Okładka książki Siłowanki. Najlepszy przewodnik po dzikich harcach, dzięki którym złapiesz kontakt z dzieckiem. Lawrence J. Cohen, Anthony T. DeBenedet
Lawrence J. CohenAnthony T. DeBenedet Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2023-05-31
2013-04-17

"Siłowanki" to świetna propozycja dla rodziców i ich dzieci, która podkreśla malejącą rolę zabaw fizycznych w życiu tych mniejszych. W obliczu krótszych przerw między lekcjami i braku miejsc do zabaw, dzieci często sięgają po smartfony i komputery. Autorzy - lekarz i psycholog, prezentują zestaw chaotycznych, ale twórczych zabaw, które wzmacniają relacje, pomagają w radzeniu sobie z problemami zachowania oraz budują wzajemne zaufanie. Inspirują się gimnastyką, sportami walki, baletem i innymi źródłami, by przedstawić ilustrowane propozycje wspólnych zabaw dla dzieci i rodziców. Książka zachęca do wyjścia z rutyny i odkrywania wartości zabaw fizycznych, które są nie tylko zdrowe, ale także budujące relacje 😉.

Zachęcamy do poznania tej książki i świetnych zabaw ze swoimi pociechami

Ciekawa książka dla rodziców, tłumacząca dlaczego dzieci powinny bawić się intensywniej, niż się nam wydaje.

Książka zawiera ponad 60 pomysłów na aktywności rodzica z dzieckiem, wzmacniamy dzięki niej nasze relacje. Budujemy wzajemne zaufanie i rozwiązujemy problemy z zachowaniem. Dzięki tej publikacji oderwiemy naszą pociechę od telefonów czy gier komputerowych. Zabawy zainspirowane są sportami walki, baletem czy gimnastyką.
Siłowanki to też zdobywanie pewności siebie i odkrywanie podstawowych praw fizyki. Musimy sobie zdawać sprawę, że można zrobić sobie siniaka czy zadrapanie, ale to normalny element dzieciństwa. Zawsze trzeba pamiętać, aby zachować zdrowy rozsądek i umiar. Najważniejsze, aby nasze zabawy były spontaniczne i pełne radości. Nie patrzymy tutaj na nasz wygląd to zabawy wspierające naszą aktywność fizyczną, oraz rozpadające napięcie i dobre samopoczucie. Mamy i tatusiowie mogą pokazać moc rezygnacji z zaciekłej rywalizacji i agresji.
Cieszę się że część zabaw można zrealizować na świeżym powietrzu, a i również są takie które możemy w każdej chwili zrobić w naszym mieszkaniu. Podzielone są na stopień trudności i wiek dziecka. Polecam Katarzyna Kalicka Twórcze zabawy z Łucją

Siłowanki to też zdobywanie pewności siebie i...

Silowanki to książka o zabawach, ale nie byle jakich zabawach. "To zabawy fuzyczne, wspierające sprawność fizyczna, rozładowanie napięcia i dobre samopoczucie."

A Wy jak spędzacie najchętniej czas z dziećmi? Jak budujecie z nimi bliskie relacje?

Co dają Siłowanki?
Budują jnteligencję emocjonalną,
Budyją inteligencję społeczną,
Uczą etycznego i moralnego postępowania,
Wspierają aktywność fizyczną.
A co najważniejsze dają RADOŚĆ i budują BLISKOŚĆ.

Myślę, że to będzie ważna pozycja podczas czasu jaki spędzimy na działce i będziemy mieć wiele czasu na pielęgnowanie naszych bliskich relacji.

Recenzja z IG @groszkowe2.0

Co dają Siłowanki?
Budują jnteligencję emocjonalną,
Budyją inteligencję społeczną,
Uczą etycznego i moralnego...

"Siłowanki" to niezwykle inspirujące i merytoryczne kompendium różnorodnych aktywności fizycznych, które nie tylko bawią, ale także mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny, fizyczny i społeczny dziecka. Ta książka to skarbnica wiedzy popartej badaniami, pełna inspirujących historii i praktycznych opisów oraz ilustracji ponad 60 zabaw.

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest podkreślenie pozytywnego wpływu zabaw fizycznych na wyciszenie, przepracowanie trudnych emocji oraz budowanie silnych relacji. Autorzy przedstawiają konkretne narzędzia i metody, które pomagają dzieciom radzić sobie z emocjami poprzez aktywność fizyczną. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie dzieci coraz częściej mają trudności z wyrażaniem swoich uczuć.

"Siłowanki" została starannie podzielona na grupy tematyczne, co ułatwia znalezienie odpowiednich aktywności dla różnych umiejętności i wieku dziecka. Wszystkie zabawy są opisane w sposób konkretny, merytoryczny i rzeczowy, co daje czytelnikowi pełne wyobrażenie o tym, jak przeprowadzić daną zabawę i jakie korzyści przyniesie dziecku.

Niektóre z zaproponowanych zabaw są dość "ekstremalne" i wymagają zaangażowania fizycznego, jednak zawsze z odpowiednim dostosowaniem do możliwości dziecka. To właśnie różnorodność i elastyczność propozycji sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich fizycznych możliwości.

Jednym z najbardziej wartościowych elementów tej książki jest jej zdolność do wspierania rozwoju dziecka w różnych aspektach. Zabawy nie tylko uczą dzieci współpracy i koordynacji ruchowej, ale także pomagają w rozładowaniu napięcia nagromadzonego w ciągu dnia. Ponadto, aktywność fizyczna w zabawach wspomaga rozwój moralności i etyki, a także zwiększa zaufanie między rodzicem a dzieckiem.

Nowe, zaktualizowane wydanie książki "Siłowanki" jest doskonałym źródłem inspiracji dla rodziców i opiekunów, którzy chcą spędzać aktywnie czas z dziećmi. Ta książka zapewnia wiele śmiechu, radości i niezapomnianych chwil budujących pozytywne relacje oraz poczucie bliskości pomiędzy dziećmi i opiekunami.

Jednym z najważniejszych aspektów...

Autorzy książki są specjalistami w swych dziedzinach - jeden z nich to psycholog Lawrence J. Cohen, a drugi Anthony T. DeBenedet jest lekarzem. W tej publikacji przedstawiają kilkadziesiąt propozycji wspólnych zabaw dla dzieci i rodziców z obszernym komentarzem na ich temat. Nie bez znaczenia jest szata graficzna tej książki, która pozwala lepiej zrozumieć cel aktywności. 👌 Inspiracje do powstania pomysłów do książki autorzy czerpali z różnych dyscyplin sportowych, gimnastyki, baletu, a nawet zachowań zwierząt. Te dosłownie z życia wzięte aktywności są przede wszystkim dostępne dla każdego. W dodatku są zabawne zapewniając dzieciom harmonijny rozwój oraz mnóstwo korzyści zdrowotnych wspierając ich rozwój emocjonalny i społeczny. Pomagają pielęgnować bliskie relacje, nawiązać wspólny język, wyciszyć się, rozwiązywać problemy z zachowaniem, rozwijać inteligencję emocjonalną, a także budować więzi. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/siowanki-najlepszy-przewodnik-po.html

Siłowanki to zabawy, które są obecne w Waszym domu i życiu, nawet jeśli wydaje się Wam wręcz odwrotnie. W mniejszym lub większym stopniu wykorzystują je w zabawie Wasze dzieci lub Wy sami. Dziś chciałam Wam zaproponować lekturę książki, która pomoże Wam dostrzec ich ogromne zalety.

"Siłowanki" to pozycja, która tłumaczy ideę zabaw określanych mianem "siłowych" oraz ich szeroki wpływ na inteligencję fizyczną, emocjonalną i społeczną dzieci (a także dorosłych).

Przeczytacie w niej, że wbrew pozorom dzikie harce mogą się przysłużyć do wyciszenia, przepracowania trudnych emocji, a przede wszystkim do budowania więzi między rodzicami i dziećmi, kiedy ich drogi zaczynają się rozchodzić.

Książka poza warstwą merytoryczną, popartą badaniami a także przytoczonym licznym historiom z życia prawdziwych rodzin, zachęca, by samemu pokusić się o taką formę zabawy. A żeby to ułatwić przedstawia opisy (i ilustracje) ponad 60-ciu zabaw.

Zabawy zebrane zostały grupy tematyczne (jak: lot, gry, kontakt, wyobraźnia),które na początku omawiają umiejętności, których do nich potrzebujemy i które będziemy za ich pomocą szlifować. Opis każdej zabawy określa także stopień jej trudności i proponowany przedział wiekowy dziecka.

To bardzo konkretna i merytoryczna książka. Podoba mi się bezpośredni styl autora i rzetelność. Wiele z proponowanych zabaw widzę u nas w domu. Wielu się boję. W wiele z kategorii "ekstremalnych" poszłabym jak w dym 😂

To dowodzi, że naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, co będzie zgodne z jego możliwościami fizycznymi (to niezwykle istotna kwestia) oraz zwyczajnym chciejstwem i lubieniem 😉

Bardzo Wam tę książkę polecam. Nowe wydanie jest naprawdę pięknie dopracowane❤️

Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica dziecka od trzech lat wzwyż. Książeczka w sumie niewielka, ale pełna treści. Zawiera nie tylko propozycje zabaw, ale także wyjaśnienia tego, jak zabawa działa na mózg człowieka i jego rozwój psycho-społeczny, jak również szereg przykładów z życia wziętych. Cieszę się, że pozycja ta wpadła w moje ręce i gorąco polecam naprawdę każdemu rodzicowi.

Książka ukazuje inne spojrzenie na zabawę z dziećmi. Nie tylko klocki, lalki, samochody ale właśnie siłowanki są świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Dzięki tej książce przestałam się bać siłowych rozwiązań w zabawie. Przestałam się obawiać, że coś się może stać podczas zapasów czy zabawy w K2. Krótki opis zabaw (na jedną stronę) i dołączony obrazek w jasny i przejrzysty sposób wyjaśniają zasady gry/zabawy i pokazują na co zwrócić uwagę by zabawa była bezpieczna.
Znam sporo zabaw dla dzieci, ale nigdy bym nie wpadła na to by urządzić "Spływ rzeką Futaleufu na materacu", czyli w skrócie mówiąc zjazd na materacu po schodach :)
Autorzy tej książki zachęcają by wszystkie problemy jakie się pojawiają rozwiązywać za pomocą zabaw. Przypominają również zapomniane zabawy jak np zabawa patykiem który w 2008 roku dołączył do panteonu zabawek w USA.
Pomysły na proste zabawy, niewymagające środków finansowych, baterii a jedynie odrobinę poczucia humoru i chęci pobawienia się ze swoim dzieckiem. Gorąco polecam.

• RODZICIELSTWO
  • Rodzicielstwo