz do rzeczy!
Książka, to rozpisany na 12 tygodni program: PROMIENNOŚĆ, który pokaże Wam, jak traktować siebie z miłością, aby wydobyć Wasz wewnętrzny i zewnętrzny blask. Przekonacie się, że Wasza skóra to "najdroższy jedwab na świecie", a ciało jest skarbnicą niezwykłej mocy.

Poznacie proste koreańskie sposoby pielęgnacji skóry i metody masażu, które zastąpią Wam drogie kosmetyki.
Wykorzystacie praktyczne ćwiczenia umysłu, prawo przyciągania, medytację i afirmację ❤️

Znajdziecie tutaj kilkadziesiąt prostych, a zarazem potężnych ćwiczeń i rytuałów promienności. A koreańskie sekrety piękna zachwycą Was swoją prostotą i skutecznością👍

Potrzebujecie tylko około 20-30 minut dziennie...to przecież niedużo!
Spróbujcie!😍

Nie przywiązywałam większej uwagi do self-care...🥴

Pomyślałam, a co mi...

Koreańska pielęgnacja znana jest już od bardzo dawna a "Projekt promienność" to fantastyczny przewodnik dla każdej kobiety. To 12 tygodniowy program self-care, który rozbudzi w Was energię, pozwoli odzyskać wewnętrzny blask. To bardzo inspirujący tytułu, który pozwoli nam zadbać o każdy apsekt naszego jestestwa, zewnętrzny i wewnętrzny. Dopracowany, dopieszczony i bardzo przejrzysty. Autorka przedstawia nam elementy medyctacji, coachingu, afirmacji i psychologii. Pokazuje jak się sobą zaopiekować, jak sobie wybaczyć i jak siebie pokochać. Każda z nas wyciągnie z tej książki co najlepsze. Są tu zawarte naprawdę proste i skuteczne, a także szybkie metody, które łatwo wprowadzić do codziennej rutyny.
Ta książka, dzięki treści i okładce, emanuje pozytywną energią, zachęca do działania i dodaje siły! Zachęcam Was do przeczytania!

Współpraca reklamowa

„Pierwszą misją Savor Beauty była pomoc klientkom w przywróceniu blasku ich skóry. Nie spodziewałam się, że nasz etos finalnie się rozwinie w głęboką filozofię blasku duszy. Poprzez miłość do siebie odkryliśmy ulotną tajemnicę piękna”.

————
„Projekt: promienność” to nie tylko książka o pielęgnacji swojej skóry twarzy. To książka o miłości do siebie, o życiowej wdzięczności. O samo dbaniu i samo ukochaniu, które widoczne jest na zewnątrz. Które sprawia, że oczy nam błyszczą, przyciągamy spojrzenia i ten blask, którym emanujemy pochodzi z naszego wnętrza.

Dużo w tej pozycji afirmacji, zwrócenia uwagi nie tylko na to, co nakładamy na buzie, z jaką intencją to robimy, ale także na to, co do siebie mówimy każdego dnia, kim się otaczamy i co dajemy z siebie światu. 💫🧡

Obok 12 tygodniowego planu self-care dostajemy coś więcej. Szerokie spojrzenie na promienność i cały zestaw narzędzi, jak ją w sobie obudzić. 🍃

Poczułam tę pozycję. ☀️

————

Lubicie dbać o swoją cerę? Ja muszę przyznać, że nie do końca mi się to udaje. W tej kwestii mam niestety słomiany zapał, dlatego też wiąże duże nadzieje co do metod zawartych w książce.

"Projekt promienność" to dwunastotygodniowy program, który uczy nie tylko koreańskich rytuałów, ale również miłości do samej siebie.

Książka zawiera proste metody pielęgnacji skóry, które możemy wykonać bez drogich kosmetyków czy inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Autorka przedstawia nam również kilka prostych ćwiczeń umysłowych, takich jak medytacja, afirmacja czy też prawo przyciągania.

Całości dopełniają prawdziwe historie kobiet, które inspirują i rozbudzają kobieca energię.

Myślę, że jest to ciekawy poradnik, który może przełamać mój słomiany zapał. A przynajmniej mam taką nadzieję. Jest przejrzysty i napisany prostym językiem. Zawiera sporo cennych informacji, które na pewno wykorzystam.

Książka zawiera proste metody pielęgnacji skóry, które...

• Poradniki
  • Popularnonaukowe